Polska Partia Internetowa

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Polska Partia Internetowa

Post by jan » Thu Jun 02, 2011 5:12 am

Plska Partia Internetowa

//Aby móc sprawniej działać i wpływać na stanowienie prawa, wybieranie odpowiednich przedstawicieli do wszystkich organów władzy oraz kontrolowanie ich działalności środowisko katowickie wyszło z apelem utworzenia partii internetowej.

Osobiście jestem zdania, że w dobie Internetu, taka partia mogłaby mieć możliwości szybkiego informowania wszystkich członków w razie potrzeby też szybkiego przekazywania ich opinii i reagowania. //
- przeczytałem wiadomość.

Taka partia już istnieje, grupuje wszelką grafomanię, chamstwo, ubóstwo umysłowe i tchórzostwo wynikające z anonimowości internautów.
Jest w niej też zdziebko rozumu, zdrowego rozsądku i wszelakich cnót -
ale proporcje dobra/mądrości i zła/głupstwa są odbiciem stanu serc i mózgów młodszej polskiej populacji.

Gdyby można stworzyć partię pragmatyków-gospodarzy,
gdyby uruchomić zapyziałe w klimacie polskiej poprawności politycznej mózgownice -
ooo!- to byłoby coś.
Jednym z warunków przynależności do takiej partii musiałaby być zdolność
do przeczytania ze zrozumieniem
"Dziejów głupoty w Polsce" i "Jakiej cywilizacji Polacy potrzebują".


Partia Internetowa byłaby kolejnym forum parobczańskich dobrzechciaczy i żądaczy.
Uważam, że inicjatywa jest bezpłodna.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Przepraszam, strzeliłem byka:

Post by jan » Thu Jun 02, 2011 6:29 pm

To nie Polska,
a POWSZECHNA PARTIA INTERNETOWA,
ale P2I się zgadza.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Fordor

Post by Fordor » Sun Jun 05, 2011 6:57 am

Pomysł powstania partii jest przedni i mógłby w pewnych momentach działać jako pospolite ruszenie. Najgorszym z możliwych zagrożeń to jest to, że przeobrazi się w partię roszczeniowo-wszystkokrytykującą, co dla niektórych jest szczytem oddania się idei obywatelskości. Jeśli nie będzie pogłębiać polskiej beznadziei, a będzie partią twórczą - to czemu nie.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Mon Jun 06, 2011 12:49 am

Fordor wrote:...Jeśli nie będzie pogłębiać polskiej beznadziei, a będzie partią twórczą - to czemu nie.


Nie mam zdania (na tak czy nie). Ale sprobowalem samemu sobie odpowiedziec na pytanie co to jest partia tworcza i ... szczerze przyznam, zostalem zaklopotany. Woobrazilem sobie kilka (nascie/set) bardzo madrych gosci, klikajacych z rozsadnymi pomyslami i piszacymi sobie w necie. Czy to juz bedzie partia tworcza? Chyba nie. Nawet jak pomysly beda calkiem nawet pomyslowe :). Pytanie wiec: co ma zrobic partia internetowa zeby byc prawdziwa partia (a nie klubem murazy). Czy gdzies na swiecie cos takiego powstalo? Na pewno jako ruch jednodniowy na zbuzenie czegos juz mamy i nie jeden przypadek, ale na zbudowanie czegos?
nie ma podpisu :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests