Życie z ośmioma nogami.

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Arcadiaakg
Forumowicz
Posts: 13
Joined: Mon Nov 28, 2011 3:06 pm

Życie z ośmioma nogami.

Post by Arcadiaakg » Tue Oct 09, 2012 5:47 pm

Życie z ośmioma nogami

Z pewnością nie wszyscy wykazują zainteresowanie pająkami. U większości ludzi niechęć do tych stworzeń jest tak głęboko zakorzeniona, że nie można jej logicznie wytłumaczyć. Osobiście miałam to szczęście, że urodziłam się z fascynacją ukierunkowaną w stronę „małych oczek i włochatych nóżek”.

Obecnie na świecie żyje około 40 tysięcy opisanych gatunków. Prawie wszystkie z nich posiadają jad, lecz wbrew ogólnej opinii tylko u kilku procent tych zwierząt jest on na tyle silny by stworzyć zagrożenie życia u człowieka.
Moja fascynacja ośmionogimi zrodziła się z ogólnej miłości do każdego żywego stworzenia, lecz to właśnie pająki zajęły w moim sercu szczególne miejsce. Ujmuje mnie w nich niepozorność – z jednej strony ich nieduża wielkość i przeświadczenie nieużyteczność sprawiają, że są przez ludzi niedoceniane. Nie na darmo jednak mówi się, że każdy medal ma dwie strony. W moich oczach pająki to niewyczerpalne źródło inspiracji. Mimo niewielkich rozmiarów potrafią zabić dużo większe zwierzęta od siebie, ich szybkości i zwinności możemy tylko pozazdrościć, a pajęczyna to jeden z doskonalszych tworów na świecie.
Stawiając przysłowiową kropkę nad i można by rzec, że pomimo niewytłumaczalnego niesmaku społeczeństwa do kątników, krzyżaków, ptaszników, tygrzyków i innych „kreatur” to pająki są niezwykle użyteczne zarówno dla zwykłych osób jak i wykształconych badaczy.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests