KOMOROWSKI: patriota czy oportunista?!

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Fri Aug 26, 2011 4:48 am

Mój SZACUNEK dla generała Wojciecha Jaruzelskiego nie wynika z litości
ani z szacunku dla wieku.

Jestem przekonany, że dbał o sprawy Polski najlepiej jak potrafił.


Z wyrokiem śmierci, proszę Mandi, żyjemy wszyscy.
Każdy akt poczęcia jest wyrokiem śmierci.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Basia
Członek Stowrzyszenia
Posts: 174
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:00 pm

Post by Basia » Fri Aug 26, 2011 6:16 am

Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dzisiaj!


Nonkonformizm dla nonkonformizmu...?
Proszę cię, duszo moja, bądźże mi szaloną...

drhumor
Członek Stowrzyszenia
Posts: 101
Joined: Wed May 25, 2011 12:07 pm

Jan Urbanik a Jaruzelski

Post by drhumor » Sat Aug 27, 2011 6:13 am

"Mój SZACUNEK dla generała Wojciecha Jaruzelskiego nie wynika z litości
ani z szacunku dla wieku.
Jestem przekonany, że dbał o sprawy Polski najlepiej jak potrafił".

Janku! Aż jest mi przykro reagować na Twoje teksty, bo muszę aż nadto wyraźnie podfkreślić, że te rzekomy "Twoj szacunek do Jaruzelkiego" mogł tylko wynikać z tego, że:
1/ należałeś tych, którzy głosili, popierali zbrodniczy komunizm;
2/ nie miałeś pojęcia o tym:
a/ jak represjonowany i oszukiwany był naród od czasu wejścia Rosjan do Polski już 16/17.09.1939
b/ jak komuniści z dyktatorem Jaruzelski na czele zaczęli się wcześnie przygotowywać do walki z ruchen demokratycznym:

Kalendarium
16 sierpnia 1980 - minister spraw wewnętrznych powołuje Sztab MSW z gen. Bogusławem Stachurą na czele, mający koordynować walkę resortu z rosnącą w siłę opozycją.

7 października 1980 - zastępca szefa Sekretariatu Komitetu Obrony Kraju (KOK) płk Tadeusz Malicki przygotowuje Notatkę w przedmiocie stanu wojennego .

22 października 1980 - Sztab Generalny Wojska Polskiego rozpoczyna opracowywanie planu wprowadzenia stanu wojennego.

3 listopada 1980 - generał Stachura rozpoczyna przygotowania do blokady komunikacji i telekomunikacji po wprowadzeniu stanu wojennego.

5 grudnia 1980 - sekretarz KOK gen. Tadeusz Tuczapski zatwierdza harmonogram prac nad wprowadzeniem stanu wojennego.

16 lutego 1981 - w Warszawie odbywa się wojenna gra sztabowa, w czasie której, po przetestowaniu projektów wprowadzenia stanu wojennego, wybrany zostaje optymalny.

26 lutego 1981 - powstaje wykaz więzień przeznaczonych do wykorzystania w czasie stanu wojennego.

3 marca 1981 - gen. Wojciech Jaruzelski składa na Kremlu informację O stanie przygotowania państwa do wprowadzenia stanu wojennego .

8 kwietnia 1981 - do Warszawy przylatuje grupa sowieckich oficerów z marszałkiem Wiktorem Kulikowem, aby sprawdzić poziom przygotowań do stanu wojennego.

25-26 sierpnia 1981 - w Moskwie przedstawiciele polskiego MSW ustalają z KGB zasady druku i transportu z ZSRR obwieszczeń o wprowadzeniu stanu wojennego.

13 września 1981 - KOK stwierdza gotowość - od strony "normatywno-organizacyjnej" - do rozpoczęcia operacji wprowadzenia stanu wojennego w 48 godzin po decyzji politycznej.

17-18 września 1981 - przesłane zostają i zdeponowane (u wojewodów bądź w komendach wojewódzkich MO) paczki z dokumentami "wprowadzającymi" stan wojenny.

2 grudnia 1981 - generał Stachura ogłasza "stan podwyższonej gotowości do działań sił i środków resortu spraw wewnętrznych". ZOMO i cała kadra resortu zostają skoszarowani.

5 grudnia 1981 - Biuro Polityczne KC PZPR podejmuje jednomyślnie decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego i upoważnia generała Jaruzelskiego do ustalenia terminu jego ogłoszenia.

9/10 grudnia 1981 - w Sztabie Generalnym WP odbywa się odprawa, w czasie której podjęte zostają decyzje co do szczegółów wprowadzenia stanu wojennego.

10 grudnia 1981 - generał Jaruzelski informuje władze sowieckie o decyzji i prosi o gwarancję pomocy wojskowej, gdyby sytuacja w Polsce stała się krytyczna. Sowieci odmawiają.

c/ Jako super oszust Jaruzelskii udaje że szuka rozwiązania problemów i 4 listopada 1981 doprowadza do rozmowy kardynałem z J. Glempem i L. Wałęsą, aby udawać troskę o kraj, a tymczasem wszystkie zarządzenia dot. stanu wojennego są już rozprowadzone!

d/ ten zdrajca Polski od 1941 roku - Jaruzelkski sam powiedział, że "musiał bronić komitety (PZPR), gdzie może było kilka tysięcy pracowników, dlatego zaatakował zakłady pracy itp. gdzie były miliony pracowników.

Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś.
PS
Może zrób ze mną spotkanie jako "Spotkanie z dysydentem" -chętnie poświęcę na to czas, aby szczególnie młodym ludziom opowiedzieć o tym jak żyło się w czasie komuny, a szczególnie pod panowaniem Jaruzelskiego

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Sat Aug 27, 2011 2:47 pm

Panu Franciszkowi radzę zmienić nicka:
z drhumor na drfrustracja.

Po politykach nie spodziewam się anielstwa,
jedynie pragmatyzmu.

Spotkanie: proszę bardzo,
przychodź, zbierz publiczność - frustruj i frustruj się do woli.

Twoje prawdy, choćby były najprawdziwsze są bezpłodne.

O twojej muzyce mam zdanie znacznie lepsze,
choć poloneza ("Kiedy razem się zbierzemy") wolę od nowej melodii.
Pewnie to kwestia komuszych moich sentymentów.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

drhumor
Członek Stowrzyszenia
Posts: 101
Joined: Wed May 25, 2011 12:07 pm

Post by drhumor » Sat Aug 27, 2011 6:14 pm

"Panu Franciszkowi radzę zmienić nicka:
z drhumor na drfrustracja."

Poziom Pańskiej dyskusji Panie Janie
jest za niski dla mnie!
Brak w niej argumentów tylko pustosłowie
i obrażanie j.w. dosłownie!

Wniosek: chyba staciłem czas na pomaganie w Pańskiej pracy! Dobrze chociaż, że dostrzegałem zadowolenie ludzi, którzy słuchali moich paru wykładów,humoru, mojej gry i śpiewu, moich kompozycji i tekstów oraz wierszy. Nikt z nich nie nazwałby mnie za moją działalność tak, jak sobie Pan na to pozwolił.
Franciszek Krzysiak m.in. nauczyciel, socjolog, politolog, oficer!

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Sat Aug 27, 2011 6:29 pm

Jakiegoś mnie Panie Boże stworzył takiego mnie masz.
Franciszka przepraszam w imieniu Pana Boga.

jan urbanik,
absolwent zasadniczej szkoły chemicznej,
robotnik z "Fosforów"

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: Jan Urbanik a Jaruzelski

Post by Observer » Sat Aug 27, 2011 8:58 pm

drhumor wrote:Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś.
PS
Może zrób ze mną spotkanie jako "Spotkanie z dysydentem" -chętnie poświęcę na to czas, aby szczególnie młodym ludziom opowiedzieć o tym jak żyło się w czasie komuny, a szczególnie pod panowaniem Jaruzelskiego


Czyzby Jan nie wiedzial jak sie zylo przy komunie? Byl gorszym dsysydentem?
Moze dlatego ze nie byl oficerem? Oficerowie zawsze lepiej wiedza jak sie zyje... No i za zwyczaj przysiagajac zostaja dysydentami... To jest najbardziej honorowy gest. O wiele bardziej niz postawa Generala Jaruzelskiego...
nie ma podpisu :)

drhumor
Członek Stowrzyszenia
Posts: 101
Joined: Wed May 25, 2011 12:07 pm

Re: Jan Urbanik a Jaruzelski

Post by drhumor » Mon Aug 29, 2011 10:24 am

"Czyzby Jan nie wiedzial jak sie zylo przy komunie? Byl gorszym dsysydentem?"

Jan nie był dysydentem! On sam napisał: że on czekał na stan wojenny i cieszył się z niego i że szanuje Jaruzelskiego,
a stwierdziłem i stwierdzam, że tylko ludzie podli, mogą bronić sprawców zbrodni takich jak np. Jaruzelski!
Franciszek Krzysiak m.in. nauczyciel, socjolog, politolog i nauczyciel (10 lat).

Basia
Członek Stowrzyszenia
Posts: 174
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:00 pm

Post by Basia » Mon Aug 29, 2011 11:52 am

Panie Franciszku, a kim Pan był za czasów komuny? Czym się Pan zajmował? Oczywiście, oprócz tego, że był Pan dysydentem.
Proszę cię, duszo moja, bądźże mi szaloną...

drhumor
Członek Stowrzyszenia
Posts: 101
Joined: Wed May 25, 2011 12:07 pm

Odpowiedź

Post by drhumor » Mon Aug 29, 2011 5:13 pm

"Panie Franciszku, a kim Pan był za czasów komuny? "
Z moim życiem i działalnością można się zapoznać wchodząc na moją stronę:
www.drhumor.gdansk.pl lub na moje blogi: www.drhumor.blog.onet.pl
Franciszek

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests