ostudził rozpalone główki

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

ostudził rozpalone główki

Post by jan » Mon Dec 12, 2011 6:37 am

Generał kolejny raz przeprasza

"Decyzja ta spowodowana była wyższą koniecznością. Gdybym w identycznych okolicznościach miał dziś decydować, uczyniłbym to samo. Było w moim długim życiu wiele niezwykle trudnych momentów, ten jednak był szczególnie dramatyczny, poprzedzony miesiącami, tygodniami i dniami piętrzących się gwałtownie zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych oraz udręką codziennego bytu polskich rodzin, społeczeństwa. W powstałej sytuacji Stan Wojenny stał się ocaleniem przed wielowymiarową katastrofą. Jednakże, choć był on mniejszym złem, stanowił wielki wstrząs, przyniósł różne bolesne i dokuczliwe dla społeczeństwa konsekwencje. Mam tego gorzką świadomość. Wszystkich, których spotkała jakaś niesprawiedliwość i krzywda wciąż przepraszam. Czynię to raz jeszcze" - to gen. Wojciech Jaruzelski.

Anarchia w kraju też przynosiła ludziom "różne bolesne i dokuczliwe dla społeczeństwa konsekwencje", Panie Generale!
Przemiany ustrojowe wyprowadziły "grabarzy komuny" na bruk, sprowadziły ich do pozycji motłochu,
marszałkowskie buławy, które nosili w plecakach okazały się rulonem solidaruszej bibuły.

Stan wojenny spacyfikował rozpalone łby, pozwolił niektórym z działaczy (tym wyuczalnym) dojrzeć, zmądrzć.
I DOCZEKAĆ SIĘ GORBACZOWA w ZSRR.


"- Jestem w dużym kłopocie, gdyż generał jest umierający i trudno jest mi z nim polemizować. Ale myślę, że im więcej mija lat od 13 grudnia, tym chyba bardziej jest oczywista prawda, że nie ma takiej racji, która usprawiedliwia wyprowadzenie czołgów przeciwko swojemu narodowi i że takiej decyzji nie można usprawiedliwić" - powiedział Nałęcz.

Wielki Pan Profesor Tomasz Nałęcz wolałby cudze czołgi?
Pan Profesor doradza prezydentowi Komorowskiemu.

Mądry prezydent powinien się otaczać mądrzejszymi od siebie.
Powinien. I co z tego?
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: ostudził rozpalone główki

Post by jan » Mon Dec 12, 2011 7:23 am

Jeszcze cytat z moim podkreśleniem posła Rozenka:

Rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek zauważył, że Jaruzelski przeprasza ciągle.
- Ciągle przeprasza, bo nikt tych przeprosin nie chce zauważyć i usłyszeć.
To jest straszne, że od starego, schorowanego człowieka wymaga się wciąż przepraszania.
Męża stanu poznaje się po tym,
że w trudnych momentach historii potrafi podjąć decyzję -
powiedział Rozenek.

Z kolei europoseł SLD Marek Siwiec zauważył, że "jeżeli ktoś odrzuca takie przeprosiny to jest to jego sprawa. - Słuchałem człowieka, który ma prawo coś powiedzieć, przy tej okazji - dodał Siwiec.

- Ani mnie nie wzruszył pan generał Jaruzelski, ani mnie nie przekonał. Stan wojenny był tragedią, katastrofą w wielu wymiarach - podsumował z kolei rzecznik rządu Paweł Graś.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

drhumor
Członek Stowrzyszenia
Posts: 101
Joined: Wed May 25, 2011 12:07 pm

Re: ostudził rozpalone główki

Post by drhumor » Mon Dec 12, 2011 10:00 am

Ciekawe skąd to się bierze, że człowiek po ukończonej zawodówce chemicznej (czyli nawet nie po technikum!) uważa, że jest mądrzejszy od profesorów..., bo że wulgarniejszy to widać po każdym tekscie. Chyba w ten sposób, chce potwierdzić siłę swoich farmazonów!

Arcadiaakg
Forumowicz
Posts: 13
Joined: Mon Nov 28, 2011 3:06 pm

Re: ostudził rozpalone główki

Post by Arcadiaakg » Mon Dec 12, 2011 4:20 pm

"Ciekawe skąd to się bierze, że człowiek po ukończonej zawodówce chemicznej (czyli nawet nie po technikum!) uważa, że jest mądrzejszy od profesorów..., bo że wulgarniejszy to widać po każdym tekscie. Chyba w ten sposób, chce potwierdzić siłę swoich farmazonów!"

---------------

Nie mieszając się, powiem tylko 3 zdania.

1. Każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania. Czy jest ono słuszne, czy nie. Gdyby ludzie mieli takie same poglądy byłoby nudno na świecie. Nauczmy się słuchać innych.

2. Zawodówka, technikum, liceum czy podstawówka. Nie jest ważne co skończone, ale ile ma się w głowie ...

3. "Bo że wulgarniejszy to ...". Nie widzę wulgarnośći w śmiałych tekstach, lecz za to widze jej mnóstwo w iście wulgarnych i wręcz niesmacznych komentarzach.

Dziękuje, przepraszam (za komentarz, bo zaraz mi się pewnie oberwie za zbytnią śmiałość) i dobranoc.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests