... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Maras » Tue Sep 04, 2012 11:35 am

Natan Grinszpan-Kikiel, ten od kontrwywiadu z pewnością wiele by Ci opowiedział kto i dlaczego w Polsce wprowadzał komunizm. W walce z bandytyzmem politycznym pomagierów miał wielu, między innymi Mendel Kossoj, Mojżesz Bobrowicki, Jzaak Fleischfarb... . Postanowiłem, że dla jasności sprawy i dobrego zrozumienia moich intencji będę używał starych nazwisk naszych polityków. Czy stał nad nimi Stalin z pistoletem? Wolne żarty panie Janie. Jak napisał Adam komuniści to komuniści i co im zrobisz, że mają swoją biblię i na sztandarach nosili swego Boga?

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Maras » Tue Sep 04, 2012 12:10 pm

Izaak:)

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Adam Zwoiński » Tue Sep 04, 2012 3:25 pm

Ja należe do młodszego pokolenia i nie znam prawdziwych, żydowskich nazwisk polityków, dla ułatwienia chciałbym prosić Cię Marku abyś obok nazwiska żydowskiego podawał odrazu odpowiednie, polskie po przeróbce, mam nadzieje, że nie zostanę posądzony o antysemityzm
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Maras » Tue Sep 04, 2012 4:22 pm

Natan Grinszpan-Kikiel - Roman Romkowski. "Za je­go „rzą­dów” bez­pie­ka mor­do­wa­ła bez opa­mię­ta­nia – żoł­nie­rze AK, WiN i NZS by­li tor­tu­ro­wa­ni w ka­tow­niach UB, wie­sza­ni, roz­strze­li­wa­ni. Sam Rom­kow­ski mó­wił o nich:
„Nie, nie lu­bi­łem tych lu­dzi. Z ca­łą po­gar­dą i nie­na­wi­ścią, do nich się od­no­si­łem, z ta­ką po­gar­dą i nie­na­wi­ścią, z ja­ką mo­że się ko­mu­ni­sta od­no­sić do wro­ga, ale nie pa­ła­łem ni­g­dy żą­dzą ze­msty w sto­sun­ku do tych lu­dzi”. Taki sobie komunista, wiadomo wierzył w komunę:) Teraz ja będę antykomunistą i antysemitą:) Antysemitą nie jestem, ale jeśli chodzi o komuszków - kłamczuszków, źle, że nie zostali rozliczeni. Takie jest moje zdanie.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Maras » Tue Sep 04, 2012 4:28 pm

Izaak, to Józef Światło, znany jako "Rzeźnik", kolejne "niewiniątko", jak to Jan pisał do 1956 bywało różnie:)

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Maras » Tue Sep 04, 2012 4:55 pm

gen. Leopold Okulicki, gen.Jaruzelski. Panie Janie, szanuj pan Jaruzelskiego, Twoja wola.

Fordor

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Fordor » Tue Sep 04, 2012 6:01 pm

Hitler z radości fika nóżkami w piekle widząc, jak jego (i jemu podobnych) rasistowskie brednie utkwiły w mentalności ofiar nazizmów, jak skaziły rozum. Litości!
Każdy - kto katem - powinien być osądzony niezależnie od pochodzenia - niech to będzie odpowiedzialność indywidualna z imienia i nazwiska.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Maras » Wed Sep 05, 2012 7:43 am

"Hitler z radości fika nóżkami w piekle widząc, jak jego (i jemu podobnych) rasistowskie brednie utkwiły w mentalności ofiar nazizmów, jak skaziły rozum. Litości! "...............................Oczywiście, ze każdy , bez względu na narodowość i przynależność partyjną za swe winy powinien odpowiadać. Okulicki odpowiadał przed sądem w Moskwie, Jaruzelski ma w Polsce wielu przyjaciół i nie odpowie za nic. Taka to sprawiedliwość. Co do rasistowskich bredni, posługujesz się w tym miejscy językiem, który dla mnie jest niezrozumiały. Skoro sowieci, wiedząc , że na Żydach mogą polegać lepiej niż na Polakach posługują się nimi we wprowadzaniu swoich rządów w naszym kraju, mam o tym nie pisać, bo się Hitler cieszy? Polemizujemy, spieramy się, ale używajmy argumentów, nie nowomowy osobistej, litości!

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by Adam Zwoiński » Fri Sep 07, 2012 8:42 pm

Dziękuje Marku. Nie rozumiem o co Ci chodzi Doroto. Moje przemyślenie : tyle razy padało tu zdanie o koneicznosci budowy nowej Polski, aby nowe pokolenie było mądrzejsze od naszego. Zabrzmi to brutalnie ale ja widze to tak, że ten kraj zbudujemy wtedy kiedy to stare pokolenie skażone " duchem " PRL i " budowy komunizmu " odejdzie, a w raz z nim resztki szacunku dla ludzi pokroju Kiszczaka, Jaruzela, Urbana i im podobnych. Marek natomiast jest przykłądem człowieka, którzy mimo tego wszystkiego zachował godność i nie dał się zbałamucić, dziękuje w imieniu pokolenia 77.
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: ... bo słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i

Post by jan » Sat Sep 08, 2012 10:15 am

//...ten kraj zbudujemy wtedy kiedy to stare pokolenie skażone " duchem " PRL i " budowy komunizmu " odejdzie,
a w raz z nim resztki szacunku dla ludzi pokroju Kiszczaka, Jaruzela, Urbana i im podobnych.//

Pol Pot w Kambodży nie czekał, wytępił plugawe plemię , zatrute niesłuszną przeszłością.

Kiedy minie antykomusza histeria, PRL zostanie oceniony trzeźwo, jak każdy poprzedni etap naszej historii.
Jestem (komunistycznie) przekonany, że Jaruzelski zajmie tam godne miejsce.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests