Rocznica 17.09.

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Rocznica 17.09.

Post by Maras » Tue Sep 18, 2012 5:05 pm

Wczoraj była rocznica realizacji paktu dwóch zaprzyjaźnionych państw w kwestii kolejnego rozbioru Polski. Zdradziecki nóż w plecy dokończył dzieła, które Hitler rozpoczął 1.9.1939r. Siedemdziesiąt lat niewoli nie było w stanie zlikwidować państwa , które na zawsze miało zniknąć z mapy Europy. Cześć obrońcom naszych wschodnich granic, którzy podjęli walkę z najeźdźcą!

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Rocznica 17.09.

Post by jan » Tue Sep 18, 2012 6:28 pm

1939+70=2009
A może niewola zaczęła się przed 39? Nie bardzo mogę się połapać.

Obrońcom wszystkich naszych granic CZEŚĆ!
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Rocznica 17.09.

Post by Maras » Wed Sep 19, 2012 7:52 am

Oczywiście , że miało być pięćdziesiąt. Dziękuję za czujność, przepraszam za błąd.

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Re: Rocznica 17.09.

Post by Adam Zwoiński » Wed Sep 19, 2012 2:13 pm

Cześć Obrońcom Rzeczypospolitej
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Rocznica 17.09.

Post by jan » Wed Sep 19, 2012 4:59 pm

Podejrzewam, Maras, że tytułowy post pisałeś po jednym głębszym.
Polskę z map wymazywali gruntownie po powstaniu styczniowym Rosjanie, potem robił to Hitler,

Stalin zrobił z nas najsilniejsze ogniwo socjalizmu w Europie i nikt nas z map nie wymazywał.
Co najwyżej bracia zza Odry okrawali nas na mapach.
Jeśli idzie o oswojenie "ziem odzyskanych", rola Gomułki jest nie do przecenienia.
Nowy kształt terytorialny Polski i ludnościowy jest optymalny (nie znaczy idealny),
państwo nie musi tracić energii na trzymanie za pysk mniejszości.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Re: Rocznica 17.09.

Post by Adam Zwoiński » Wed Sep 19, 2012 7:20 pm

Stalin zrobił z nas najsilniejsze ogniwo socjalizmu w Europie .....mam prośbę Janie czy możesz umieścic ten cytat z Twojego postu na FB bo jestem ciekaw opini innych.... ja powstrzymam sie od komentarza bo jest to tak zafałszowana teza , że nie zdołam tego odpowiednio skwitować.

aha i jestem ciekaw czy oglądałeś przedwczorajszy Teatr Telewizji po Wiadomosciach gdzie ukazano kulisy tworzenia polskiej armii w ZSRR z namaszczenia Berlinga, jeśli nie to powinieneś bo może dałoby to Tobie pewne owocne przemyślenia, być może poznałbyś co mysleli o tym Polacy, wtedy i teraz
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Rocznica 17.09.

Post by jan » Thu Sep 20, 2012 5:14 am

Adamie, czytasz słowa, nie czytasz sensu, to była odpowiedź na zdanie Marasa:

"Siedemdziesiąt lat niewoli nie było w stanie zlikwidować państwa , które na zawsze miało zniknąć z mapy Europy."
odpowiedziałem
"Polskę z map wymazywali gruntownie po powstaniu styczniowym Rosjanie, potem robił to Hitler,
Stalin zrobił z nas najsilniejsze ogniwo socjalizmu w Europie i nikt nas z map nie wymazywał."

Co do Berlinga, Andersa, Katynia, mam zamiar o tym popisać, ale muszę mieć na to trochę czasu.
Telewizji nie oglądam od dwu lat.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Rocznica 17.09.

Post by Maras » Fri Sep 21, 2012 1:34 pm

Twoje bajanie o Stalinie, przyjmuję jako bajanie. Nie trzeba być znawcą historii, by oceniać jego zasługi dla naszego kraju. Dzisiaj możemy spokojnie oceniać ludzi pokroju Hitlera, Stalina, Pol
Pota. Pisałem o 17.09. ponieważ data jest wypełnieniem traktatu, o którym w czasie PRL nie wolno było mówić, pisać, myśleć. Nasi bracia tak myśleli o nas : "Koła rządzące Polski chełpiły się „trwałością” państwa i „potęgą” armii. Okazało się, że wystarczyło krótkie natarcie wojsk niemieckich, a następnie Armii Czerwonej, by nic nie pozostało po tym bękarcie traktatu wersalskiego, żyjącym z ucisku niepolskich narodowości." Do 1989 roku Mołotow nie dożył, a szkoda. Ludobójstwo było dla komunistów drogą do władzy. Jak Hitler zaatakował ZSRR, Mołotow stwierdził, że ZSRR nie zasłużył na to:)) Okupacja Polski przez ZSRR jest już historią, nie broń Stalina, ponieważ jest ludobójcą,a tego nie da się niczym przykryć, nawet świetnymi granicami, litości.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Rocznica 17.09.

Post by jan » Sat Sep 22, 2012 6:05 am

//Pisałem o 17.09. ponieważ data jest wypełnieniem traktatu, o którym w czasie PRL nie wolno było mówić, pisać, myśleć. // - napisał Maras.

Ale od dwudziestu kilku lat wolno MYŚLEĆ, pisać i mówić, i takie "heroiczne" wypowiedzi-okrzyki wydają mi się śmieszne.
To ujdzie na wiecach i akademiach.

Gdybyś gdzieś spotkał się z wypowiedzią Józefa Becka na temat Czechosłowacji po Monachium,
przypomnij, proszę. To spotyka się znacznie rzadziej niż cytat z Mołotowa.

===
Stalinem się nie zajmuję, zająłem się tylko absurdalną tezą o wymazywaniu Polski z mapy przez 70 lat.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Rocznica 17.09.

Post by Maras » Sat Sep 22, 2012 5:40 pm

Ale od dwudziestu kilku lat wolno MYŚLEĆ, pisać i mówić, i takie "heroiczne" wypowiedzi-okrzyki wydają mi się śmieszne.
To ujdzie na wiecach i akademiach.

Gdybyś gdzieś spotkał się z wypowiedzią Józefa Becka na temat Czechosłowacji po Monachium,
przypomnij, proszę. To spotyka się znacznie rzadziej niż cytat z Mołotowa.

===
Stalinem się nie zajmuję, zająłem się tylko absurdalną tezą o wymazywaniu Polski z mapy przez 70 lat...............................Rocznica 17.09. taki nosi wątek tytuł. Traktat między ZSRR, a Niemcami w stosunku do Polski wypełnił się. Polska zniknęła z mapy Europy. Bękart traktatu wersalskiego przestał istnieć. Wszystko co piszę to fakty. Sprawa pojawienia się w szczątkowej postaci Polski po 1945 roku Twoim zdaniem jest powrotem do granic z 1939, to się nazywa absurd, Janie. Piszę, że przez lata PRL nie wolno było o tym mówić, myśleć pisać. Takie były realia. Twoje stwierdzenie, że teraz można jest stwierdzeniem nie na temat. Pisanie faktów, które są nieprzychylne naszemu wschodniemu sąsiadowi Ciebie śmieszą , bo nie są po Twojej myśli. Otwórz wątek o wypowiedzi Becka na temat Czechosłowacji, to z pewnością się do niego odniosę. Nie mogę się doczekać z Twojej strony merytorycznej dyskusji. Ja o Mołotowie i jego traktacie, Ty o Becku. Jak będę miał ochotę na wiece i akademie, z pewnością tam wystąpię.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests