Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by jan » Mon Oct 08, 2012 7:28 pm

Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Jestem Polakiem, obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej.
PREMIEREM RZECZYPOSPOLITEJ jest pan DONALD TUSK,
lider Platformy Obywatelskiej, która wygrała demokratyczne wybory.

Jego kadencja trwa i należy mu się szacunek - on, wraz z prezydentem Bronisławem Komorowskim,
marszałkami Sejmu i Senatu, Ewą Kopacz i Bogdanem Borusewiczem reprezentują majestat Rzeczypospolitej.

Kto obraża, spotwarza, szkaluje kogokolwiek z tych osób - szkaluje wolę większości narodu, szkaluje majestat Rzeczypospolitej.

Osoby te nie są przedmiotami, którymi byle pętak może pomiatać,
to ludzie, osoby publicznego zaufania. Większość wyborców im zaufała.

Zachowują się najgodniej jak potrafią i o niebo przerastają kulturą, taktem, kulturą polityczną ekipę, po której przejęli władzę.

Są przewidywalni, niezależnie od tego - są czy nie są bohaterami z mojej bajki.

Nikt z nich nie jest cudotwórcą, który mógłby z tak nieobywatelskim narodem jak Polacy, wielkich rzeczy dokonać.
Oni mogą doprowadzić Polskę do porządku tylko naszym wysiłkiem i naszą pracą.
Bez naszego wsparcia nie zrobią nic, wbrew naszej woli nie zrobią nic...
w wola wielu z nas jest wprzęgnięta w rydwan nieodpowiedzialnego zbankrutowanego polityka i człowieka interesu w zakonnej sukience.

Opozycja kaczyńsko-rydzykowa jest niegodna, nieodpowiedzialna, nieprzyzwoita; antynarodowa i antypaństwowa.
Mimo bogoojczyźnianych frazesów.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by Adam Zwoiński » Mon Oct 08, 2012 7:41 pm

To co zostało napisane powyżej jednak nie przeszkadza Tobie Janie wypowiadać się pogardliwie i poniżająco o przeciwnikach politycznych obecnego rządu i to także w tym samym poście.... to ja nazwę to co piszesz pustymi frazesami
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by Maras » Tue Oct 09, 2012 10:57 am

"Zachowują się najgodniej jak potrafią i o niebo przerastają kulturą, taktem, kulturą polityczną ekipę, po której przejęli władzę.

Są przewidywalni, niezależnie od tego - są czy nie są bohaterami z mojej bajki.

Nikt z nich nie jest cudotwórcą, który mógłby z tak nieobywatelskim narodem jak Polacy, wielkich rzeczy dokonać.
Oni mogą doprowadzić Polskę do porządku tylko naszym wysiłkiem i naszą pracą.
Bez naszego wsparcia nie zrobią nic, wbrew naszej woli nie zrobią nic...
w wola wielu z nas jest wprzęgnięta w rydwan nieodpowiedzialnego zbankrutowanego polityka i człowieka interesu w zakonnej sukience.

Opozycja kaczyńsko-rydzykowa jest niegodna, nieodpowiedzialna, nieprzyzwoita; antynarodowa i antypaństwowa.
Mimo bogoojczyźnianych frazesów."............................................Początek Twojego wątku jest wspaniały, ale nie ważne jak mężczyzna zaczyna, ważne jak kończy. Ty kończysz swoją pro rządowo-tuskową propagandą, usprawiedliwiając ich zachowanie (Zachowują się najgodniej jak potrafią)oraz atakujesz opozycję, dlatego wygląda to żałośnie. Są przewidywalni, ponieważ nie potrafią prowadzić dialogu społecznego? Płacz nad rozlanym mlekiem nic nie pomoże, mleko należy posprzątać. Obrażając opozycję, obrażasz Polaków, którzy ją popierają, zaiste- OBYWATELSKA POSTAWA. W rządach, początkowo ( tak twierdziła propaganda PO ) przeszkadzał Prezydent, notorycznie atakowany przez ugrupowanie opozycyjne. Jestem przekonany, ze jako Obywatel byłeś oburzony postawą opozycji, kiedy Prezydent i premier był przez nich atakowany? Dzisiaj nieudolne rządy przygotowały tyle piwska, że sami tego nie wypiją, damy radę, ale po co zakłamywać rzeczywistość?

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by Adam Zwoiński » Tue Oct 09, 2012 7:05 pm

Cynizm i arogancja, oraz - lekceważenie środowisk które mają wiedzę w sprawach ważnych dla Polski to charakterystyczne cechy rządu Tuska za które dziś płaci utratą zaufania społecznego.

Jadwiga Staniszkis
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by jan » Wed Oct 10, 2012 6:21 am

//Obrażając opozycję, obrażasz Polaków, którzy ją popierają, zaiste- OBYWATELSKA POSTAWA. W rządach, początkowo ( tak twierdziła propaganda PO ) przeszkadzał Prezydent, notorycznie atakowany przez ugrupowanie opozycyjne. Jestem przekonany, ze jako Obywatel byłeś oburzony postawą opozycji, kiedy Prezydent i premier był przez nich atakowany? Dzisiaj nieudolne rządy przygotowały tyle piwska, że sami tego nie wypiją, damy radę, ale po co zakłamywać rzeczywistość?//

Rządy PiSu i jego partnerów w rządzeniu uważałem za nieodpowiedzialne i dawałem temu wyraz na forum.
Prezydent Lech Kaczyński był prezydentem PiS-u, narzędziem w ręku brata.
Kiedy Jarosław stracił władzę, prezydent Lech konkurując o ważność osoby i instytucji z premierem bywał śmieszny.
Przepychanki o ważność osoby i instytucji prezydenta i premiera były czymś żenującym.
Nim zginął w Smoleńsku, nie miał już szans na reelekcję. Nie miał też szansy na Wawel.

Żaden rząd nie jest w stanie zapewnić dobrobytu, poczucia bezpieczeństwa i zdrowia narodowi,
TO NARÓD MUSI SIĘ OBUDZIĆ I ZATROSZCZYĆ SIĘ O PAŃSTWO:
KAŻDY W SWOIM ŚRODOWISKU, KAŻDY NA WŁASNYM STANOWISKU PRACY,
i nie wbrew rządowi, nie przeciw rządowi - jak robi to opozycja kaczyńsko-rydzykowa,
która - powiem to wprost - UPRAWIA SABOTAŻ.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by Maras » Wed Oct 10, 2012 8:20 am

Rządy PiSu i jego partnerów w rządzeniu uważałem za nieodpowiedzialne i dawałem temu wyraz na forum.
Prezydent Lech Kaczyński był prezydentem PiS-u, narzędziem w ręku brata.
Kiedy Jarosław stracił władzę, prezydent Lech konkurując o ważność osoby i instytucji z premierem bywał śmieszny.
Przepychanki o ważność osoby i instytucji prezydenta i premiera były czymś żenującym.
Nim zginął w Smoleńsku, nie miał już szans na reelekcję. Nie miał też szansy na Wawel.

Żaden rząd nie jest w stanie zapewnić dobrobytu, poczucia bezpieczeństwa i zdrowia narodowi,
TO NARÓD MUSI SIĘ OBUDZIĆ I ZATROSZCZYĆ SIĘ O PAŃSTWO:
KAŻDY W SWOIM ŚRODOWISKU, KAŻDY NA WŁASNYM STANOWISKU PRACY,
i nie wbrew rządowi, nie przeciw rządowi - jak robi to opozycja kaczyńsko-rydzykowa,
która - powiem to wprost - UPRAWIA SABOTAŻ..........................................Rządy PO-PSL uważam za szkodliwe dla państwa i Narodu, ponieważ dopuszczono do ogromnego długu, który wzrósł za ich rządów o 46%. Zbliżamy się do katastrofy finansowej, a Ty nadal tego wolisz nie widzieć, bo tak najwygodniej. Wolisz wypisywać oczywistości na temat możliwości rządu, zamiast ocenić rząd merytorycznie. Moim zdaniem premier i rząd w doskonały sposób potrafił zadbać o swój wizerunek, jednocześnie dbając, by opozycja była w oczach społeczeństwa ośmieszana. Pokazywano wpadki Prezydenta po to, by Go ośmieszać. Palikot jeździł po Nim jak po łysej kobyle. Mnie nie interesuje z jakiej opcji jest Prezydent, jeśli Palikot by nim został, należałby mu się szacunek za piastowane stanowisko. Pisanie obraźliwych słów o obecnym czy byłym Prezydencie uważam za postawę ANTY OBYWATELSKĄ i dziwię się, że człowiek, który chce obywatelskiej Polski przeczy sam sobie. Z jednej strony piszesz o szacunku, który należy się Prezydentowi, z drugiej obrażasz Go. Obrażasz, ponieważ Twoim zdaniem był zły. Gdzie podziało się Twoje zrozumienie z innych wpisów dla rządzących? Widać jak na dłoni, że kierujesz się swoimi sympatiami politycznymi, a nie dobrem kraju. Co wnosi do dyskusji fakt, że były Prezydent nie miał szans na reelekcję i pochowano Go na Wawelu? Pochowano Prezydenta RP, wola Kościoła, jeśli masz z tym problem, przypomnij sobie co stało się z Narutowiczem, w jakich okolicznościach dojeżdżał do Sejmu by przyjąć godność, którą został obdarzony. Takie plujki jak Ty, pokazują, że daleko nam do normalności. Pozdrawiam.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by jan » Wed Oct 10, 2012 9:40 am

//Pisanie obraźliwych słów o obecnym czy byłym Prezydencie uważam za postawę ANTY OBYWATELSKĄ i dziwię się, że człowiek, który chce obywatelskiej Polski przeczy sam sobie. Z jednej strony piszesz o szacunku, który należy się Prezydentowi, z drugiej obrażasz Go. Obrażasz, ponieważ Twoim zdaniem był zły. Gdzie podziało się Twoje zrozumienie z innych wpisów dla rządzących? Widać jak na dłoni, że kierujesz się swoimi sympatiami politycznymi, a nie dobrem kraju. Co wnosi do dyskusji fakt, że były Prezydent nie miał szans na reelekcję i pochowano Go na Wawelu? Pochowano Prezydenta RP, wola Kościoła, jeśli masz z tym problem, przypomnij sobie co stało się z Narutowiczem, w jakich okolicznościach dojeżdżał do Sejmu by przyjąć godność, którą został obdarzony. Takie plujki jak Ty, pokazują, że daleko nam do normalności. Pozdrawiam.//

Marku, masz niezwykłe powołanie do prostowania ścieżek gadziny, która nie czci Twoich świętych.

Przyjmuję do wiadomości Twoje sądy o mnie, nie przestając być sobą.
Może od tej pory, zamiast kolejny raz piętnować moją nikczemność, przedstawisz Twoją ocenę faktów,
moją marną osobę zostawiając na boku.

Są publiczne osoby, których zachowanie przynosi lub przynosiło państwu - według moich subiektywnych kryteriów - szkody.
Jako obywatel płacący podatki czuję się upoważniony do ocen - moich, które wcale nie muszą być zbieżne z ocenami innych obywateli.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by Maras » Wed Oct 10, 2012 11:21 am

Marku, masz niezwykłe powołanie do prostowania ścieżek gadziny, która nie czci Twoich świętych.

Przyjmuję do wiadomości Twoje sądy o mnie, nie przestając być sobą.
Może od tej pory, zamiast kolejny raz piętnować moją nikczemność, przedstawisz Twoją ocenę faktów,
moją marną osobę zostawiając na boku.

Są publiczne osoby, których zachowanie przynosi lub przynosiło państwu - według moich subiektywnych kryteriów - szkody.
Jako obywatel płacący podatki czuję się upoważniony do ocen - moich, które wcale nie muszą być zbieżne z ocenami innych obywateli...............................................Jeśli napiszesz jakich świętych święcę, chętnie się na ten temat wypowiem. Wskaż, gdzie kogokolwiek święcę, może czynię coś, nie wiedząc o tym, a Ty to widzisz? Za pomoc z góry dziękuję. Nie sądzę Ciebie, tylko Twoje wpisy, drogi Janie. Jest w nich tyle jadu kiełbasianego, że pozwalam sobie na subiektywne oceny, które , jak widzę są diametralnie różne od Twoich. Moją ocenę faktów, moją, przedstawiam wyżej, jeśli chcesz trochę się powtórzę: Prezydent wybrany w demokratyczny sposób powinien być przez wszystkich wyborców zaakceptowany. Nie musisz Go kochać, ale ktoś, kto został wybrany przez arytmetyczną większość jest naszym Prezydentem i obrażanie Go uważam za NIE OBYWATELSKIE. Wara od naszych Prezydentów, kto ich obraża, obraża społeczeństwo. Pozdrawiam.

Arcadiaakg
Forumowicz
Posts: 13
Joined: Mon Nov 28, 2011 3:06 pm

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by Arcadiaakg » Wed Oct 10, 2012 4:10 pm

Nie powinnam, ale mój ból rośnie wraz z czytaniem, więc jednak się wypowiem.

Żyjemy w XXI wieku, w wolnej Polsce. Istnieje wolność słowa i poglądów.

Smutne jest to, że nadal polityka budzi takie kontrowersje, że nie możemy się dogadać.
Smutne jest to, że jeżeli chodzi o polityke nagle stajemy się wrogami.
Smutne jest to, że moim wolności poglądów lepiej siedzieć cicho.

Ale najsmutniejsze jest to, że mimo że mam tylko 20 lat, rozumiem ludzi za PiS, PO, Ruchem Palikota, SLD itd itd.
Nie oceniam. Nie obrażam. Nie neguje.
BO : każdy ma swoje zdanie. Każdy jest inny. NIE MI TO OCENIAĆ.
Kimże jesteśmy by oceniać innych ludzi?



Obudźcie się. Bo przykre jest czytanie czegoś z czego wypływa tyle jadu, że psuje mi główną płyte laptopa.

Tyle!

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Bronię Premiera Rzeczypospolitej

Post by jan » Wed Oct 10, 2012 4:50 pm

//BO : każdy ma swoje zdanie. Każdy jest inny. NIE MI TO OCENIAĆ.
Kimże jesteśmy by oceniać innych ludzi? //

Jesteśmy OBYWATELAMI. Jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego kraju.
Ta odpowiedzialność, to stosunek do pracy, rodziny, bliźnich, dobra wspólnego - i raz na parę lat udział w wyborach.
by zdecydować komuś złożyć w ręce troskę o los naszej miejscowości, małej ojczyzny i kraju.

Żeby wybrać, warto wiedzieć, czego oczekujemy po wybrańcach i kto oczekiwania nasze najlepiej spełni -
i tu potrzebna jest OBYWATELSKA OCENA, PROMOWANIE- naszym zdaniem - najlepszych
i niedopuszczenie do władzy osób niegodnych i (lub) nieodpowiedzialnych.

Stan naszego kraju bardzo źle świadczy o naszych obywatelskich i ludzkich kwalifikacjach.
Łatwo dajemy się nabrać na lep demagogicznych obietnic.

Mistrzami demagogii - w moim mniemaniu - jest Kaczyński i Rydzyk,
uważam , że ten duet jest niebezpieczny dla Polski i piszę o tym otwartym tekstem.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests