Nie da się kijem zawrócić rzeki

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Nie da się kijem zawrócić rzeki

Post by jan » Sat Mar 16, 2013 6:11 pm

//Powstania upadły, łatwo krytykować coś, co upadło. Powstańcy, idąc do powstania wierzyli w jego pomyślność, nie masz prawa ich nazywać nieodpowiedzialnymi. Twoim zdaniem powinni siedzieć pod butem jak Wielopolski, Oni wybrali inną, drogę do wolności i ponieśli tego konsekwencje.//

Powstańca sobie podarujemy, ale tego, co wydał rozkaz powstania lub spowodował wybuch już nie usprawiedliwia jego wiara.
Ktoś kto spowodował krwawy, beznadziejny zryw i ofiary - to nieodpowiedzialny zbrodniarz.
Decyzję o wybuchu nieprzygotowanego powstania warszawskiego uważam za taki akt.
Proces historyczny jest żywiołowy, niemoralny. Ludzkie decyzje w jego biegu podlegają takim ocenom.

//Gloryfikuje się męstwo powstańców, nie fakt, że powstanie upadło. Gdyby Lenin dostał baty i rewolucja została zdławiona, pewnie byś pisał, że był nieodpowiedzialny:)))))//

Rewolucja rosyjska była ogromną tragedią Rosji i Rosjan. Gdyby rewolucja przegrała, ofiar byłoby zapewne nieco mniej.
Rewolucję wspierali Niemcy (przewiezienie Lenina), żeby osłabić imperium.
(Piłsudskiego z Magdeburga nie zwolnili też w akcie litości.)

//Kadencyjność, owszem powinna być zachowana. Rząd, który lekceważy społeczeństwo musi się liczyć z niepokojami. Czy , jak to ich określasz " Solidaruchy" są w stanie wyciągnąć na ulicę zadowolonych ludzi? Moim zdaniem nie. Jeśli dojdzie do anarchii, odpowiedzialna będzie koalicja, a społeczeństwo będzie ponosić tego konsekwencje.//

Cykle koniunkturalne nie są wynalazkiem Tuska. Ja nie wieżę w cudotwórstwo rządów.
Szaleństwo i głupotę kilku ekip widziałem na własne oczy, a Tusk jest nie najgorszy w tym rewolucyjnym ciągu.

//Żeby wsadzić kij w szprychy, trzeba go mieć, obecny rozkład sił w parlamencie nie pozwala na takie postępowanie, wsadź to między bajki. Opozycja chce władzy, to normalne w polityce. Obecna koalicja ma jeszcze trochę czasu do rządzenia, moim zdaniem kolejne wybory przegra. Przegra na własne życzenie, po raz kolejny marnując czas, którego nie wykorzystała do reformowania kraju.//

Nie wykluczone, że aktualna koalicja przegra. Nie wiem jednak czy na tej przegranej wygra Polska.
Jeśli przegrana zmarginalizuje rydzykoidów i PiSoidów, jestem przekonany, że tak.

//Z patriotyzmu nikt nie skoczył na główkę do basenu, musiałby być idiotą. Duża ilość idiotów wśród patriotów to nic dobrego, nie znam takiego kraju, gdzie tak się sprawy mają. Znam za to kraj, gdzie wielu przypisuje wielu nieprawdziwe oblicze.//

Jesteś znacznie młodszy ode mnie, wiele jeszcze zdążysz poznać.

//Pan Iksiński uważa, że można chorobę zostawić samą sobie, sama przejdzie, ktoś inny szuka leku, bo widzi, że chory odchodzi. Oby wielu szukało lekarstwa, zamiast bezsilnie patrzeć na agonię. Chory prędzej czy później padnie lub zostanie pożarty przez głodną zwierzynę. Chory potrzebuje leku, kto tego nie widzi, nie ma woli widzenia.//

Ja tylko nie wierzę w panacea, Marku. Każdy mój dzień, każdy mój czyn - to ciąg czynności leczenia, różnych czynności.

// Pozdrawiam.// Dziękuję i wzajemności!

//ja tylko nie wierzę w panacea, Marku.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Nie da się kijem zawrócić rzeki

Post by Maras » Mon Mar 18, 2013 5:12 pm

ja tylko nie wierzę w panacea, Marku..........................Bo te istnieją w mitologii, jednak szerokiego działania antybiotyk trzeba czasem pacjentowi zaaplikować :-)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests