Embriony odrodzenia drzemią uśpione w ...

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Embriony odrodzenia drzemią uśpione w ...

Post by jan » Sun Oct 06, 2013 8:40 am

Stan państwa Polskiego dowodnie wskazuje, że wielomilionowy ruch solidaruszy był ruchem kiełbasianym.
Rzesze przyzwoitych i myślących utonęły w masie pazernych, głupich i nieprzyzwoitych
i WSPÓLNIE ROZPIEPRZYLIŚMY, ROZPRZEDALI I PRZEJADAMY POLSKĘ.
Nie tylko rząd, rządy – ale MY, NARÓD, któremu „się należy”.

Z komunistyczną kąpielą wylaliśmy dziecko POLSKIEJ GOSPODARKI
i wielu zasłużonych dla państwa instytucji, które ORGANIZOWAŁY ŻYCIE społeczne.
„Zreprywatyzowaliśmy” i sprywatyzowaliśmy z ludzką krzywdą wiele majątku, za granicę wylaliśmy parę roczników Polek i Polaków.
JEST TO ZBRODNIA NIEODPOWIEDZIALNOŚCI i PAZERNOŚCI SOLIDARUCHÓW za KTÓRĄ NADAL SOBIE KAŻĄ PŁACIĆ
I ZBRODNIA CAŁEGO POKOLENIA, które nie miało siły i woli powiedzieć STOP,
BO TO BY ZNACZYŁO ZGODĘ NA ZACISKANIE PASA, NA WYRZECZENIA w imię LEPSZEGO JUTRA,
a na to głupi Polak nie pójdzie, bo mu się wydaje, że on nie głupi.


MLEKO ZOSTAŁO WYLANE. POWROTU DO RAJU NIE MA – BO RAJU NIE BYŁO.

W tej chwili w Polsce nie ma WŁADZY, nie ma AUTORYTETU, nie ma SIŁY –
łaskawie rządzi nami i krzepnie WIELKI ROZPIŹDZIAJ – trwamy siłą bezwładności.

Narzekanie na rząd jest bezsensowne – TEN RZĄD NIE MOŻE NIC!
Wobec polskiego NIEOBYWATELSTWA, PAROBCZAŃSTWA, PRAW BEZ OBOWIĄZKÓW - KAŻDY RZĄD BĘDZIE BEZSILNY.

Nim rzucisz w Tuska czy Komorowskiego kamieniem obraźliwego słowa SPÓJRZ W LUSTRO,
w te chytre pazerne oczka, rozpoznaj świętoszkowatość w pozornej świątobliwości,
warcholstwo i pozę w deklaratywnym patriotyzmie, obłudę w udawanej dobroci i przyzwoitości.

Nie ma w Polsce żadnej siły, zorganizowanej siły, która miałaby program pozytywny i której można by zaufać.

Jest w Polsce zorganizowana siła z centralą w Toruniu, która gra populistycznie na najniższych instynktach tłumu,
gra na ksenofobicznym patriotyzmie skojarzonym z prymitywnym szamańskim katolicyzmem, która ma wielką destrukcyjną moc.

Przyszłość Polski na dziś rysuje mi się czarno.
Embriony odrodzenie drzemią uśpione w nieuczęszczanych zakamarkach naszych mózgów i naszych serc.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by jan » Sun Oct 06, 2013 10:27 am

//Czyli tylko taka jest spuścizna państwa "Na niby"? Komuna przejadała dorobek II Rzeczpospolitej, spuściznę innych. // - napisała Dorota

Pomiędzy II RP była jeszcze II wojna światowa i okres grabienia, szczególnie "ziem odzyskanych" przez Armię Czerwoną i armię szabrowników.
Nie było nic do przejadania - było głodowanie, by odbudować i rozbudować. PRZEJADANIE i DESTRUKCJA TO NASZA, postsolidarusza specjalność.

//Zostawiła po sobie budowle na wyrost, rozdmuchany przemysł nie mający powiązania z rzeczywistymi potrzebami. Nie umiała racjonalnie rozwijać takich zdobyczy cywilizacyjnych, jak opieka zdrowotna, szkolnictwo publiczne (kto tworzy niepubliczne uczelnie?).
Nauczyła marazmu, braku samodzielności, pasożytnictwa, kombinatorstwa, donosicielstwa - aby się utrzymać - do partii wstępowało się dla kariery, ...//

Czy Twoją postawę życiową ukształtował ten podły system? Czy Ty czysta, a zdeprawowany tylko ja i reszta świata?

//... socjal został rozdmuchany do rangi niebywałej. Ludzie specjalnie nie żenili się, aby "samotna matka" otrzymywała wyższy zasiłek dla dzieci. O tym warto pamiętać, zanim zacznie się ferować wygodne i populistyczne sądy.
Już gdzieś słyszałam, że pierwsze śliwki robaczywki, prawda? Ale nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, o tym też warto pamiętać...// - pisze dalej Dorota.

Rządy i mieszkańcy III RP rozpieprzyli(ły) do imentu "rozbuchany" przemysł okrętowy i całą rozbuchaną resztę, naprawili służbę zdrowia oraz system oświaty i wychowania. Na wyżyny wznieśli niezbędne dla Ojczyzny zakłady produkujące magistrów i licencjatów, rozbudowali do liczby optymalnej niezbędne apteki, banki, akwaparki, stadiony. Do partii politycznych wchodzą tylko najlepsi, z wolą przyczyniania szczęścia, dobra i miłości bliźnim...

Nieprawdaż?
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Fordor

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by Fordor » Sun Oct 06, 2013 1:55 pm

Proszę mi przypomnieć, kiedy zaczęły się tworzyć spółdzielnie lekarskie? Kto zaczął eksperymentować ze szkolnictwem? Kiedy zapomniano o Wiśle? Kto podjął decyzję o likwidacji Stoczni Gdańskiej i dlaczego?

A tak swoją drogą - mądrzy Grecy mawiali - Opłakiwać przeszłość to zaniedbywać teraźniejszość.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by jan » Sun Oct 06, 2013 2:56 pm

//Proszę mi przypomnieć, kiedy zaczęły się tworzyć spółdzielnie lekarskie? Kto zaczął eksperymentować ze szkolnictwem?
Kiedy zapomniano o Wiśle? Kto podjął decyzję o likwidacji Stoczni Gdańskiej i dlaczego?//

Zbyt duży rozrzut tematyczny problematyki, nie na moją starą głowę.

Żadne z wymienionych przez ciebie przedsięwzięć nie było ani złem, ani głupstwem.
O Wiśle nie pamięta się i dziś i nadal nie widzę siły, która mogłaby PRAKTYCZNĄ pamięć przywrócić.
Każde przedsięwzięcie za to można (było) spartolić – a to jest właśnie polska specjalność.
Stocznia zarządzana przez roszczeniowy związek zawodowy sama skazuje się na rozwiązanie.
Listę idiotyzmów PRL-u można znacznie poszerzyć, ale trzeba by to czynić z kulturą, ze znajomością uwarunkowań.
Rządy PRL nie były rządami cudotwórców.

Grecy zapewne mieli w tym i owym rację, ale nie widzę tu kontekstu, do którego pasowałaby TA mądrość grecka,
nie opłakuję bowiem przeszłości, a wkurzam się jedynie na bałwaństwa teraźniejszości.
Poza tym, od przeszłości, teraźniejszości ni przyszłości nie wymagam nieomylności -
chciałbym jedynie ograniczyć ilość grubych idiotyzmów, typu np. czterech reform w kupie Buzka-Krzaklewskiego,
a z drobniejszych i współcześniejszych – rewolucji śmieciowej i przedszkolnej.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by jan » Mon Oct 28, 2013 8:34 pm

Iwan Sołoncewicz - "ROSJA W ŁAGRZE"

Czytałem tę książkę w sobotę po południu, w niedzielę, dokończyłem w poniedziałek około drugiej. Posłowie przeczytałem wcześniej.
Czytając o Rosji Radzieckiej dotkniętej chorobą dezintegracji i nienawiści i braku szacunku dla człowieka, cały czas BYŁEM MYŚLĄ PRZY POLSCE, KTÓREJ NIE MA. Rozdział ostatni, opis udanej wycieczki, ma charakter przygodowy, tam wyszedłem z Polski i tułałem się z bohaterami książki po bagnach Karelii.
BYŁEM MYŚLĄ PRZY POLSCE, KTÓREJ NIE MA… Jest zbiorowisko polskojęzycznych sobków, merdających krzyżami, sztandarami i jęzorami, a nie ma ELIT, które myślałyby i potrafiły działać w KATEGORIACH DŁUGIEGO TRWANIA PAŃSTWA I NARODU. Nie morduje się ciał, ale morduje się dusze narodu, w interesie pełnego kałduna tego czy innego sobka.
Szpan, poza, fasada - groby pobielane! W świetnych strojach, w świetnych samochodach - dusza kurdupla.
Sowieci mordowali fizycznie najlepszych, niepokornych, my mordujemy zawiścią, głupotą, pychą; wyrastających ponad głowy staramy się równać do półgłówków. Oni uśmiercali takich w łagrach, my wypychamy za granicę, by budowali dobrobyty cudzych ojczyzn. Najbardziej zawsze nadęci - kastraci i impotenci, sami karły, mają rząd dusz skarlałych.

Znam mnóstwo ludzi przyzwoitych, ale zajęci sobą-na-pokaz, MIEĆ, telewizją, nie mają czasu na BYĆ – I MARNUJĄ SWÓJ POTENCJAŁ, oddając pole działania miernotom i kurduplom.
Przyzwoici w ludzie są również w samorządach i polityce, ale utytłani w polskim gównie nie są w stanie się z niego wydobyć, a tym bardziej odmienić samobójczego klimatu.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by Maras » Tue Dec 23, 2014 2:04 pm

Mnie również interesują odpowiedzi na pytania Fordora.
Piszesz , że masz za starą głowę na ustosunkowanie się do pytań, jednak na pisanie o ruchu kiełbasianym głowa nie ciąży.
Pisanie kasandrycznych teksów też nie. Myślę, że masz duże szanse jako bajkopisarz:))) Pozdrawiam !!!

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by jan » Wed Dec 24, 2014 6:28 am

//Mnie również interesują odpowiedzi na pytania Fordora.
Piszesz , że masz za starą głowę na ustosunkowanie się do pytań, jednak na pisanie o ruchu kiełbasianym głowa nie ciąży.
Pisanie kasandrycznych teksów też nie. Myślę, że masz duże szanse jako bajkopisarz:))) Pozdrawiam !!!//

Każdy sądzi podług siebie. Marek osądził.
Marku,
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by Maras » Mon Dec 29, 2014 8:30 pm

Komunistyczna władza doprowadziła do powolnego rozwoju kraju.
Myśl techniczna rodem zza wschodniej granicy była daleko w tyle za zachodnią, czego dobitnym dowodem jest porównanie obu państw , NRD i RFN. Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy. Tak budowano w Polsce kulturę pracy.
Dzisiaj pisanie o ruchu kiełbasianym , to pisanie o pokłosiu post-prl-owskim. Ruch kiełbasiany miał być przecież podstawą i legitymacją do trzymania władzy w rękach jedynej słusznej, jednocześnie przez większość społeczeństwa nielubianej partii zwanej PZPR. Dwa miliony członków miało rządzić resztą. Owe dwa miliony głuptaków , jeśli dali się takiemu kiełbasianemu ruchowi:) Dziś stoimy przed wyzwaniem, jakim jest budowa wolnej, silnej Polski. Idzie jak po grudzie, ale damy radę.
Pazerność Solidaruchów piszesz, a ja się pytam, kto przejął przedsiębiorstwa po upadku komuny????? Kim byli ludzie, którzy zdążyli po komunie pozamiatać? Zanim napiszesz o o pazernych solidaruchach, pomyśl. Poczytaj. Nie uprawiaj taniej propagandy, bo to nikomu nie służy.
Na dzień dzisiejszy płacimy nie solidaruchom, tylko byłym włodarzom i ich narzędziom wysokie emerytury. Byłym esbekom, milicjantom... .

Mleko zostało rozlane. To, prawda, pytanie kiedy i kto to zrobił ?


Polacy często migrowali z ojczyzny. Mam nadzieję, że proces ten w końcu się skończy, nic nie trwa wiecznie. Dziś mamy wolny kraj , demokratyczne wybory, wszystko w naszych rękach.
Opluwanie Solidarności uważam za niegodne i plugawe. Generalnie plucie jest metodą , którą powszechnie stosowano w PRL i jak widzę jakieś resztki jeszcze zostały.

Toruń, póki co nie jest stolicą Polski. Bardziej obawiam się walki politycznej pomiędzy PO, a PiS. Polacy są podzielenie na dwa obozy. Lewica nie istnieje.
Trzeba skończyć z pluciem na drugiego człowieka tylko dlatego, że myśli inaczej. Tylko dlatego, że ma inne zdanie czy idzie inną drogą. Polsce potrzeba dialogu i rozmowy o Polsce. Trzeba mądrych ustaw, które będą ramami dla odbudowy państwa.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by jan » Tue Dec 30, 2014 6:28 am

Marku, jesteś OPOKA. Moc Twoich najświętszych przekonań jest nie do naruszenia.
Gratulują mocy przekonań i pewności siebie.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Fordor

Re: Embriony odrodzenie drzemią uśpione w ...

Post by Fordor » Tue Dec 30, 2014 8:50 am

//Toruń, póki co nie jest stolicą Polski.//
Tego nie zrozumiałam...

http://wyborcza.pl/1,76842,3170824.html

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests