Pan Bóg przyznał Jaruzelskiemu rację

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Pan Bóg przyznał Jaruzelskiemu rację

Post by jan » Fri Dec 19, 2014 7:13 am

obejrzałem filmik Semki i J.Kurskiego

Obejrzałem ten film. W ocenie stanu wojennego zgadzam się z opinią Jerzego Urbana.
Uważam, że stan wojenny ratował PAŃSTWO przed anarchią, naród przed rozlewem krwi - był mniejszym złem.
Szanuję obu generałów i uważam, że prześladowanie Jaruzelskiego i Kiszczaka jest aktem zemsty ludzi małych.

Fakt, że po przygaszeniu stanem wojennym Solidarności w Polsce w ZSRR nastał Gorbaczow i zmienił się tam klimat zaświadcza dobitnie,
że Bóg, czyli Historia, przyznały rację generałom.
Historia (historia), gdy solidarnościowi kombatanci przeniosą się już na tamten świat, też przyzna im rację.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Pan Bóg przyznał Jaruzelskiemu rację

Post by Maras » Tue Dec 23, 2014 9:44 am

Obejrzałem ten film. W ocenie stanu wojennego zgadzam się z opinią Jerzego Urbana.
Uważam, że stan wojenny ratował PAŃSTWO przed anarchią, naród przed rozlewem krwi - był mniejszym złem..........Stan wojenny to część naszej historii. Rządzący wówczas krajem rozprawili się z Solidarnością, używając do tego samej Solidarności i społeczeństwa, które w dużej mierze było powoływane do różnych formacji, które statutowo musiała stan wojenny wspierać. Tłumaczenie wtedy i dziś to zdarta płyta. Pana Boga do tego bym nie mieszał. Szanowałeś wtedy generałów, szanujesz teraz. Historia dopiero ich oceni, potrzeba chłodnej analizy ludzi, którzy nie stali po żadnej ze stron. Podstawową rzeczą jest fakt, iż byliśmy krajem podległym sowietom, którzy owych generałów nam nadali. Taki generał pewnie jest bardzo szanowany , ale przez swoich podwładnych i sowietów. Do ludzi małych nie należę, a nie szanuję ani jednego , ani drugiego. Choćby za 1970 rok. Fakty z życia powinny decydować o szacunku, nie pryzmat barw partyjnych czy poglądów politycznych.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Pan Bóg przyznał Jaruzelskiemu rację

Post by jan » Wed Dec 24, 2014 6:30 am

Przeczytałem. Bez odpowiedzi.
Pozdrowienia!
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests