Zmieniają się partie, ustroje, mody, ale zawsze - by społeczeństwo mogło funkcjonować sprawnie...

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Zmieniają się partie, ustroje, mody, ale zawsze - by społeczeństwo mogło funkcjonować sprawnie...

Post by jan » Tue Nov 01, 2016 11:34 am

Czemu piszę przeciwko Kościołowi i PiSowi -
piszę dlatego, że działania PiSu oraz znaczącej części kleru i episkopatu polskiego nakierowane są,
w moim przekonaniu, na szkodę Polski.
Formacja rządząca zawłaszcza kraj, obsadzając ważne stanowiska wg partyjnego, a nie merytorycznego klucza,
poprzez kłamstwa i szkodliwe mity (zakłamywanie historii) ogłupia naród i łamiąc prawo -
PROWADZI DO KLERYKALNEJ DYKTATURY nad bezmyślną masą.

Te same pobudki, które skłaniają nas do pracy u podstaw,
każą nam protestować i krzyczeć, kiedy Polsce ktoś szkodzi.

Uprawiamy róże - kiedy inni podpalają las, nie możemy patrzeć na to bezkrytycznie!

Choć ten protest i krytyka może nam doraźnie szkodzić,
nasze milczenie byłoby niemym wsparciem destruktorów i podpalaczy.

Od 9 lat zajmujemy się w Bibliotece Społecznej (nieliczna grupa stowarzyszonych) pracą z dziećmi
i upowszechnianiem kultury - przy minimalnej aktywności i wsparciu współobywateli.

ROBIMY CZĄSTKĘ NIEZBĘDNEJ DLA PRZETRWANIA SPOŁECZEŃSTWA I PAŃSTWA SYZYFOWEJ ROBOTY
Jest to praca PROPAŃSTWOWA/PROSPOŁECZNA bez ideologicznego zacietrzewienia.
Staramy się, by dzieci które przekroczyły nasze progi, wychodziły sąd lepsze, mądrzejsze, silniejsze, sprawniejsze,
zdolne do twórczego i krytycznego myślenia. Zdolne do pracy, współpracy - do szczęścia.

Zmieniają się partie, ustroje, mody, ale zawsze - by społeczeństwo mogło funkcjonować sprawnie -
musi istnieć GRUPA LUDZI PRZYZWOITYCH, ZDOLNYCH DO TWÓRCZEJ PRACY I DO BRANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA KRAJ I NARÓD.
Tej sprawie służy nasza praca u podstaw, temu służy sprzeciw wobec tych, co państwu służą nieudolnie lub wręcz szkodzą.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests