Aby było zrobione COŚ, musi to zrobić KTOŚ.

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Aby było zrobione COŚ, musi to zrobić KTOŚ.

Post by jan » Tue Dec 19, 2017 8:00 am

Aby było zrobione COŚ, musi to zrobić KTOŚ.
Bibliotekę Społeczną zrobiło kilka osób jako DAR DLA WSPÓLNOTY.
Wspólnota gdańskich Stogów WYSIŁKIEM KILKU ZMIENIAJĄCYCH SIĘ OSÓB, SPOŁECZNIKÓW, otrzymała miejsce, które przez władze gdańska zostało uznane za DOM SĄSIEDZKI i UZYSKAŁO ŚRODKI NA PRZETRWANIE (na media, administrowanie), natomiast na to, co się w nim dzieje NIE MAMY ŻADNYCH ŚRODKÓW: musimy polegać na wysiłku własnym, własnej pracy i pomysłowości oraz na WPISYWANIU SIĘ - poprzez ogłaszane przez miasto konkursy - W REALIZOWANIE USTAWOWYCH OBOWIĄZKÓW GMINY WOBEC OBYWATELI.
W tym roku - PO RAZ PIERWSZY W DZIESIĘCIOLETNIEJ HISTORII - otrzymaliśmy znaczące wsparcie Miasta na remont naszych pomieszczeń, który właśnie trwa. Z tego miejsca serdeczne podziękowanie dla pomysłodawców i decydentów.❤️❤️❤️
OBOK REMONTU ŻYWA CODZIENNOŚĆ - koncerty, zajęcia dla dzieci. Wszystko widać w codziennej fotokronice.
Wkrótce kończy się rok. Projekty z roku 2017 zostały zrealizowane, jeden mały grant jeszcze jest w trakcie - do dnia 29.12 dzieci nadal ćwiczą grę na flecie i fortepianie...
Nasze projekty złożone do do Biura Prezydenta d/s Kultury czekają na rozpatrzenie, jak znam życie - jeśli uzyskają uznanie Komisji, to będziemy mogli wznowić zajęcia około połowy lutego.
Takie beznadziejne, deprymujące, dezorganizujące pracę przednówki przeżywamy co rok.
Wsparcie miasta to nie jest wsparcie gospodarskie, to biurokratyczna, zniechęcająca do pracy społecznej praktyka.
jan urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests