Polska - NATO - sojusze

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Polska - NATO - sojusze

Post by jan » Sat Mar 24, 2018 5:17 am

24 marca 2015 o 07:35 ·
"Polska jest za slaba, żeby w swoim położeniu geograficznym nie być w sojuszu. Nie widzisz interesu w NATO, może masz inny pomysł?" - napisał Marek

Przepraszam, Marku, rzeczywiście masz rację, kiedy Polska była słaba zawsze liczyła na sojusze, przecież musiała!
Każde powstanie liczyło: listopadowe, specjalnie posłało do Londynu młodego Aleksandra Wielopolskiego, by zabiegał o wsparcie. W Londynie młody Wielopolski pojął, że na wsparcie może sobie liczyć do woli. Potem było kolejne powstanie, już skierowane przeciw... Wielopolskiemu o 30 lat starszemu.
A papiestwo jakie było pomocne, w powstaniach, w II wojnie...
Potem był rok 1939, Polska, Bogu dzięki, była w sojuszach i kiedy Niemcy napadły Polskę, sojusznicy wypowiedzieli Niemcom wojnę.
Potem było powstanie warszawskie, kiedy pomagali nam sojusznicy ze wschodu i zachodu, zrzucając zaopatrzenie.
Potem był Teheran, Jałta, znowu sojusznicy nam pomogli - prawda Marku?
Idiotę wykorzysta każdy, ale kiedy idiota zrobi swoje, staje się uciążliwy.

Mądrość Polaków, gdyby była, byłaby ZGODNĄ WSPÓŁPRACĄ z SĄSIADAMI, PARTNERSTWEM na niwie GOSPODARCZEJ i KULTURALNEJ.


24 marca 2015 o 09:03 ·
Powiem wprost:
Nie widziałem i nie widzę sensu obecności Polski w NATO,
tak jak do wejścia do Unii nie widziałem alternatywy - nie było bowiem po roku 1989 w Polsce siły zdolnej pokierować samodzielnym rozwojem kraju po kiełbasianej rewolucji.
Polskie siły zbrojne, zbrojne w amerykański złom, bezsensownie drenują tylko polską kieszeń, bo i tak nie są wstanie nas obronić.

Co do sojuszu militarnego
Wyrywnego idiotę machającego szabelką wykorzysta każdy w SWOIM INTERESIE, ale kiedy idiota zrobi swoje, staje się uciążliwy, wtedy porzuca się go jak zużyte narzędzie.

Mądrość Polaków, GDYBY BYŁA, byłaby ZGODNĄ WSPÓŁPRACĄ z SĄSIADAMI, PARTNERSTWEM na niwie GOSPODARCZEJ i KULTURALNEJ.
Polska powinna być dla sąsiadów partnerem, pośrednikiem, powinna rozwijać i bogacić się dzięki pośrednictwu, rozwijać własną myśl techniczną i moce produkcyjne.

Młodych należy zatrudnić w budowaniu dobrobytu Polski, a nie wysyłać na różne saksy, a tym bardziej na rzeź, do czego najwyraźniej zmierzamy.
jan urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests