kierownicza rola Partii

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

kierownicza rola Partii

Post by jan » Sun Mar 11, 2007 4:27 pm

Człowiek (partyjny) - Społeczeństwo (robione w bambuko) - wspaKultura (polityczna)

Wysłuchane w tramwaju.

Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego Firmy otrzymał polecenie
zatrudnienia 4 osób skierowanych przez Partię na dobrze płatnych posadach.

Dyrektor NIE WYKONAł POLECENIA.

Ma sprawę z głowy: NIE JEST JUŻ DYREKTOREM.

Właściwe osoby są już na właściwym miejscu.

I nie ma się co dziwić, że choć Polska w siłę nie rośnie, WŁAŚCIWYM ludziom żyje się dostatniej.

jan urbanik

korniszon
Forumowicz
Posts: 10
Joined: Sun Mar 11, 2007 3:00 pm

Post by korniszon » Sun Mar 11, 2007 6:18 pm

Aż mnie dreszcze przechodzą, jak to czytam. Przykro, że tak wygląda nasz kraj... A z innych źródeł wiem, że i w mniejszych miastach i miasteczkach, jak moja rodzinna Ostrołęka i tereny okoliczne, ludzie mają ten sam problem. Znaczy się niby go nie ma, ale nagle wszyscy wylatują i przylatują jakieś nowe ptaszyny. Na nieszczęście w ratuszu też siedzi PiSzczący ptaszek. I ćwierka, i gdacze, i nie wiadomo co tam jeszcze. Pazurkami łapie i wyciąga... Ale nie tylko on...

Tym bardziej szkoda, że choć teoretycznie może się coś zmienić i gdy będę dorosły zobaczę inną Polskę, to na razie nic na to nie wskazuje. Jest jednak nadzieja, że moje pokolenie gdy wyfrunie z gniazdek domowych, będzie inaczej patrzyło na świat niż obecnie rządzący. Tylko z kogoś musimy brać przykład, a nie każdy pisklak spojrzy w odpowiednią stronę...

Tak na marginesie witam Was i się na forum i z nim :) Przyleciałem, może sie zagnieżdżę. Coś mnie się ptaki trzymają dzisiaj...

bassa
Forumowicz
Posts: 80
Joined: Sat Feb 03, 2007 5:25 pm

Post by bassa » Mon Mar 12, 2007 5:00 am

Totez najlepiej wynieść się do Trzeciego Sektora,do społeczenstwa obywatelskiego gdzie sam sobie kazdy projektuje co zrobi,z kim i za ile.I kiedy!
A za co ? O tutaj www.ngo.pl czy www.frse.org.pl
Był taki projekt kiedyś,studenci wymyslili Wiktorię Cukt http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Wik ... lr=lang_pl
z uroczym hasłem "Politycy są zbędni!!"
I prawde mówiąc,w niezależnym społeczeństwie internetowym-chyba rzeczywiście? :shock:
O,nawet nieżle taka nazwa -Niezalezne Społ...do każdego forum pasuje!

http://www.wrzeszcz.org/portal.php
Last edited by bassa on Mon Mar 12, 2007 5:04 am, edited 1 time in total.
bassa z matecznika (Wrzeszcz)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Politycy nie są zbędni, urzędnicy nie są zbędni

Post by jan » Mon Mar 12, 2007 8:19 am

Ale:
zarówno urzędnicy jak i politycy powinni mieć KLASĘ.

Polski paTRiotyzm został zastąpiony paRTiotyzmem, prywatą, nepotyzmem


Nie da się polskich problemów załatwić w wirtualu,
musi się to robić w realu, od podstaw:

jasno określony CEL,
zdrowy oSĄD,
itd.


Cel, środki, sposoby realizacji...

Najpierw praca głową, rozglądając się dookoła;
jeden mózg - mało;
wiele mózgów - i burza mózgów;

w wielu ośrodkach!

Kogoś to interesuje?

Zapraszamy na forum, zapraszamy do współmyślenia;

WSPółMYśLENIA I WSPółTWORZENIA
LEPSZEGO I PIęKNIEJSZEGO śWIATA WOKół NAS!

Potencjalna biblioteka - 14 tys woluminów marnujących sie w 260 kartonach
może być ośrodkiem skupienia.

Będzie!

jan urbanik

bassa
Forumowicz
Posts: 80
Joined: Sat Feb 03, 2007 5:25 pm

Post by bassa » Tue Mar 13, 2007 7:46 am

Też mam nadzieję!Szczególnie,że blisko już do osobnego wątku ,zainicjowanego już przez Jana :Społeczny Uniwersytet Otwarty
czyli-nazwania tego,co sie może dziać w lokalu przy ksiegozbiorze...ręcami i wiedzą ,kontaktami i mozliwościami Przyjaznych !No i kontem bankowym stowarzyszeń-kilku stowarzyszeń,jak sądzę...Skoro PTE w Gdańsku www.pte.pl właśnie zaprasza na kurs języka migowego (rzadkość!!! unikalne kwalifikacje!) a www.frse.org.pl prosi,zeby do 30 marca napisać na co nam potrzebne pieniądze,na jakie zajęcia i wykładowców/trenerów-Grundtvig,dla dorosłych "Uczenie sie przez całe zycie".
Natomiast strasznie boli,ze kolejne gdanskie stow -bardzo cenne-Stow Farenheita-dostalo likwidatora...przegapiliśmy,bardzo żaluję.Tak sie dzieje,gdy terminowo Zarząd nie prześle info z Walnego-co 2-4 lata,wg indywidualnych statutów stow sprawdza sąd...Tylko to jedno pisemko...
bassa z matecznika (Wrzeszcz)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 55 guests