Kandydaci na radnych na Stogach

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Kandydaci na radnych na Stogach

Post by jan » Fri Apr 15, 2011 7:01 am

Pani Wiśniewska Joanna – 28 lat- pracownik administracji Departamentu Edukacji i Sportu UMWP.

„Bardzo bliskie są mi sprawy sportu, rekreacji i ochrony środowiska. Będą wspierała ideę czystej i estetycznej dzielnicy, otwartej na rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej m.in. poprzez budowę ścieżek rowerowych, placów zabaw, boisk i parków leśnych oraz organizację imprez rekreacyjnych integrujących mieszkańców naszej dzielnicy.”

Pani Wiszniewska Magdalena - lat 35.

„ Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem, pasję tę rozwijam pracując z dziećmi i młodzieżą. Zawodowo od 10 lat jestem związana z sądownictwem, aktualnie m.in. na stanowisku inspektora ds. bhp. Od kilku lat uprawiam turystykę pieszą. Na Stogach mieszkam od dziecka. Jestem przekonana, że ze względu na swoje położenie nasze osiedle ma ogromny potencjał, który należy wykorzystać. Dlatego też przez swoją pracę chcę wspierać każdą inicjatywę przyszłej Rady Osiedla, która będzie miała na celu poprawę wizerunku Stogów i warunku życia mieszkańców. Uważam, że szansą dla naszego osiedla jest podjęcie działań zmierzających co pełnego wykorzystania jego walorów naturalnych- lasu, plaży, Pustego Stawu- w celu rozwoju turystyki i rekreacji.”


[Magdę Wiszniewską ZNAM.
Magdę WISZNIEWSKĄ znają i lubią wszystkie dzieci z Biblioteki Społecznej.
Wszyscy znamy i lubimy jej psa po przejściach. Pies nie kandyduje.
Na Magdę zagłosujemy.
(j.urbanik)]


Pani Wierzbicka Elżbieta – 62 lata- emerytka:[/b]

„Moim marzeniem jest, aby nasz osiedle było: bezpieczna, bardziej oświetlone, a przede wszystkim czyste. Marzy mi się, aby na naszym osiedlu powstał choć jeden szalet, taki z prawdziwego zdarzenia, który byłby nasza wizytówką. Nie tylko w sezonie urlopowym, ale cały rok oraz więcej miejsc parkingowych. Wierzę,że wspólnymi siłami nam się uda”

Pan Wenzel Ryszarda - lat 52, technik BHP.

Pan Warczak Jacek – 34 lata; mechanik samochodowy.

Pani Tomaszewska Maria Barbara- 66 lat, emerytka:


„ Na Stogach mieszkam już 30 lat, a przez 15 lat pracowałam w Ośrodku Szkolenia PKP- czuję się związana z nasza dzielnicą i wiem co dla niej jest ważne i oto będę się starała walczyć. Nasza dzielnica jest bardzo zaniedbana przez Gminę, dlatego będę starała się o przywrócenie jej należytego wyglądu, aby mieszkańcom żyło się lepiej i przyjemniej. Ze względu na to, że plaża nasza jest atrakcyjna dla turystów, to osiedle powinno otrzymywać dodatkowe wpływy na jego udoskonalanie- oto będę się starała.”

Pani Steinhardt Henryka Alicja- 46 lat, technik farmaceutyczny w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym:

„ Kandydując do rady Osiedla wykazuję wolę społecznej działalności na rzecz mieszkańców i osiedla. Uważam, że powstanie Rady Osiedla jest konieczne i korzystne dla mieszkańców, gdyż daje możliwość skutecznego egzekwowania najpilniejszych potrzeb osiedla.”

Pani Seelau- Ziółkowska Anita Małgorzata – lat 47, pracownik biurowy:


„ Zapytana o moją wizję Stogów stwierdzam, że nasza dzielnica z racji swojego nadmorskiego położenia mogłaby stać się „perełką” w regionie. Niestety jest zaniedbana turystycznie i rekreacyjnie. A ma możliwości spore i sprzyjające rozwojowi warunki naturalne. Modernizacja i uporządkowanie naszego osiedla to z pewnością wiodący priorytet.”

Pani Rutkowska Maria- 52 lata, emerytka.

Pan Rutka Andrzej Adam- lat 56, pracownik biurowy.

Pani Mirska Sabina Elżbieta- 56 lat, technik ekonomista:


„ Ponad 25 lat pracy w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Od 2003 roku pełni funkcje Prezesa Zarządu Patronackiej Spółdzielni Mieszkaniowej GRALIT. Mężatka , troje dzieci”

Pani Milewska Małgorzata– 46 lat - działalność gospodarcza:


„Chciałabym, aby Stogi stały się osiedlem rekreacyjno- wypoczynkowym poprzez budowę bulwaru od wjazdu na naszą wyspę aż do plaży, z pięknym oświetleniem, roślinnością i ławeczkami. Ważna jest rekultywacja lasu bagiennego, a także zagospodarowanie Pustego Stawu( ławeczki, stoliki,ścieżki spacerowe dla matek z dziećmi, młodzieży i emerytów). Ważną sparwą jest monitoring w centrum osiedla””



Pani Małyszek Lidia Maria - lat 53, nauczyciel.



Pan Łunkiewicz Ryszard Bolesław – 60 lat, telemonter.



Pan Łuczak Marcin Sebastian – 25 lat, nauczyciel.



Pan Łapszo Janusz Bronisław - 57 lat, nauczyciel akademicki.



Pani Krawczyńska Anna Katarzyna - 50 lat, nauczycielka:


„ Mieszkam na Stogach prawie 30 lat. Przez cały ten okres poznałam nasze osiedle i mieszkańców z ich dużymi i małymi problemami. Z racji wykonywanego zawodu mam możliwość poznania spraw, które interesują młodzież, matki i ojców małych dzieci, a także seniorów naszego naszego osiedla. Chciałabym, aby powstająca Rada Osiedla służyła mieszkańcom osiedla jako pośrednik w rozmowach z władzami miasta. Potrzebujemy organu, który będzie reprezentował mieszkańców i ich problemy. Bo Stogi nie powinny być”Zapomnianą wyspą”, a z racji położenia i zasobów naturalnych, powinny stać się Bursztynowym Sercem Gdańska”



Pan Krawczyński Ryszard Józef- 55 lat, geodeta:


„ Kandydując do Rady Osiedla zdaję sobie sprawę ze społecznej działalności, która ma służyć mieszkańcom osiedla. Myślę, że powstanie Rady Osiedla jest konieczne i korzystne dla mieszkańców, gdyż da nam możliwość zajęcia się najpilniejszymi potrzebami Stogów.”



Pani Krzak Hanna – lat 49, nauczyciel.

Pan Jastrząb Artur- lat 36, nauczyciel.

Pan Gutowski Bogdan Marian- lat 50, przedsiębiorca.

Pani Gregorczyk Julita Anna- 21 lat, studentka.

Pani Gorzkowska Bogumiła Henryka- 60 lat, emerytka.

Pan Glapa Zenon- 53 lata, elektromonter.

Pani Danilenko Beata Iwona - 44 lata, pracownik administracyjny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego:


„ Poprzez pracę w Radzie Osiedla chciałabym mieć wpływ na rozwiązanie najpilniejszych problemów Stogów, którymi według mnie są: czystość osiedla, stworzenie nowych lub wyremontowanie już istniejących miejsc rekreacji i wypoczynku, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych oraz spowodowanie skutecznego odławiania dzików z naszych lasów.”

Pan Ciszewski Adam – lat 20 , student AWF.

Pan Brzóska Dariusz Rafał - 31 lat, ekonomista.

Pani Ilona Brzeska-Groth - 29 lat, nauczyciel:


„ Obecnie pracuję w księgarni Littera która znajduję się na naszym osiedlu. W Radzie chciałabym się skupić na lepszym kontakcie między radą a mieszkańcami. Chciałabym także wykreować nowe miejsca, w których będzie można spędzić wolny czas oraz pragnę poprawić bezpieczeństwo na osiedlu.”

===============================
Beznamiętnie zebrałem kandydatów ze stogów.info.
Spośród nich naszą pracę społeczną wspierała jedna osoba - MAGDA WISZNIEWSKA.
Jej dzieci zawdzięczają śpiewanie z gitarą i ulubione biblioteczne nocki.
Dała DOWODY społecznego zaangażowania.
Magdo, masz u nas wielki "dodatni" PLUS.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Fri Apr 15, 2011 9:28 am

Nie wszyscy muszą nas kochać, nie wszyscy muszą nas wspierać,
jest wszak mnóstwo pól, gdzie można być społecznie użytecznym.

Tym niemniej kandydaci na radnych, którzy w ciągu 4 lat nie znaleźli czasu, by wstąpić do społeczno-kulturalnej instytucji w SWOJEJ DZIELNICY,
instytucji która ma w roku ponad 10 tysięcy odwiedzin i jest ewenementem na skalę kraju (jedyna tego typu tak duża biblioteka w Polsce), to, moim zdaniem, kiepskawi kandydaci na radnych.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Magdalena
Forumowicz
Posts: 8
Joined: Thu Jul 08, 2010 7:46 pm

Post by Magdalena » Sat Apr 16, 2011 6:46 pm

Bardzo dziękuję za miłe słowa Panie Janie, choć w moim przypadku chyba więcej czerpię z pracy z dzieciakami bibliotecznymi, niż daję. Natomiast przyszła Rada Osiedla ma działać wspólnie, a jednocześnie na wielu polach, więc nie możemy być wszyscy wszędzie :) Myślę, że jak uda się utworzyć radę, to współpraca ze wszystkimi osobami pracującymi na rzecz Stogów będzie niezwykle ważna, więc nowi radni dotrą wszędzie! Pozdrawiam i do zobaczenia! Magdalena

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests