Wrogowie i przyjaciele - co Wy na to

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
drhumor
Członek Stowrzyszenia
Posts: 101
Joined: Wed May 25, 2011 12:07 pm

Wrogowie i przyjaciele - co Wy na to

Post by drhumor » Fri Oct 07, 2011 5:37 am

Oskarżam TUSKA, ADAMOWICZA, gdańskie PO i NIK, gdańską inteligencję, oraz wiele osób z prokuratury, sądów, posłów, senatorów w tym prezydentów (A. Kwaśniewskiego, śp. L. Kaczyńskiego, L. Wałęsę, B. Komorowskiego) premierów (L. Millera, J. Kaczyński), marszałków sejmu i senatu (M. Borowskiego, B. Komorowskiego)

za to, że:

1. nie wstydzą się za aferę gdańską w wyniku , której dokonano ostatniej skandalicznej restaurację Bramy Długoulicznej (Langgasser Tor) powstałej w 1612 roku w Gdańsku (Danzig) i z głupoty przemianowanej na Złotą 27.II.1967 roku!

2. Boją się sprawy poruszyć, bo zasadniczymi winnymi są przedstawicieli SLD wyrosłej z PZPR wiernej służebnicy komunizmu w wydaniu rosyjskim – przyniesionego do nas na bagnetach. Najlepszym potwierdzeniem jest to, że przez tyle lat nawet moralnie nie ukarano zdrajcy naszego narodu i dyktatora gen. Jaruzelskiego!

3. Bez przerwy nie ma demokracji w kraju i łamie się prawo do wolności słowa, bo np. nikt ww. wymienionych nigdy nie rozmawiał ze mną na temat tego zabytku (wyj. L. Wałęsa – ale się tłumaczył, że się na tym nie zna, a jak chciałem mu wytłumaczyć, to nie chciał słuchać!), a W EUROPIE NIE MA LEPSZEGO ZNAWCY TEGO OBIEKTU ZABYTKOWEGO ODE MNIE !

Być może nie chcą rozmawiać ze mną, aby nie urazić gen. Jaruzelskiego, bo ja zawdzięczam jemu i jego sługusom podwójne papiery wariackie, a to by też podważało jego decyzje!

A jeśli boją fizycznie rozmowy ze mną, to mogliby rozmawiać telefonicznie lub pisemnie np. mailami.

A może generale Jaruzelski – jako Ty z Kurowa i ja z Kurowa, Ty oficer generał, a ja oficer kapitan) porozmawiajmy publicznie w TV ze mną o mnie – rzekomo tak chorym psychicznie i o Tobie o Twoim „patriotyzmie” lub jego braku – to może inni odważą się porozmawiać ze mną i uszanują moją wiedzę i mój PATRIOTYZM.!

Franciszek Krzysiak – dysydent za komuny i dziś ( m.in. nauczyciel, socjolog-politolog, oficer, pilot, przewodnik, tłumacz, muzyk, wodzirej i humorysta)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Wrogowie i przyjaciele - co Wy na to

Post by jan » Fri Oct 07, 2011 11:12 am

Nie jestem wróg ani przyjaciel. Jestem pospolitym człowiekiem z ulicy.
Brama Złota podoba mi się jaka jest,
spraw z nią związanych, stosunku do jej rekonstruktorów, nie uważam za problem wagi kosmicznej,
za probierz przyzwoitości.

Generała Jaruzelskiego szanuję niezależnie od jego stosunku do bramy,
innych wymienionych szanuję (lub nie) też bez względu na stosunek do rekonstrukcji
i miejsca urodzenia.

Pan Franciszek sprawę zbadał i napisał książkę, chwałą mu za to.
Jako mający mało czasu i inne zainteresowania książki nie przeczytałem i raczej nie przeczytam,
prelekcji Franciszka wysłuchałem z pożytkiem.
I to - z mojej strony - byłoby na tyle, na polemikę mnie nie stać.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

drhumor
Członek Stowrzyszenia
Posts: 101
Joined: Wed May 25, 2011 12:07 pm

Re: Wrogowie i przyjaciele - co Wy na to

Post by drhumor » Fri Dec 16, 2011 9:18 am

Jeśli książki nawet nie przeczytałeś, to nie zabieraj głosu! A Ty choć nie masz pojęcia o wielu sprawach, to udajesz, że się znasz i czesto piszesz od rzeczy i bardzo często wulgaryzując. Wstydź się za to!
Jak Ci parę razy proponowałem publiczną dyskusję to tchórzysz!
F. Krzysiak

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests