tydzionek bieży - z fejsbuka (czerwone - uzupełnienie)

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

tydzionek bieży - z fejsbuka (czerwone - uzupełnienie)

Post by jan » Mon Feb 20, 2012 9:31 pm

Jan Urbanik
Przed nami tydzień nowy w Bibliotece Społecznej

Poniedziałek z głowy. Szachy nie zainteresowały nikogo, trochę dzieci poćwiczyło flet, trochę popisało i pograło na komputerach, o 18 piosenki zanuciliśmy społem...
Roznamiętnieni przez LeFemmki porwali się nuciciele na melodie operetkowe!
Świat nie widział! Maluczko, a na zadupiastych Stogach jeszcze jakaś opera się wykluje!

Koniec żartów, wracamy do sieriozności:
Wtorek - 15:00 - Moniczka Szczukiewicz i zajęcia plastyczne, 18:00 ruskie kino - i URGA, wcześniej, o 17:00, zaraz po swojej robocie,
inżynier Agatka oswaja dzieci z chemią - uczennica klasy 5 miała do mnie żal, że dopuszczamy do chemii 6-klasistów, a ona niby zbyt gówniarowata!
Oj, oj, Agatko, uczyniłaś chemię czymś zakaźnym!

Środa - doroślaki grają w szachy, tu jest stała ekipa. Poza tym, o 11 i 17:00
"komputer nie gryzie" - doroślaki oswajają bestię.

Czwartek - 15 -17:00 - profesor Ryszard Piękoś i jego chemia, kultura fizyczna i umysłowa - zajęcia z dziećmi, już drugi rok!. Magister archeolożka i dizajnerka o 18:00 opowiada o drzewie życia,
smokach, wikingach - a wszystko zaczęło się od wykopaliska, które trudno było pojąć.
Opowiadać będzie pani Helenka - Helena Michel, którą tubylce znają i kochają.

I piątek...
znowu świetni artyści ze swą muzyką - skrzypaczka, śpiewak, pianistka -
wszyscy z górnej półki: Julita Bobrzecka (skrzypce), Krzysztof Bobrzecki (baryton)
i Anna Mikolon (fortepian) - mniam, mniam!

A w sobotę do południa bawimy się z dziećmi (o 14 do tej pory zamykaliśmy fabrykę) od tej soboty nie wykluczone, że pojawi się prawniczka udzielająca bezpłatnych porad.
========================
Dziś pojechałem kupić wyczerpany toner do BROTHER'a (w trakcie drukowania ulotek okazało się, że trzeba też wymienić 4 tonery w HP-cu. 500 zł w plecy. Wysiadła też nagrywarka - kolejna stówa.)
Poza tym - widać wiosnę
Kiedy pan Rafał od BARTUSZA nabijał mi toner, obfotografowałem wiosenniejący Wrzeszcz - od Słowackiego do Miszewskiego i BARTUSZA.

itobybyłonatyle.

Jak mi się jeszcze coś przypomni, uzupełnię na zielono - będzie wiosennie i radośnie, że pamięć wraca.

Lubię to! · · 16 minut(y) temu

Paweł Zagańczyk Środa - doroślaki grają w szachy, tu jest stała ekipa. Poza tym, o 11 i 17:00
"komputer nie gryzie" - doroślaki oswajają bestię.
11 minut(y) temu · Lubię to!
Paweł Zagańczyk Bibliotek Społeczna kandydatem do Europejskiej Biblioteki Kultury 2016 !!!
11 minut(y) temu · Lubię to!
Jan Urbanik A może przynajmniej 1% podatku?
9 minut(y) temu · Lubię to!
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: tydzionek bieży - z fejsbuka (czerwone - uzupełnienie)

Post by jan » Mon Feb 20, 2012 10:28 pm

dopisałem na fejsbuku:

‎1% ...
kiedy odbierałem tabliczkę nominującą mnie jednym z 10 "cichych bohaterów" Trójmiasta" (Echo Miasta)
rozmawiałem z Marszałkiem Senatu. Podobała mu się nasza inicjatywa - obiecał odwiedziny i odpalenie nam jednego %.
Słowa dotrzymał - usłyszał świetne gitary polsko-bułgarskie, 1 % odpalił.
Zadziwiły mnie odpisy kilku osób, których zupełnie nie podejrzewałem, że darzą nas sympatią.

Cholernie mi zależy, żeby uniezależnić się od urzędowych dotacji, które utrzymują nas w stanie nędznej wegetacji,
absorbując ponad 50% naszej energii. I to mimo sympatii i najlepszej woli ludzi pani Magdaleny Skiby!

Uff, jak ja nie cierpię św. Biurokracego! On w Polsce awansuje na boga! Arymana pieprzonego!

Nie zna ktoś jakiegoś Ahuramazdy, co by pogonił Arymana precz?
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests