Wykład o Bazylice Mariackiej

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Fordor

Wykład o Bazylice Mariackiej

Post by Fordor » Fri Apr 27, 2012 3:50 pm

Bazylika Mariacka – najbardziej znany kościół gdański i największy kościół budowany z cegły na świecie. Wczoraj otrzymaliśmy sporą dawkę informacji o tejże budowli, którą śmiało przypisać można każdemu miłośnikowi naszego grodu. A że osoba, która ją nam zaordynowała, czyli przemiła Aleksandra Sowińska – historyk sztuki interesujący się architekturą sakralną, zrobiła to ze znajomością tematu i zilustrowała wykład slajdami – wszystko to zachęca nas do przyjęcia drugiej porcji – tym razem dotyczącej wystroju wnętrza Kościoła Najświętszej Marii Panny. Wykład ten odbędzie się w możliwie najszybszym terminie, o którym powiadomimy.
A tak nawiasem, kościół budowano przez półtora wieku, wysiłek pokoleń zniweczył marzec 1945 r. Mimo to zdecydowano się na odbudowę, której efekt podziwiamy od lat.
Attachments
Początek spotkania.JPG
Początek spotkania_1.JPG
Widownia zasłuchana.JPG
Zasłuchana widownia_1.JPG

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Wykład o Bazylice Mariackiej

Post by jan » Fri Apr 27, 2012 7:40 pm

Ten brodaty, którego widzicie Państwo na zdjęciach nie wyręcza uroczej Aleksandry w prelegowaniu,
a oczekując na godzinę 18:05, zdejmuje ogłoszenie po ogłoszeniu i zachęca obecnych:
do chemii, śpiewania, szachów, na porady prawne, do biblioteczki dziecięcej, na klarnet i akordeon
i do szachów, i do komputerów, co nie gryzą i tak dalej und so weiter.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests