Szczegółowy opis wykonania poszczególnych działań od 19.01 do 31.12.2017r.
/brudnopis postu - fragment sprawozdania dla WRS UM Gdańska/
Świetlica dziecięca
- z komputerów skorzystało 1165 dzieci, uczą się one programować, przepisywać i edytować teksty.
Zainteresowanie komputerami znacząco zmalało, dzieci są przeważnie posiadaczami smartfonów.
- Michał Konkol – pedagog od resocjalizacji jest z nami od kwietnia jako wolontariusz, stażysta, prowadzi tzw. Michałki, zajęcia terenowe oraz zajęcia świetlicowe (bilard, szachy, gry planszowe), praktycznie codziennie wychodzi z dziećmi na place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, do lasu i nad morze (1640 uczestników). Organizuje wycieczki oraz spotkania (619), jest to alternatywa dla klikania.
13 maja - zorganizowaliśmy wyjście do kręgielni dla 31 dzieci.
20 maja - w Gdańską Noc Muzeów z siedmiorgiem dzieci zwiedzaliśmy Westerplatte.
26-28 maja - podczas Święta Miasta Gdańska uczestniczyliśmy w targach NGO, gdzie wystawiliśmy stoisko z prezentacją naszego Stowarzyszenia a 27 maja wystąpili nasi fleciści w różnych konfiguracjach(50 osób).
3 czerwca - obchodziliśmy Dzień Dziecka, w ramach którego odbyły się Dziecięce Igrzyska z grami i zabawami ( 52 dzieci) oraz dyskoteka dla 36 dzieci.
6 czerwca do 20 sierpnia – bywało u nas od trzech do pięciu studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC, którzy bawiąc się z dziećmi, zapoznawali je ze swoimi kulturami, podczas gier i zabaw starając się rozmawiać po angielsku.
23 czerwca - dzieci z grupy plastycznej i fleciści mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami z pierwszego półrocza podczas BiblArt11- 12 dzieci.
4 lipca - wystąpiliśmy gościnnie w DPS „Ostoja”. Odbył się pokaz taneczny dzieci, koncert fletowy zespołu Fletynki+, wspólne śpiewanie. Bohaterami spotkania byli też studenci, którzy opowiadali o swoich krajach - Meksyku, Indii i Hongkongu. Wystąpiło też dziecko imigrantów z Armenii która reprezentowała kulturę polską i ormiańską. Frekwencja wyniosła ponad 50 osób.
14 lipca - grupa 19 dzieci wraz ze studentami z wymiany udała się do Centrum Hewelianum, by uczestniczyć w eksperymentach naukowych i zwiedzać fortyfikacje .
14 lipca odbyła się Biblioteczna Nocka gdzie z grupą 14 dzieci oglądaliśmy bajki i integrowaliśmy się
21 lipca Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza z Gdańska dała nam pokaz swoich umiejętności, a główną atrakcją były psy ratownicze (20 osób).
25 lipca odbyła się wycieczka do Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk, kompleksu muzealnego Westerplatte (13 osób).
28 lipca zwiedzaliśmy Salę BHP Europejskiego Centrum Solidarności (13 osób).
29 lipca zostaliśmy zaproszeni do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych (16 osób).
5 sierpnia w ramach zajęć dydaktyczno- terenowych pojechaliśmy do Gdyni Kamienna Góra (15 osób).
8 sierpnia korzystając ze słonecznej pogody, odbył się całodzienny „plażing” na gdańskich Stogach
(14 osób).
11 sierpnia w Morskim Oddziale Straży Granicznej w Gdańsku dzieci poznały na czym polega praca strażnika granicznego (16 osób)
18 sierpnia odbyły się Warsztaty Plastyczne oraz gry i zabawy w Domu Sztuki (17 osób).
25 sierpnia w 49 Bazie Lotniczych Sił Powietrznych w Pruszczu Gdańskim dzieci oglądały sprzęt wojskowy, dowiedziały się o specyfice pracy w lotnictwie ( 24 osoby)
29 sierpnia skorzystaliśmy z zaproszenia na Festyn w Domu Ostoja na którym odbywały się warsztaty rękodzieła, animator integrował dzieci z podopiecznymi placówki a całość zakończona została ciepłym poczęstunkiem (32 osoby).
30 sierpnia Biblioteczne dzieci dyskoteką pożegnały wakacje (34 osoby)
31 sierpnia odbyła się ostatnia wakacyjna wycieczka- do Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku (20 osób).
9 września uczestniczyliśmy w Festiwalu Rycerskim w Twierdzy Wisłoujście (7 osób)
16 września byliśmy na spektaklu „Turban Mistrza Munsura” w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku (28 osób)
23 września Piotr Kiliańczyk poprowadził „Spotkanie z Perkusją”, w sposób spontaniczny dołączył do niego Olek Filkin z gitarą ( 17 osób). Warsztaty spodobały się dzieciom, więc
30 września powtórzyliśmy je jako „Olek i Piotr Rytm-Gitara-Śpiew” (7 osób na liście )
6 października zabraliśmy dzieci do Opery Bałtyckiej w Gdańsku na komedie baletową pt.”Pinokio”, (17 osób)
20 października oglądaliśmy musical „Wikingowie” wystawiany w Domu Technika w Gdańsku, (15 dzieci)
4 listopada zostaliśmy zaproszeni do jednostki specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo- Ratunkowej w Gdańsku, gdzie dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy ratowników i ich psów (19 dzieci)
8 listopada powróciły do nas, po przerwie wakacyjnej, równoważnie gdzie Łukasz Hinc poprowadził zajęcia/szkolenie z ćwiczeń na desce (14 dzieci)
2 grudnia odbyła się wycieczka na Lodowisko Miejskie Gdańskiego Archipelagu Kultury w której udział wzięło 16 dzieciach
12 grudnia odbył się BiblArt 12 podsumowujący drugie półrocze „ ciężkiej pracy” naszych flecistów,
śpiewaków, pianistów i plastyków ( 54 osoby)
17 grudnia nasze dzieciaki „sprawdzały się” na ściance wspinaczkowej w Centrum Sportu Akademickiego (12 dzieci)
Pomieszczenie do zajęć ruchowych
- dostępne dla dzieci, przed południem również dla dorosłych: stół pingpongowy, gra piłkarzyki, rower stacjonarny – odwiedziny 10 osób dziennie a w okresie wakacyjnym 15 osób, około 2845 odwiedzin
- w chwili gdy czytelnia zajęta jest przez uczących się na klawiszach, odbywają się tu lekcje fletu
- od początku grudnia ze względu na panujący generalny remont pomieszczenie jest niedostępne
Sala plastyczna
- 27 spotkań plastycznych po dwie godziny w ramach projekty „Paideia” które poprowadzili Paweł Retkowski, Weronika Widelska oraz Kinga Wożniak dla 199 dzieci, na których dzieci robiły prace plastyczne w formie plakatów, prac przestrzennych, kukiełek.
- 31 spotkań dwugodzinnych z panem profesorem Ryszardem Piękosiem „Zabawy przyjemne i pożyteczne” – 183 dzieci (pomoc w odrabianiu lekcji, gry edukacyjne, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów) w ramach umowy wolontariackiej
- spotkania nieformalnej grupy surwiwalu prowadzone przez Alexa Ekiert– ok. 220 osób, odbywały się w soboty, natomiast z przyczyn niezależnych od nas od jesieni nie odbywają się.
- Biuro bezpłatnych porad prawnych, mec. Renata Hnatiuk – 58 sesji, 281 petentów.
Korytarz
- Ekspozycja książek z darów, przysługi sąsiedzkie: druk, skan, xero, internet – to co najmniej 10 odwiedzin dziennie – razem co najmniej 2820 osób. Datki za książki i za przysługi sąsiedzkie trafiają do skarbonek zbiórki publicznej.
Czytelnia
- Od początku roku trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki – a od września cztery - staje się salą ćwiczeń flecistów w ramach projekty „Paideia” oraz dodatkowe zajęcia w ramach umowy wolontariackiej. Od września liczba chętnych dzieci zwiększyła się dlatego poszerzyliśmy ofertę o dodatkowy dzień. Od tego czasu zajęci odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. W październiku otrzymaliśmy „mały grant” na dodatkowe lekcje fletu. W 145 spotkaniach uczestniczyło 916 dzieci. Utrwalanie repertuaru i nauka nowych utworów,. oraz nabór do nowej grupy prowadzone są przez Lidię Małyszek.
- poniedziałki, wtorki i czwartki odbywały się bezpłatne zajęcia nauki gry na klawiszach które przez wrzesień i do połowy października prowadziła jako wolontariuszka pani Jolanta Gardzielewska, od połowy października robiła to samo w ramach Małego Grantu. Odbyło się 36 spotkań dla 192 dzieci.
- W poniedziałki Lidia Małyszek przewodzi spotkaniom śpiewaczym w ramach projektu „Piosenkę zanućmy społem” – jest około 20 osób stałych bywalców, w 43 dwugodzinnych spotkaniach uczestniczyło 523 osoby. Seniorzy wspólnie odśpiewują pieśni i piosenki przy akompaniamencie fortepianu
- we czwartki – wieczory kulturalne – odbyło się 34 spotkania – 259 uczestników. Pani Ewa Kuczkowska przeprowadziła cykl spotkań o sztuce romańskiej i gotyckiej, renesansu oraz o tym „Jak kochali sławni...”. Dalia Sadowska opowiadała o rosyjskiej duszy, a Janusz Jagielski przedstawił „Trzy siostry – opowieść o Chinach”. Pan Stanisław Ciszewski mówił o swoim syndromie Aspergera i muzyce. Nie obyło się bez książki. Franciszek Szczęsny przedstawił nam swoją książkę „Ostatni szaman Pomorza”, a Maciej Niechwiadowicz dwukrotnie referował przesłanie książki Stephana R. Covey’a „7 nawyków skutecznego działania”. Andrzej Fiszke zastanawiał się „Co z nami? Co z Polską?”, a Joanna Kowalewska mówiła o „Seksualności rzeczy ludzkiej” a Hubert Poszumski o „Duchu Rock´n´rola”. Kazimierz Jaśkiewicz opowiadał o wyprawie do Turcji, Łukasz Gabarkiewicz o nowych technologiach i innowacjach w edukacji. Pani Katarzyna Kreutzinger szkoliła nas z profilaktyki zdrowotnej i nagłych zdarzeń a Martyna Szulińska zrobiła „Warsztaty dietetyczne”. Odbyły się prelekcje filmu „Zbuntowany Śląsk” oraz dwa razy „Alfabet”, reżysera Erwina Wagenhofera. Maria Chmielarz-Podejko opowiadała o polskich sowach natomiast Agata Skupin o „Ornitologii językowej, słowotwórstwo polskich nazw ptaków”. Czas jednego spotkania waha się od godziny do dwóch i pół godziny.
- w piątki (bywa, że wymiennie – w poniedziałki) odbywają się koncerty muzyki klasycznej wykonywane przez uczniów i studentów szkół muzycznych. Koncert trwa ok dwóch godzin.
Było ich 75, uczestniczyło w nich 1326 osób. Dodatkowo odbyły się cztery spotkania:
10 maja - gościliśmy w naszej placówce policjanta, pracownika socjalnego i prawnika MOPR w ramach Gdańskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego (4 osoby).
28 czerwca Iwona Van Dingen (Finka polskiego pochodzenia) opowiadała o dzieciach i Fińskiej szkole (13 osób)
24 lipca Daniel Egielman, zaprzyjaźniony gitarzysta, opowiadał o swoim tourne po Chinach, o tym co widział i co go zachwyciło (31 osób), 5 sierpnia odbyło się spotkanie z Eweliną Dydą autorką „Złej Waluty” (5 osób)
19 września odbyło się spotkanie dotyczące naszych problemów kadrowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele z Wydziału Rozwoju Urzędu Miejskiego w Gdańsku, MOPR, ZIT (11 osób)
4 lipca, 20 września oraz 29 listopada spotkaliśmy się z rodzicami bibliotecznych dzieci w celu omówienia bieżącej działalności Biblioteki i planowanych zajęciach (13 osób).
1. Animowanie i koordynowanie działalności społecznej Biblioteki Społecznej - wolontariusz Jan Urbanik od 19.01-31.12.2017r. przepracował 250 dni po 8 godz. łącznie 2000 godzin, umowa wolontariacka nr 1/2017, Marzena Brzezińska zatrudniona od 01 maja 2017r na umowę o pracę na cały etat, 8 list płac.
2. Administrowanie i organizowanie działalności Biblioteki Społecznej – pracownik Helena Fasiczka zatrudniona od 1 marca 2017r. na umowę o pracę na pół etatu,10 list płac.
3. Obsługa księgowa – Gabriela Grochola, umowa zlecenie nr 2/2017 od 1 kwietnia 2017r., 9 rachunków.
4. Obsługa informatyczna - Alan Hebel, umowa zlecenie nr 1/2017 od 1 lutego 2017r, 11 rachunków.
5. Obsługa sprzątania – Bieżące porządki wykonują pracownicy własnymi siłami. Na przygotowanie do remontu i dokończenie sprzątania poremontowego zatrudniliśmy Lidię Małyszek, umowa zlecenie nr 4/2017 i 5/2017 oraz Marzenę Brzezińską , umowa zlecenie nr 3/2017 i 6/2017.
6. Eksploatacja i utrzymanie lokalu, art. chemii gospodarczej i środków czystości, materiały budowlane oraz usługi remontowe – 97 faktury na kwotę 37821,90 zł.
Biblioteka Społeczna- Dom Sąsiedzki na Stogach - Szczegółowy opis wykonania poszczególnych działań
Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy
Biblioteka Społeczna- Dom Sąsiedzki na Stogach - Szczegółowy opis wykonania poszczególnych działań
jan urbanik
Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.
Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest