MY - Przyjaźni Pomorzanie

Dział poświęcony organizacjom.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

MY - Przyjaźni Pomorzanie

Post by jan » Sun Apr 22, 2007 5:11 pm

Są instytucje powołane do realizacji określonych celów, mają fachowców, pieniądze
i coś tam robią.
Jedni starają się działać rzetelnie, pełnić jakieś misje lub realizować swoje pasje, i
nni pasożytyją na społecznych pieniądzach i europejskich funduszach,
budując fasady, za którymi nie kryje się nic.

My jesteśmy grupką kilku dość przypadkowych osób dobrej woli,
bez nadzwyczajnych talentów, bez pieniędzy i wpływów.
Atutem naszym jest przyzwoity, skatalogowany księgozbiór popularno-naukowy
i my wokół niego.
Jeśli doprowadzimy do uruchomienia biblioteki. to będzie nasz pierwszy sukces.

W trakcie działania i dokształcania się możemy stworzyć sensowny zespół,
który traktując książki jako ośrodek skupienia, może w sympatycznym klimacie
coś sensownego zrobić dla publicznego i własnego dobra.

Nasz zespół musi stworzyć coś na tyle atrakcyjnego,
byśmy byli w stanie utrzymać się na powierzchni i wzbogacać księgozbiór.
Mecenasi są nam potrzebni na starcie, by wyremontować lokal
i wyposażyć bibliotekę w niezbędne meble i sprzęt.
Dobrze byłoby, gdyby nas było stać na zatrudnienie przyzwoicie opłaconego szefa biblioteki,
przynajmniej przez pierwszy rok, by doprowadzić katalog amatorski do poziomu profesjonalnego
– prosiłem o to Miasto,
Miasto nie może, nie ma prawa tego zrobić.
Tak się składa, że zawsze jest na coś za wcześnie, na coś za późno,
a księgozbór ciągle w kartonowym kryminale.

Stowarzyszeni nie mają jeszcze perspektywicznego planu działania.
Czekamy na nowych, kreatywnych ludzi, których szukamy, będziemy skupiać,
będziemy z nimi współmyśeć.

Jako twórca księgozbioru oraz prezes Stowarzyszenia Przyjazne Pomorze
nie mam aspiracji stworzenia instytucji uszczęśliwiającej świat,
ani chlebem, ani igrzyskami, ani stworzenia kulturalnego hotdoga czy kokakoli,

Chcę budzić u ludzi wiarę we WŁASNE możliwości i pobudzać ich kreatywność,
by dawali upust własnej energii budując, a nie burząc;
by swoje szczęście budowali dbając również o szczęście bliźnich.

Inni członkowie mają też swoje pomysły, jedne bliżej ziemi, inne nieco ponad ziemią.
Te pomysły które nie są tajemnica firmy możemy obgadywać publicznie,
może skorzystają z nich inni, na przykład konkurencja.

Na fora Przyjaciele!

jan urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

bassa
Forumowicz
Posts: 80
Joined: Sat Feb 03, 2007 5:25 pm

Post by bassa » Thu Apr 26, 2007 9:00 am

Zgadzam sie z Janem:tyle że grupa JUZ stworzyla co trzeba,tj czlonkowie wylonili legalny Zarzad na trzy lata,mamy nip,regon i konto bankowe oraz przyzwoita dosć firmowke-druczek do slania pism.I osobe panujaca nad rachunkowoscia,czego NIE MAJA inne grupy...
Teraz etap szukania osob,ktore zechca realizowac- czyli na poczatek -oprocz Jana koordynujacego projekt podstawowy-lokal dla ksiegozbioru
potrzebny jeszcze Koordynator Projektu "Przyjazny-pomoże" czyli-planow...i naboru wolontariuszy (osob,ktore precyzuja CZAS-min 1 godz tyg-na sprawy projektow,na wystepowanie z wizytowka stow PP-czyli rocznie 45 godz.)
Optymalna sytuacja-to każdy Koordynator Projektu ma w zespole-rzecznika projektu(czlowieka od slania info i bywania z ulotka stow...promocji!) oraz sekretariat-panowania nad papierkami i deklaracjami udzialu w projekcie.TRZY osoby sa w stanie dowolna sprawe zrealizowac -dysponujac Uchwala zarzadu i firmowka stow...!Jedna-żadnej...
Koordynator Projektu -to zawód,przecietnie przez ROK poznaje wszystkie mozliwosci oraz jak sie co rozlicza-dochodzac od pisania pierwszego kosztorysu na 2-3 tys zl stopniowo przez 8 tys,15 tys...do kostorysu placowki(100 mkw) ktory sie pisze na minimum 60 tys zl.
Ilu potrzebujemy Koord Proj?Tylko tylu,ile FORM dzialania wymienilismy w statucie.Albo- tylu,zeby zapewnic srodki na utrzymanie lokalu (minimum 100 mkw to czynsz,prad,ubezp,ogrzewanie - 6 tys rocznie ktore trzeba MIEC zanim sie podpisze umowe najmu.Mozna miec-w postaci pisemnych zobowiazan org wspolpracujacych,ze dorzucą...deklaracji drobnych sponsorow...deklaracji Kom zalozycielskiego Rady Osiedla-ze stworzona Rada przejmie zobowiaz czynszowe i utrzymania lokalu...Kto moze dorzucic pisemko do tego segregatora,pokazywanego przy negocjowaniu umowy najmu?Takze organizacje,ktore potrzebuja tylko adresu siedziby i ksiegowej raz w roku w marcu-CIT 8 - i okoliczni mieszkancy czy MOPS www.mops.gda.pl wraz z etatem animatora-doradcy lokalnego!
Co moze w tej chwili Zarzad?Zlozyc zapotrzebowanie na 2 Koord Proj(20 godz tyg) i 4 wolontariuszy(od 1 godz tyg musza dojsc w trzy miesiace do 8 godz i -20 godz -optymalnie-absolwent albo doktorant albo osoba na wczesnej emeryturze!Lub-rentier!z doswiadczeniem z PROWADZENIA sp z oo,manager!)
Gdzie zarzad skada takie pisemka:W centrum wolontariatu,w centrum wolontariatu studenckiego,w biurach karier-np na PG... i w wsse.edu.pl lub zaprasza dowolna osobe z biura org Kongresu...do prow projektow w stow!
To jest TEN ruch,ktory jeszcze trzeba wykonac i wylacznie Zarząd moze.Po to go wybralismy!
bassa z matecznika (Wrzeszcz)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests