1%

Dział poświęcony organizacjom.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
redmysza
Forumowicz
Posts: 5
Joined: Wed Apr 14, 2010 9:54 am

1%

Post by redmysza » Mon Mar 14, 2011 9:49 am

Mam nie bardzo miłą wiadomosc. Mój syn Wojtek, rozliczając rocznego PITa chciał Wam przekazac swój 1%, ale się okazało, że na liście proponowanej w elektronicznym PIT nie ma Was. Korzystał z programu na stronie www.pit.pl. :-( :-( :-(
Ewa Czerwińska
( a piątkowe spotkanie było bardzo miłe ) :lol: :lol: :lol:
ewa

Fordor

Post by Fordor » Mon Mar 14, 2011 11:48 am

Jesteśmy sprawdziliśmy od razu:
http://opp.ms.gov.pl/Nazwa.aspx?rodzaj= ... 0000174908

Zapewne szukał Biblioteki Społecznej, ale my figurujemy w KRS pod oficjalną nazwą Stowarzyszenie "Przyjazne Pomorze", które jest organizatorem Biblioteki. Można nas wyszukać wpisując KRS 0000174908

redmysza
Forumowicz
Posts: 5
Joined: Wed Apr 14, 2010 9:54 am

Post by redmysza » Mon Mar 14, 2011 12:08 pm

znaczy się mój synuś gapa :-( , ale kwota była na szczęście minimalna :-|
myślimy o Was ciepło :-D
ewa

Fordor

Post by Fordor » Wed Apr 13, 2011 8:36 pm

Kiedy rozliczałam swój PIT, to również brakowało nazwy Stowarzyszenia w bazie programu. Poradziłam sobie w ten sposób, że KRS wpisałam ręcznie. Taka sytuacja, gdy opp są dobierane wg jakiegoś klucza, świadczą o tym, że sprawa wymaga zastanowienia i poprawy. Może warto przeznaczyć 1% na pomoc ludziom dotkniętych cierpieniem, a następny 1% na cele kulturalne. Czy to wpłynęłoby na większą aktywność, zmobilizowałoby do sensownych działań, a ludzie poczuliby się współgospodarzami? Można wprowadzić pomysł w ten sposób, że na jednej stronie internetowej organizacje lub osoby ogłaszałaby się po spełnieniu określonych zasad, a ludzie przeznaczaliby im 1 %. Oczywiście, gdyby ktoś nie wywiązałby się z zobowiązań, to musiałby pieniądze zwrócić. Zupełnie nie jest to sprawa przemyślana, więc idę spać, może po nocce wykasuję post:)

Aktywny jest w tej chwili ruch Obywateli Kultury, który proponuje m.in., aby 1% budżetu państwa przeznaczyć na kulturę i edukację niezależnie od funduszy unijnych i samorządowych, więcej można przeczytać na stronie:
http://obywatelekultury.pl/
i zgłosić swoje poprawki do proponowanego Paktu dla Kultury (do 14 kwietnia, g. 17.00).

asia
Forumowicz
Posts: 54
Joined: Wed Aug 18, 2010 3:12 pm

Post by asia » Wed Apr 20, 2011 7:38 pm

A ja jak się niestety okazało nie miałam czego odliczyć:((
więc mój 1% też przepadł:(
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia." A. Einstein

Fordor

Post by Fordor » Sun May 15, 2011 8:22 pm

Inicjatywa ruchu Obywateli Kultury przyniosła efekt w postaci zwiększenia finansowania kultury do 1% z budżetu, więcej:
http://fakty.interia.pl/polska/news/pre ... 38728,2943

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

cały ten dodatkowy % o tyłek rozbić

Post by jan » Mon May 16, 2011 6:34 am

Dorotko, cały ten dodatkowy % o tyłek rozbić.

Kulturę powinni ŻYWIĆ KONSUMENCI.
Pierwszeństwo powinny mieć przedszkola, zakłady kształcenia nauczycieli nauczycieli (nie ma błędu).

Kultura musi zostać wyrwana z urzędniczych szponów.

Nasza biblioteczka dziecięca, nasze muzyczne piątki, Paweł, Tamara, Zuzia, elektrony i protony na bibliotecznej nocce, szaleni ludzie charakteru, talentu i pracy...


Kultura to życie, kultura to PRACA, PRACA, PRACA...
Alternatywa - polskojęzyczny skansen.


Ciąg dalszy wykasowałem. Zbytnia szczerość wypowiedzi mogłaby urazić dusze subtelne.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: cały ten dodatkowy % o tyłek rozbić

Post by Observer » Mon May 16, 2011 7:56 am

jan wrote:Dorotko, cały ten dodatkowy % o tyłek rozbić.

Kulturę powinni ŻYWIĆ KONSUMENCI.
Pierwszeństwo powinny mieć przedszkola, zakłady kształcenia nauczycieli nauczycieli (nie ma błędu).

Kultura musi zostać wyrwana z urzędniczych szponów.

Nasza biblioteczka dziecięca, nasze muzyczne piątki, Paweł, Tamara, Zuzia, elektrony i protony na bibliotecznej nocce, szaleni ludzie charakteru, talentu i pracy...


Kultura to życie, kultura to PRACA, PRACA, PRACA...
Alternatywa - polskojęzyczny skansen.


Ciąg dalszy wykasowałem. Zbytnia szczerość wypowiedzi mogłaby urazić dusze subtelne.


Janie. To co Ty mówisz jest znakomite ale NIGDZIE (poza ta utopia co narzekamy...) NIE działało (popraw mnie jak się mylę - BO MOGĘ TEZ!).

Kultura zawsze była własnością wąskiej i to bardzo grupy jej nosicieli, a ludzi kultury (co ja tworzyli) utrzymywali się raczej z innych przychodów (bo mieli i mieli szczęście w wąskiej grupie się urodzić. Wyjątki jedynie potwierdzają regule). Teraz jest inaczej jeśli chodzi o mas-kulturę lub sub-kulturę.

I dlatego w tym miejscu muszę raczej zgodzić się z Panią Dorotka...

To samo tyczy i edukacji. Ustawienie wpisowego na najwyższym poziomie (niech ci co chcą być kształceni sami zapłacą) nie poprawi edukacji... Ma być pewien balans pomiędzy finansowaniem nauki, kultury, ... To nie jest przemysł naftowy (co hojnie się dofinansowuje choć my tego nie widzimy..)
nie ma podpisu :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests