Nasza GRA O JAKOŚĆ POLSKI

Dział poświęcony organizacjom.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Nasza GRA O JAKOŚĆ POLSKI

Post by jan » Sun Jan 11, 2015 7:06 am

GRA O JAKOŚĆ POLSKI
Nasz statut (Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze") to synteza woli twórców Biblioteki Społecznej w grze o lepszą Polskę.
Cała nasza praca i zaangażowanie - to gra o lepszą Polskę. NIE ZORGANIZOWALIŚMY SIĘ BY BRAĆ
- ZORGANIZOWALIŚMY SIĘ - BY TWORZYĆ, BY DAWAĆ! MA TO BYĆ SAMOPOMOC i SAMOOBRONA,
a nie walka z rządem, masonami, Moskalami, Żydami, islamem... Jeśli już walka, to tylko z własnymi wadami i ograniczeniami.

W społeczności nastawionej na BRAĆ powstanie nasze i trwanie, tak jak powstanie i trwanie organizacji podobnych do naszej,
zakrawa na cud. Mało - JEST CUDEM. Każdy kolejny rok przetrwania to cud:
to działanie wbrew ROSZCZENIOWOŚCI i PAROBCZAŃSTWU większości z nas, ludzi nastawionych na na BRAĆ.
.
SZUKAMY GRONA LUDZI PODOBNIE MYŚLĄCYCH i CZUJĄCYCH, dysponujących pomysłem oraz czasem lub środkami na jego realizację.

Idzie o to, by praca BIBLIOTEKI SPOŁECZNEJ była KONTYNUACJĄ tego co „chwyciło” i działa,
i poszerzAniem o NOWE FORMY przez NOWE ODPOWIEDZIALNE OSOBY, które…

To już się realizuje
w sferze muzyki, gdzie obok Lidii - Lidia Małyszek pomysł swój realizują Iga - Iga Alice Apollo i Magdalena Ciszek;
w sferze plastyki, gdzie obok Julii - Julia Kurek, realizują się studenci ASP: Kinga Woźniak, Marta Ada Świątkowska, Paweł Retkowski, Weronika Widelska,
po części zagospodarowując czas i talenty tych samych dzieci.

Jest do zagospodarowania kilka dziedzin, dotyczących głównie dzieci:
- KULTURA ŻYCIA CODZIENNEGO, nie aż o bon ton/savoir vivre tu idzie, a o ograniczenie agresji, o nieranienie się brutalne, pozbawione sensu;
- szachy i gry logiczne;
- informatyka – programowanie, informatyka aplikacje…
- matematyka i nauki przyrodnicze; idzie o to, by dzieci poznały i zrozumiały podstawowe prawa przyrody,
- pianino, nauka gry – mamy instrument elektroniczny przyzwoitej klasy oraz klasyczny;
- chór dziecięcy;
- „komputer nie gryzie” – zajęcia komputerowe dla dorosłych.
- Dziecko – rozwój, wychowanie fizyczne, umysłowe, emocjonalne; oświata (tematyka spotkań wtorkowych); neurobiologia i neurodydaktyka;
- szukanie sposobu na finansowanie Biblioteki, na UNIEZALEŻNIENIE SIĘ od urzędów;
- ... ( rusz łepetyną - co TRZEBA zrobić, co POTRAFISZ zrobić, by Polska stała się PAŃSTWEM DLA LUDZI.

W najbliższy WTOREK, 13.01, na godzinę 17:00 zapraszam przyjaciół, wszystkich który Bibliotekę Społeczną tworzyli i nie stracili z nami kontaktu.
Jeśli jesteś osobą z zewnątrz, znasz nas tylko z Fb lub pośrednia, a interesuje Cię to, co robimy, też przybądź, wsiąknij w nas.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests