Biblioteka Społeczna - Dom Sąsiedzki na Stogach - wykorzystanie przestrzeni i czasu w roku 2017

Dział poświęcony organizacjom.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Biblioteka Społeczna - Dom Sąsiedzki na Stogach - wykorzystanie przestrzeni i czasu w roku 2017

Post by jan » Tue Apr 24, 2018 10:08 am

Zakładane cele realizacji zadania w całym 2017 roku są realizowane w wymiarze określonym w ofercie.
Kontynuujemy działalność Biblioteki Społecznej Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” - Domu Sąsiedzkiego na Stogach.
W ramach tej działalności funkcjonuje:

1. Świetlica dziecięca czynna we wszystkie dni powszednie 10:00-17:00 i soboty 09:00-14:00,
w której dzieci pod okiem personelu spędzają czas wolny na zajęciach ogólnorozwojowych, oglądaniu i czytaniu książek.
Ten rok był szczególny, bo pozyskaliśmy stażystę Michała Konkola, który wyprowadzał dzieci ze świetlicy w bliższe i dalsze okolice, czym w dużej mierze skompensował BRAK DOFINANSOWANIA PÓŁKOLONII PLASTYCZNYCH.

2. Pomieszczenie do zajęć ruchowych - pingpongownia – która służy również jako miejsce do nauki gry na flecie, do grudnia czynna codziennie, a od grudnia zamknięta na czas remontu.

3. Salka plastyczna we środy 15:00-17:00 służy plastykom, we czwartki 15:-17:00 na „Zabawy przyjemne i pożyteczne z Panem Profesorem”, w soboty 9:00-12:00- nieformalnej grupie SURWIWALU.
Poza tymi zajęciami – jest salą spotkań, np. dla ZIT-u i miejscem do odrabiania lekcji czy korepetycji,
w czasie remontu – zajęcia muzyczne.

4. Biuro porad prawnych czynne w soboty od 14:00 do ostatniego petenta.

5. Korytarz - ekspozycja książek z darów i przysługi sąsiedzkie: druk, xero, fax, skan, dostęp do internetu.
Datki za książki i przysługi zbieramy do skarbonek zbiórki publicznej.

6. Czytelnia – poniedziałki, wtorki, środy i piątki – 15:00-17:30 - sala ćwiczeń flecistów, poniedziałki, wtorki i czwartki 15:00-17:00 sala nauki gry na klawiszach, równocześnie klocki, szachy; poniedziałki i piątki –
18:00-20:00- spotkania chóru lub koncerty muzyki klasycznej, kulturalne czwartki
od godz. 18:00 do 20:00.
7. Klub mamy i malucha nie przyjął się, samoorganizacja mam nam nie wyszła. W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami muzycznymi i remontem, który spadł na nas nagle, spróbujemy wznowić działania po zakończeniu remontu.

8. Prowadzenie strony internetowej
( http://www.bibliotekapp.pl)
i profilu facebookowego
https://www.facebook.com/biblioteka.spoleczna/.

9. Chodnik i podwórko: chodnik od powstania Biblioteki jest wykorzystany do eksponowania książek z darów, podwórko jest miejscem gier ruchowych: piłki, unihokej, malowanie na chodnikach i płytkach, gra w klasy, huśtawka na gałęzi drzewa.

Ktoś doczytał do końca? Gratuluję samozaparcia!
jan urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests