Tu można chyba

Ogólna dyskusja.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Tu można chyba

Post by jan » Thu Apr 12, 2007 7:46 am

Tu można chyba wrzucać informacje które do mnie docierają z miasta i ze świata, a są godne polecenia.
Chyba to lepsze niż zaśmiecanie skrzynek Przyjaznych Pomorzan, a i pożyteczniejsze
- bo dostępne dla szerszego kręgu.

Na dzisiaj dwie:

I

Szanowni Państwo;

Przekazuję informację o planowanym II POMORSKIM KONGRESIE OBYWATELSKIM
"Razem wykorzystajmy unijną szansę".
W załączonej wiadomości znajdują się: zaproszenie oraz szczegółowy program.
Więcej informacji dostępne jest pod adresem:
http://www.kongresobywatelski.pl/

Pozdrawiam
Tomasz Wysocki
Wydział Spraw Społecznych


II
Szanowni Państwo!

W dniu 4 kwietnia z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Gdańska, Pani Katarzyny Hall odbyło się zebranie przedstawicieli miejskich instytucji zaangażowanych w prace nad Gdańskim Programem Na Rzecz Zatrudnienia i Spójności Społecznej. Do udziału w dyskusji nad kształtem dokumentu zaproszona została przedstawicielka gdańskich organizacji pozarządowych - Pani Ewa Kamińska. W toku dyskusji ustalono, że nowy dokument będzie korespondował z dokumentami strategicznymi Miasta: Strategią Rozwoju Gdańska; Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych a także Miejskim Programem Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy 2008 - 2010.
Dalszą pracę nad Programem podzielono na cztery główne obszary tematyczne odpowiadające zapisom z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz wyznaczono osoby i jednostki, które są odpowiedzialne za analizę nadsyłanych projektów i wskazanie ostatecznej listy działań w danym obszarze:

RYNEK PRACY - Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku
koordynator Ewa Dąbrowska (email: edabrowska@pup.gda.pl);
INTEGRACJA SPOŁECZNA - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku
koordynator Agata Lipka (email: a.lipka@mops.gda.pl);
EDUKACJA - Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku
koordynator Iwona Kossakowska (email: i.kossakowska@gdansk.gda.pl);
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - Wydział Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Referat Rozwoju Przedsiębiorczości
koordynator Aneta Polsakiewicz (email: a.polsakiewicz@gdansk.gda.pl);
Zaprasza się wszystkie zainteresowane środowiska chcące mieć wpływ na kształt Programu do dalszego nadsyłania na wskazane wyżej adresy poczty internetowej swoich propozycji i uwag. Przewiduje się, że pierwszy etap prac nad wstępną zawartością Programu zakończy się 20 kwietnia. Z projektem będzie się można wówczas zapoznać pod adresem internetowym: www.gdansk.pl.
Projekt Gdańskiego Programu Na Rzecz Zatrudnienia i Spójności Społecznej poddany zostanie następnie otwartym konsultacjom społecznym - przewiduje się organizację spotkań sektorowych, na których zaprezentowany zostanie Projekt i przyjmowane będą dalsze propozycje zgłaszane pocztą internetową. Szczegółowe informacje na temat tych spotkań opublikowane zostaną w terminie późniejszym na stronie www.gdansk.pl

Gdański Program Na Rzecz Zatrudnienia i Spójności Społecznej określać ma sposób, w jaki wykorzystane zostaną w Gdańsku środki Europejskiego Funduszu Społecznego, które będą dostępne do 2013 roku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Więcej informacji o EFS można uzyskać w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku: www.wrotapomorza.pl.


Tomasz Wysocki
Wydział Spraw Społecznych
Urząd Miejski w Gdańsku
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests