Płynie Wisła, płynie, a pan Marek Wisłą

Ogólna dyskusja.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Płynie Wisła, płynie, a pan Marek Wisłą

Post by jan » Thu Jan 12, 2012 8:23 pm

Płynie Wisła, płynie, a pan Marek Wisłą

Spłynął Marek Kamiński po dwakroć Królową Polskich Rzek z Baraniej góry prawie aż do Gdańska latem, do Bałtyku zimą... wiele cudownych zdjęć, w tym z lotu ptaka (mam na ich punkcie bzika).
Marek po drodze wstąpił do piekieł (Piekło), miło mu być musiało - tam był najczulej witany-żegnany, ale plan gonił, nie zagrzał miejsca w Piekle.

Całą wypowiedź wprowadzającą Karoliny Grudzińskiej straciłem ze wstydu
(z powodu kłopotów sprzętowych które koniecznie chciałem na czas przezwyciężyć).
Pomógł student Tomasz. Film został odprawiony jak trzeba. Ku pełnej satysfakcji 11 osób, które go obejrzały.
Serdeczne dzięki Pani Karolinko!

Dziękujemy też za kopię filmu, który będziemy mogli wykorzystać przy kolejnej okazji.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Fordor

Płynie Wisła, płynie, a pan Marek Wisłą

Post by Fordor » Thu Jan 12, 2012 10:55 pm

Film "Ekspedycja Wisła" to, jak najtrafniej określiła producentka - Karolina Grudzińska - poetycka opowieść o rzecznej wyprawie kajakowej Marka Kamińskiego osnuta muzyką Leszka Możdżera. Opisuje wyprawę, która konfrontuje marzenia o podróżach przebytych wcześniej w wyobraźni, pod wpływem czytaniem książek, z rzeczywistością. Ten podwójny spływ, przeprowadzony zespołowo latem (IX 2009) i samotnie przez Marka Kamińskiego zimą (III 2010 r.) został uwieńczony sukcesem, świadczy o harcie i sile charakteru. Dokument zwraca uwagę na naszą największą, zapomnianą, opuszczoną rzekę - przez wieki będącą główną "autostradą, która była podstawą świetności Rzeczpospolitej".
Reportaż przedstawił innych pasjonatów Wisły, w tym:
prof. Marcina Węsławskiego zafascynowanego światem żywych organizmów przebywających w obrębie rzeki,
dr Marcina Ryszkiewicza - porównującego nadwiślańskie tereny do afrykańskiej sawanny z dziką rzeką, co jest odbiciem archetypu krajobrazu, do którego podświadomie tęsknimy.
Artura Tabora - widzącego w rzece kobietę, którą, im dłużej ją poznajemy, tym więcej wartości w niej odkrywamy. (strona Ekspedycji Wisła:)
http://www.ekspedycjawisla.com/?pid=gal ... &edition=1

Podsumowaniem dokumentu filmowego niech będą słowa Marka Kamińskiego: Postarajmy się, aby Wisła stała się perłą w koronie.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests