zdradę można wybaczyć?

Ogólna dyskusja.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
meksyk
Forumowicz
Posts: 1
Joined: Tue Jan 14, 2014 10:34 pm

zdradę można wybaczyć?

Post by meksyk » Sun Feb 09, 2014 9:16 am

Zastanawiam się czy można wybaczyć zdradę partnera/partnerki. Pytam, bo mam dylemat. Dobrze mi z moją dziewczyną, ale wiem że niedawno miała romans. Niby wtedy byliśmy pokłóceni i osobno, ale ukryła to przede mną i teraz czuję się fatalnie.

Ykpon
Członek Stowrzyszenia
Posts: 182
Joined: Wed Jul 13, 2011 6:56 am

Re: zdradę można wybaczyć?

Post by Ykpon » Sun Feb 09, 2014 6:47 pm

Odpowiedź długa. Najpierw trzeba kilka rzeczy ustalić:

A. Określić definicję zdrady:
1. Z tego, co piszesz, w chwili kiedy doszło do tego, co uważasz za zdradę wasz związek nie istniał. Czy masz podstawy do tego, żeby mówić o zdradzie?
2. Czy zatem rzeczywiście do zdrady doszło? I czym jest ta „zdrada / romans”? Że się z tamtym spotykała? Czy też zdecydowała się na coś więcej? Więcej niż z Tobą?
3. A nawet jeśli masz podstawy, żeby uważać, że ona zaangażowała się (w okresie zerwania z Tobą) z kimś innym, to czy w sytuacji, gdy nie byliście razem, masz prawo cokolwiek jej wypominać, albo uważać, że ona pobłądziła, czy też nadużyła Twojego zaufania?

B. Określić powód ukrycia tej 'zdrady':
1. Czy zapytałeś swoją partnerkę wprost, a ona wprost zaprzeczyła?
2. Czy po prostu wiesz, do czego doszło między nią a tą trzecią osobą i nie musisz nawet o to pytać, tylko jesteś zaskoczony, że po waszym ponownym zejściu się po tym rozstaniu dziewczyna nie wyznała w ciągu pierwszego kwadransa, co robiła z tamtym.
3. A może robiła to (jeżeli robiła), żeby wzbudzić w Tobie zazdrość i sprowokować powrót do niej?
4. Czy też nie wiesz nic na pewno o tym 'romansie', ale chłopaki nie mówiliby, jakby czegoś nie wiedzieli?

C. Określić Twoje odczucia:
1. Czy ponad wszystko pragniesz zapomnieć o tym jej wyskoku, ale coś Ci na to nie pozwala i stąd cała ta historia z pytaniem innych?
2. Czy też, wiedząc o tej zdradzie, chciałbyś natychmiast o dziewczynie zapomnieć lecz nie potrafisz się na to zdobyć?

D. Określić Wasze postawy:
1. Czy uważasz, że kiedy jesteście razem (tworzycie parę), to można dziewczynie ufać, czy też nie?
2. Czy Ty sam w chwili rozstania postępowałeś bez zarzutu?
3. Czy dziewczyna, z którą jesteś związany może Ci zawsze wierzyć i ufać?

Gdy odpowiesz sobie na te pytania, wówczas najprawdopodobniej będziesz wiedzieć, jaka jest Twoja decyzja. A to dlatego, że nikt jej za Ciebie nie podejmie. Każdy sam wykuwa swoją przyszłość, sam tworzy sobie udane albo nieudane życie. I tylko siebie może obwiniać o głupie zachowania i zmarnowane szanse albo czuć się wspaniale, jeśli podjęte kroki doprowadziły do zadowolenia albo nawet szczęścia.

Odpowiedź krótka. Oczywiście, że można. Z tym, że czasem warto to robić, a czasem nie. No i który to przypadek, to już każdy sam musi wiedzieć. Poza tym poważną kwestią jest to, czy masz prawo mówić w tym przypadku o zdradzie, czy też nie.

Pozdrawiam
Ykpon

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests