Każdy etap potrzebny.

Ogólna dyskusja.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Fordor

Każdy etap potrzebny.

Post by Fordor » Thu Nov 28, 2019 10:15 am

Rano młoda roślinka, w południe – piękny kwiat, popołudniem dojrzewa owoc, nocą – suchy liść użyźnia glebę. I nic się nie marnuje, i jest niezbędne. Czy gospodarka może uczyć się od przyrody?

Niewątpliwie. Popularna coraz bardziej idea zrównoważonego rozwoju usiłuje godzić gospodarkę ze środowiskiem naturalnym i zachęca do brania przykładu z przebiegających w zamkniętym obiegu procesów w przyrodzie/naturze. Ten temat porusza dr Anna Kalinowska w artykule „Gospodarka o obiegu zamkniętym – fanaberia czy konieczność?”. Autorka namawia do racjonalnego wykorzystania wyczerpujących się zasobów naturalnych i zmniejszania składowisk odpadów poprzez ich maksymalny recykling, naprawę zepsutego sprzętu (teraz bywa, że części zapasowe są droższe od nówki). To wart popularyzowania pogląd, dzięki któremu można byłoby pomyśleć też o poprawie jakości wody w ciekach czy zbiornikach (za młodych lat czysta woda była normą).
Idea ta przyjmuje za normę trend do ciągłego doskonalenia się, mozolne szukanie dobrych rozwiązań. Stawianie na jednorazowość, dorywczość, krótkowzroczność (po nas choćby potop) nas zubaża.
https://www.kongresobywatelski.pl/idee- ... niecznosc/


Last bumped by Anonymous on Thu Nov 28, 2019 10:15 am.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest