Juz po 3 zajęciach z migowego

Kącik poświęcony nauce, szkole.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
paulina88
Forumowicz
Posts: 68
Joined: Fri Mar 26, 2010 11:29 am

Juz po 3 zajęciach z migowego

Post by paulina88 » Tue Aug 24, 2010 4:03 pm

Witam,
Dzis o godzinie 12.00 odbyły sie juz 3 zajęcia z migowego. Główne prowadzące to ja Paulina i moja siostra Agnieszka Markowska, pomagały nam Justyna Wysińska, Marzena Szczypior i Kasia Lewicka. Na dzisiejszych zajęciach uczyłyśmy znaków z zakresu : owoce i warzywa, dni tygodnia, kolory. Ponizej dołącze plik fotek- znaków do sciagniecią.
Gratuluje Oskarowi I sandrze ! oraz pozostałym jak szybko "łapią" znaki
Korzystając z okazji zapraszam na kolejne zajęcia za tydzien we wtorek na godzinie 12.00.
Attachments
poniedzialek.JPG
poniedziałek
wtorek.JPG
wtorek
sroda.JPG
sroda
czwartek.JPG
czwartek
piatek.JPG
piatek
sobota.JPG
sobota
niedziela.JPG
niedziela
"Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu i wpatrując się w wodę. Nie pozwól sobie na życie uległe i bezproduktywne, zadowalając się niczym."

paulina88
Forumowicz
Posts: 68
Joined: Fri Mar 26, 2010 11:29 am

Post by paulina88 » Tue Aug 24, 2010 4:08 pm

owoce i warzywa
Attachments
cebula.JPG
cytryna.JPG
gruszka.JPG
jablko.JPG
kapusta.JPG
marchewka.JPG
ogórek.JPG
pomarancza.JPG
pomidor.JPG
salata.JPG
sliwka.JPG
winogrono.JPG
wisnia.JPG
"Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu i wpatrując się w wodę. Nie pozwól sobie na życie uległe i bezproduktywne, zadowalając się niczym."

paulina88
Forumowicz
Posts: 68
Joined: Fri Mar 26, 2010 11:29 am

Post by paulina88 » Tue Aug 24, 2010 4:27 pm

kilka fotek z dzisiejszej akcji;)
Attachments
migowy.JPG
migowy2.JPG
migowy3.JPG
migowy4.JPG
"Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu i wpatrując się w wodę. Nie pozwól sobie na życie uległe i bezproduktywne, zadowalając się niczym."

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Wed Aug 25, 2010 6:47 am

Trzecie miganie odczułem jako katastrofę,
nie pojawiło się wielu spośród dotychczasowych migaczy, mistrzów migania.

Paulinka wyprowadziła mnie z błędu: nie da sie tu uprawiać masówki,
grupy 3-5 osobowe, to optymalne grupki do nauki migania, ktoś musi kontrolować i korygować
staranność gestów, które niechlujnie wykonane mogą zupełnie co innego znaczyć.

A może, wobec tej oczywistości, spróbować wyłonić
KADRĘ MIGANIA, artystów, którzy łapią w lot umiejętności i są w stanie przekazać je innym.
Widzę kilkanaście takich utalentowanych osóbek i aż żal mi, że mi Bozia takich talentów nie dała.

Oskarowi Kęszce i Sandrze Fede, orłom wczorajszego migania serdecznie gratuluję,
myślę, że są oni na najlepszej drodze do KADRY MIGANIA.

Paulinko, Agnieszko i Grupo Wsparcia,
zapraszam przy codziennych okazjach, wstępujcie, testujcie dzieci, które są bibliotece o każdej przyzwoitej godzinie, wyłońcie EKSTRAKLASĘ KADRY i kolejne LIGI.

Otwierajmy się na świat ciszy, otwierajmy świat dla tych, co żyją w ciszy.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

paulina88
Forumowicz
Posts: 68
Joined: Fri Mar 26, 2010 11:29 am

Post by paulina88 » Wed Aug 25, 2010 8:41 am

To juz wiadomo ze im mniej tym lepiej, ale to juz wiadomo od zawsze i tu nie chodzi tylko o migowy ale spojrzmy na inne oferty np nauki jezyka czy tanca (o ofertach indywid. juz nie wspomne:P) Z maluchami to jeszcze "gorzej" bo z nimi trzeba sie uczyć-bawić a na kursach z dorosłymi ktorzy czesto ida bo musza (potrzebne kwalifikacje do zawodu i słono za to płacic) albo chca to nie ma problemu z uciszaniem i zwracaniem uwagi, bo kazdy tam ceni czas, lekcja przepadnie mniej sie naucza.
p.s sama jak bylam mala chodziłam z mama i siostra na takie warsztaty :D

Trzeba by pomyslec wlasnie z tymi grupami jak je dobrac, ale sadze ze narazie robmy takie spontaniczne akcje jak teraz bo jak widac co chwila wpadaja nowe osoby wiec dajmy czas kazdemy zeby "posmakowal" migowego a od pazdziernika juz stworzymy grupy liderowe (bo przeciez nie kazdemu musi sie ten jezyk podobac :) )
"Nie możesz przepłynąć morza, stojąc na brzegu i wpatrując się w wodę. Nie pozwól sobie na życie uległe i bezproduktywne, zadowalając się niczym."

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests