A gdyby...

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Basia
Członek Stowrzyszenia
Posts: 174
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:00 pm

A gdyby...

Post by Basia » Tue Jan 26, 2010 11:19 am

A gdyby człowiek mógł przenieść się do przeszłości - a gdyby mógł (jak to się opisuje czasami w literaturze fantastycznej) posiadając nawyki potrzebne do wytrwania w wybranych czasach, zachować świadomość, że jest obserwatorem, że pogrąża się w innych czasach...
Do których czasów chcielibyśmy się przenieść?
Lub jaki film lub książka, lub piosenka są tego powodem?
O, ależ oczywiście, literatura, kino i to, jak wszystko wyglądało w rzeczywistości - to są dwie wielkie różnice (jak się mawia w Odesie). A jednak... chce się.. no nie? ;-)
Proszę cię, duszo moja, bądźże mi szaloną...

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Tue Jan 26, 2010 10:26 pm

Nie miałem takich pragnień, ale...

Pewnie nie czasy byłyby ważne, ale nasza pozycja w społeczeństwie: niewolnik czy car.

A może nawet nie pozycja w społeczeństwie, a miejsce wśród bliskich, szczęście w życiu;
można wyobrazić sobie nieszczęśliwą księżniczkę i szczęśliwego niewolnika.

A być obserwatorem... W naszych czasach życie, stosunki społeczne, więzi międzyludzkie
mogą być równie wdzięcznym polem obserwacji, przecież znamy głównie swoje relacje z innymi,
byłoby ciekawe czym (kim) jesteśmy dla innych, co nas (ludzi) łączy, co dzieli...

Rozumiem, że wypracowanie zupełnie nie na temat, ale za dobre chęci "2" się należy.

jan urbanik

SS
Forumowicz
Posts: 8
Joined: Mon Jan 25, 2010 12:30 pm

Post by SS » Fri Jan 29, 2010 3:15 pm

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests