Jakiej muzyki słuchamy?

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Agata Sadowska
Forumowicz
Posts: 60
Joined: Sat Mar 28, 2009 12:22 pm

Post by Agata Sadowska » Mon Mar 07, 2011 10:24 am

Tak! Muzyka grecka! Polecam Eleni Karaindrou! Szczególnie płytę To 10!
http://chomikuj.pl/Paulus62/muzyka/film ... Karaindrou
Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer?
Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!

Agata Sadowska
Forumowicz
Posts: 60
Joined: Sat Mar 28, 2009 12:22 pm

Post by Agata Sadowska » Tue Mar 08, 2011 7:15 pm

Z okazji dnia kobiet przypomnijmy mało znaną w Polsce, a grywaną na całym świecie (podobno jej najsłynniejszą melodię zna każde dziecko w Japonii) Teklę Bądarzewską. Najsłynniejszym jej utworem jest Modlitwa dziewicy, która w -UWAGA- XIX wielu rozeszła się po świecie w około milionie egzemplarzy!
http://www.youtube.com/watch?v=yqe5NCoQ1w0
Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer?
Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Fri Mar 11, 2011 8:45 pm

Jeśli trafi wam się okazja posłuchania ZaganAkustyków nie przepuśćcie okazji -
świetne z-granie i granie, prostota w obejściu, dowcip i poczucie humoru.

Pani Ewa Kowalska, która nagrała nasz koncert, obiecała umieścić na swej witrynie
iBEDEKERa jeszcze ciepłą kompozycję ZaganAkustyków - Zima. ( www.ibedeker.pl/ )
Nim się pojawi Zima warto obejrzeć klipek-wywiad z Ewą zatytułowany Cicerone.

To wy sobie teraz czytajcie, słuchajcie, róbta co lubita i potrafita - a ja lecę spać.

Dobranoc.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Agata Sadowska
Forumowicz
Posts: 60
Joined: Sat Mar 28, 2009 12:22 pm

Post by Agata Sadowska » Sat Mar 12, 2011 9:34 pm

Oglądaliście? Romantyczny musical w pozytywistycznej Gdyni? Pantomima, jazz, stepowanie kankan rysujące jedną z najważniejszych polskich powieści – Lalkę. Wielkim była dla mnie zaskoczeniem informacja o nagraniu musicalu do mej ulubionej w czasach liceum lektury. Wyszło wyśmienicie. Muzyczna próbka na stronach:
http://www.youtube.com/watch?v=c8_KSdtMKs4
http://chomikuj.pl/izydor.ingwar.i/Muzy ... dyni+(2010)

Agata Sadowska
Forumowicz
Posts: 60
Joined: Sat Mar 28, 2009 12:22 pm

Post by Agata Sadowska » Sun Mar 13, 2011 6:21 pm

Wyobraźcie sobie biedny kraj, w którym duży odsetek dzieci zamiast na ulicy wychowuje się w szkołach muzycznych. Tych dzieci jest ponad 250.000, a 90% z nich pochodzi z biednych, zaniedbanych, pełnych patologii dzielnic. Istnieją tam 102 orkiestry młodzieżowe i 55 dziecięcych. Całość „Systemu” (El Sistema) finansowana jest z budżetu państwa. Jeśli obstawiacie, że to z mojej strony bubel, forowiczowska kaczka, jesteście w błędzie. Może ktoś z Was słyszał o Gustavo Dudamelu, bądź Simon Bolivar Youth Orchestra of Venezuela? Jeśli nie, czas nadrobić zaległości melomana. Wspomniany Dudamel i Orkiestra Simona Bolivara to wizytówka systemu kształcenia dzieci w... Wenezueli. El sistema pozwala wyrwać się ze slumsów i, nawet jeśli nie rozpocząć kariery muzyka- nauczyć się ciężkiej, uczciwej pracy i tej samodzielnej i w zespole oraz odpowiedzialności. Ponad 30 lat temu pewien „szaleniec” - Jose Antonio Abreu wpadł na pomysł, aby zapobiec marginalizacji społecznej i wykluczeniu nauczając dzieci muzyki. Dziś jego śladem podążają inne kraje Ameryki Północnej i... Wielka Brytania. Zapraszam do odsłuchania płyty z muzyką Latynoamerykańską graną przez Orkiestrę Bolivara pod dyrekcją Dudamela na stronie www.chomikuj.pl/skrik
Hasło do folderu: skrik
Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer?
Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Sun Mar 13, 2011 9:44 pm

Zostalem urodzonym i wychowanym w Kraju w ktorym szkoly muzyczne i sekcje sportowe byly wszedzie i za darmo :).

Nie wiem jak jest w LA ale w Wielka Brytanie NIE wierze :).

Ale moze przebywam w jakies innej WB?

Pozdrawiam
nie ma podpisu :)

Agata Sadowska
Forumowicz
Posts: 60
Joined: Sat Mar 28, 2009 12:22 pm

Post by Agata Sadowska » Sun Mar 13, 2011 10:26 pm

Wiem, wiem, że w Polsce muzykowanie też jest powszechne, jednak nie na taką skalę. Nie znam dokładnych liczb, ale raczej "na oko" jestem w stanie stwierdzić, że nie muzykuje u nas 250.000 dzieciaczków. Nie chodzi mi o lekcje muzyki w szkole,a o regularną naukę grania na instrumentach. Fenomen systemu wenezuelskiego polega na tym, że nauczanie muzyki nie ma żadnych granic. Z resztą trudno jest porównywać sytuację edukacji, czy to ogólnej czy muzycznej krajów Trzeciego Świata i rozwijającego się. Mamy to szczęście, że przyszło nam żyć w miarę godnych warunkach. Choć przewagą systemu Wenezuelskiego jest fakt, że 90% spośród adeptów szkół muzycznych to dzieci ze slumsów. W większości chyba krajów edukacja muzyczna przeznaczona jest dla węższych niż w Wenezueli grup społecznych. I jest to sfera kulltury mało intratna, a wedle obliczeń badaczy wenezuelskich każdy wydany dolar na edukację muzyczną obniża koszty świadczeń społecznych o 1,68 dolara. Fenomenem jest, że dzieci z biednych, patologicznych rodzin trafiają nie na ulicę pełną przemocy, a do szkoły gdzie wpajane są im inne wartości. Widziałąm dokument o El Sistemie,a w nim rodziców dzieci z niebezpiecznych dzielnic z nadzieją i pasją opowiadający dziennikarzom o przyszłości swoich dzieci. Co więcej szkoły muzyczne w Wenezueli nie kształcą muzyków (jak w innych krajach) tylko ludzi. Oby wszędzie opiekowano się małym człowiekiem jak w El Sistema...
Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer?
Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!

Basia
Członek Stowrzyszenia
Posts: 174
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:00 pm

Post by Basia » Sat Apr 30, 2011 11:28 am

Zespół "Mielnica" (czyli Młyn) - polecam miłośnikom folku, etno, obrazów dni minionych, legend światowych. Świetna aranżacja, dobry głos, dobry styl, zwłaszcza na tle tego, co się ogólnie dzieje w muzyce... Bardzo lubię ten zespół, a kilka dni temu odkryłam dla siebie jeszcze jedną ich piosenkę.

Na granicy Rosji a Gruzji jest góra Uszba... ma dziwny kształt szczytu - jakby dwa rogi; ze względu na swoją sylwetkę nazywana jest niekiedy "Matterhorn Kaukazu". I, jak podaje bicz Internetu Wikipedia - "Trudność dróg podejściowych i zmienna pogoda jest powodem dużej liczby śmiertelnych wypadków podczas zdobywania szczytu".... słynie z tego, najwyraźniej, od dawna, bo istnieją piękne i straszne legendy o losach tych, którzy próbowali ową kapryśną gruzińską ślicznotkę opanować.
Piosenkę "Uszba" solistka "Mielnicy" dedukowała pamięci swojego kolegi, który zaginął podczas wspinania się na szczyt.

http://www.youtube.com/watch?v=bTU45oj64rs
Proszę cię, duszo moja, bądźże mi szaloną...

emako
Forumowicz
Posts: 1
Joined: Mon Feb 11, 2013 10:41 am

Re: Jakiej muzyki słuchamy?

Post by emako » Mon Feb 11, 2013 11:42 am

Wybór muzyki zależy od nastroju;) od popu bluesa po rock i punkrock;)

A co powiecie np. o piosenkach Adel?

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: Jakiej muzyki słuchamy?

Post by jan » Tue Feb 12, 2013 5:08 pm

EMAKO, nie reklamuj się więcej, proszę.
Bardzo proszę, bo nie lubię banować.
j.urbanik, moderator
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests