Ciekawe wypowiedzi

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Fordor

Post by Fordor » Wed Sep 30, 2009 9:14 am

...Trzeba zawsze pamiętać i rozumieć tę prawdę, że polityka polska to zawsze i jedynie polityka w stosunku do Rosji i do Niemiec. Nasza sytuacja geograficzna, stosunek naszych sił do sił sąsiadów przesądziły o tym. Polityka polska wobec Francji, Anglii, Ameryki czy kogokolwiek bądź na świecie była tylko odblaskiem, tylko konsekwencją, tylko skutkiem naszego stosunku do Rosji i do Niemiec.
Cytat pochodzi z książki Stanisława Cata-Mackiewicz pt. Polityka Becka wznowionej w 2009 przez wydawnictwo Universitas.

Fordor

Post by Fordor » Wed Oct 14, 2009 8:50 pm

These words of wisdom were sent by Pani Teresa Zajewska. Serdecznie dziękuję i zapraszam do Biblioteki.

"When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her".
David Bissonette

"After marriage, husband and wife become two sides of a coin; they just can't face each other, but still they stay together".
Sacha Guitry

"By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher".
Socrates

"Woman inspires us to great things, and prevents us from achieving them".
Anonymous

"The great question... which I have not been able to answer... is, 'What does a woman want?"
Dumas

"I had some words with my wife, and she had some paragraphs with me".
Sigmund Freud

"Some people ask the secret of our long marriage. We take time to go to a restaurant two times a week. A little candlelight, dinner, soft music and dancing. She goes Tuesdays, I go Fridays".
Anonymous

"There's a way of transferring funds that is even faster than electronic banking. It's called marriage".
Sam Kinison

"I've had bad luck with both my wives. The first one left me, and the second one didn't".
James Holt McGavra

"Two secrets to keep your marriage brimming
1. Whenever you're wrong, admit it,
2. Whenever you're right, shut your mouth".
Patrick Murra

"The most effective way to remember your wife's birthday is to forget it once..."
Nash

"You know what I did before I married? Anything I wanted to".
Anonymous

"My wife and I were happy for twenty years. Then we met".
Henny Youngman

"A good wife always forgives her husband when she's wrong".
Rodney Dangerfield

"A man inserted an 'ad' in the classifieds: 'Wife wanted'. Next day he received a hundred letters. They all said the same thing: 'You can have mine".
Anonymous

"First Guy (proudly): 'My wife's an angel!'
Second Guy: 'You're lucky, mine's still alive".
Anonymous

I mała prośba:
SEND THIS TO ALL THE GUYS TO GIVE THEM A GOOD LAUGH......AND TO THOSE LADIES WITH A SENSE OF HUMOR WHO CAN HANDLE IT!!!!!!!
Last edited by Fordor on Thu Oct 15, 2009 8:47 am, edited 1 time in total.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Thu Oct 15, 2009 5:47 am

Wypowiedzi są zapewne strasznie ciekawe.
Język cudzoziemski nie pozwala mi ich zrozumieć.

Gdyby to był język bliższych krewnych z Indoeuropy
mógłbym uruchomić przyrodzoną inteligencję i próbować odczytać ich sens,
a tak to kupa. Nie skapuję.

jan urbanik

Fordor

Post by Fordor » Fri Oct 16, 2009 8:30 pm

jan wrote:Nie skapuję. jan urbanik

Troszkę trudno jest mi w to uwierzyć, ale spróbuję przetłumaczyć, chociaż znam tylko trzy wyrazy w jęz. ang.: ciao bambino, arrivederci, ale do dzieła:

Te mądre zdania przysłała Pani Teresa Zajewska:

"Kiedy gość kradnie twoją żonę, nie ma lepszej zemsty, niż pozwolić zatrzymać ją jemu”.
David Bissonette

"Po ślubie mąż i żona stają się dwiema stronami monety; z tego powodu nie mogą stanąć naprzeciwko siebie, bo wciąż trzymają się razem".
Sacha Guitry

"Z całą pewnością się żenić. Jeśli dostaniesz dobrą żonę, będziesz szczęśliwy. Jeśli złą, zostaniesz filozofem".
Sokrates

"Kobieta inspiruje nas do wielkich rzeczy i przeszkadza nam je zdobywać".
Anonimowy

"Wielkie pytanie... na które nie jestem w stanie odpowiedzieć... Czego pragnie kobieta?”
Dumas

"Zamieniłam kilka słów z moją żoną, a ona – wywody ze mną".
Sigmund Freud

"Niektórzy ludzie pytają nas o sekret naszego długoletniego małżeństwa. A my mamy czas, aby dwa razy w tygodniu iść do restauracji. Delikatne światło świec, obiad, czuła muzyka i tańce. Ona chodzi we wtorki, w piątki idę ja".
Anonimowy

"Istnieje szybszy sposób przekazywania środków niż bankowość elektroniczna. Nazywa się małżeństwo".
Sam Kinison

"Miałem pecha z dwiema moimi żonami. Pierwsza zostawiła mnie, druga nie".
James Holt McGavra

"Są dwa sposoby, aby twoje małżeństwo było spełnione:
1. Kiedykolwiek jesteś w błędzie, przyznaj się do tego,
2. Kiedykolwiek masz rację, zamknij swoje usta".
Patrick Murra

"Najlepszym sposobem na zapamiętanie daty urodzin twojej żony, to zapomnieć ją raz..."
Nash

"Wiesz co robiłem, zanim się ożeniłem? Wszystko, co chciałem".
Anonimowy

"Moja żona i ja byliśmy szczęśliwi przez dwadzieścia lat. Później spotkaliśmy się”.
Henny Youngman

"Dobra żona zawsze przebacza mężowi, kiedy się myli".
Rodney Dangerfield

Pan umieścił ogłoszenie w rubryce "Szukam żony”. Następnego dnia otrzymał setki listów. Wszystkie mówiły to samo: "Możesz mieć mnie”.
Anonimowy

"Pierwszy gość (dumnie): "Moja żona jest aniołem!"
Drugi gość: "Masz szczęście, moja jeszcze żyje".
Anonimowy

I mała prośba:
Wyślij to do wszystkich panów, aby mogli się dobrze pośmiać...... I do tych pań z poczuciem humoru, które są w stanie to przetrzymać!!!!!!!

Z wielką przyjemnością to czynię i serdecznie zapraszam do Biblioteki!
Dorota
Last edited by Fordor on Sat Oct 17, 2009 8:52 pm, edited 2 times in total.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Sat Oct 17, 2009 8:10 am

Dzięki, Dorotko, warto było!
Dzięki Tereso!

jan urbanik

Fordor

Post by Fordor » Tue Oct 20, 2009 9:26 pm

"Jeśli z historii ma wynikać jakaś nauka, to lekcja wynikająca z Września 1939 roku, jest dla nas taka, że trzeba liczyć na własne siły i umieć się obronić się samemu, a nie pokładać nadzieję w najpewniejszych wydawałoby się sojuszach."
Wypowiedź prof. Jacka Tebinki z wywiadu przeprowadzonego przez Jarosława Zalesińskiego, Polska Dziennik Bałtycki, 28 sierpnia 2009.

Basia
Członek Stowrzyszenia
Posts: 174
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:00 pm

Post by Basia » Wed Nov 11, 2009 10:47 am

Do wielu wypowiedzi Pana Jana.
Do tematu o Auschwitzu i Borowskim.
Do jednak nie niewolników - raczej nie, tylko przez związek z piramidami.

"Pamiętasz, jak lubiłem Platona. Dziś wiem, że kłamał. Bo w rzeczach ziemskich nie odbija się ideał, ale leży ciężka, krwawa praca człowieka. To myśmy budowali piramidy, rwali marmur na świątynie i kamienie na drogi imperialne, to myśmy wiosłowali na galerach i ciągnęli sochy, a oni pisali dialogi i dramaty, usprawiedliwiali ojczyznami swoje intrygi, walczyli o granice i demokracje. Myśmy byli brudni i umierali naprawdę. Oni byli estetyczni i dyskutowali na niby. Nie ma piękna, jeśli leży w nim krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala".

Tadeusz Borowski, "U nas w Auschwitz"
Proszę cię, duszo moja, bądźże mi szaloną...

Fordor

Post by Fordor » Fri Nov 13, 2009 6:29 pm

„…sztuka niekoniecznie musi być pięknem; jest to prawda, którą należy powtarzać jak najczęściej, i jak najdonośniej. Czy spojrzymy na ów problem historycznie (zastanawiając się, czym jest istotnie sztuka w ciągu dziejów), czy socjologicznie (zastanawiając się, czym jest istotnie sztuka w swoich dzisiejszych przejawach na całym świecie), przekonujemy się, że sztuka często nie miała i nie ma nic wspólnego z pięknem.”
Cytat z książki Herberta Reada pt. Sens sztuki (1931 r.)
Last edited by Fordor on Fri Dec 11, 2009 10:33 pm, edited 1 time in total.

Fordor

Post by Fordor » Fri Dec 11, 2009 10:30 pm

"...Kiedy gram, to wkładam w to cały swój umysł i duszę. Staram się, aby z tych połówek powstała całość..."
Buddy Guy - bluesman

Fordor

Post by Fordor » Sun Jan 31, 2010 4:55 pm

"Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu"
Nicolas Sébastien Roch Chamfort, Maksymy i myśli. Charaktery i anegdoty

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests