My, "starsi bracia"...

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

My, "starsi bracia"...

Post by jan » Sun Mar 15, 2009 8:23 pm

Andżelika Borys wygrała wybory na szefową Związku Polaków na Białorusi,
Łukaszenka skalkulował, że nie warto Polakom w zjeździe przeszkadzać - i nie przeszkodził.

Śmieszy mnie, kiedy nasze władze, szczególnie z okolic większego pałacu,
starają się mieszać w politykę Białorusi i Ukrainy, wykorzystując tamtejszych Polaków.

Zajmujmy się porządkami w Polsce, zbudujmy porządne państwo:
dajmy szanse młodym,
zadbajmy o prawa CZŁOWIEKA CHOREGO, o PRAWA CZŁOWIEKA (rodziny) WIELODZIETNEGO, STAREGO, POZBAWIONEGO PRACY -
to będzie najlepsza propaganda polskości.

Nie pozwólmy, by Polacy z Białorusi czy Ukrainy byli postrzegani przez tamtejsze społeczności jako wroga V kolumna.
Pozwólmy im być lojalnymi obywatelami ich aktualnych państw i ambasadorami polskości.

I budujmy atrakcyjność naszego państwa i naszej kultury.

jan urbanik

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: My, "starsi bracia"...

Post by Observer » Tue Jun 02, 2009 10:20 pm

jan wrote:Andżelika Borys wygrała wybory na szefową Związku Polaków na Białorusi,
Łukaszenka skalkulował, że nie warto Polakom w zjeździe przeszkadzać - i nie przeszkodził.

Śmieszy mnie, kiedy nasze władze, szczególnie z okolic większego pałacu,
starają się mieszać w politykę Białorusi i Ukrainy, wykorzystując tamtejszych Polaków.

Zajmujmy się porządkami w Polsce, zbudujmy porządne państwo:
dajmy szanse młodym,
zadbajmy o prawa CZŁOWIEKA CHOREGO, o PRAWA CZŁOWIEKA (rodziny) WIELODZIETNEGO, STAREGO, POZBAWIONEGO PRACY -
to będzie najlepsza propaganda polskości.

Nie pozwólmy, by Polacy z Białorusi czy Ukrainy byli postrzegani przez tamtejsze społeczności jako wroga V kolumna.
Pozwólmy im być lojalnymi obywatelami ich aktualnych państw i ambasadorami polskości.

I budujmy atrakcyjność naszego państwa i naszej kultury.

jan urbanik


Jak to, Janie? Jak to jest możliwe :)? Na Ukrainie, Białorusi? Atrakcyjność polskości :)?
A jak atrakcyjność Bialoruskosci? Ukraińskości? NIEBYWALE! Co Ty Głosisz! Na Ukrainie można mieć prawa dla mniejszości polskiej, ale NIE MOŻNA dla polowe obywateli Rosyjskojęzycznych :)?

Aj aj aj :) niedobrze: to sie nazywa hipokryzja :)
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Wed Jun 03, 2009 7:16 am

//Jak to, Janie? Jak to jest możliwe :)? Na Ukrainie, Białorusi? Atrakcyjność polskości :)?
A jak atrakcyjność Bialoruskosci? Ukraińskości? NIEBYWALE! Co Ty Głosisz! Na Ukrainie można mieć prawa dla mniejszości polskiej, ale NIE MOŻNA dla polowe obywateli Rosyjskojęzycznych :)?
Aj aj aj :) niedobrze: to sie nazywa hipokryzja :)//


Nie ma przeciwwskazań, byś pojechał na Ukrainę
i na barykadach walczył o język rosyjski i wszystko, co Ci jest bliskie.
W życiu nie liczą się chcenia, liczą się czyny.

Ja jestem Polakiem, w ramach moich indywidualnych możliwości, na moim skromnym podwóreczku,
staram się razem z przyjaciółmi naprawiać maleńki fragment Świata.
Nie robię tego dla "gloria" ani "alleluja", a dla nadania SENSU memu życiu.

jan urbanik

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Wed Jun 03, 2009 7:36 am

jan wrote://Jak to, Janie? Jak to jest możliwe :)? Na Ukrainie, Białorusi? Atrakcyjność polskości :)?
A jak atrakcyjność Bialoruskosci? Ukraińskości? NIEBYWALE! Co Ty Głosisz! Na Ukrainie można mieć prawa dla mniejszości polskiej, ale NIE MOŻNA dla polowe obywateli Rosyjskojęzycznych :)?
Aj aj aj :) niedobrze: to sie nazywa hipokryzja :)//

Nie ma przeciwwskazań, byś pojechał na Ukrainę
i na barykadach walczył o język rosyjski i wszystko, co Ci jest bliskie.
W życiu nie liczą się chcenia, liczą się czyny.

Ja jestem Polakiem, w ramach moich indywidualnych możliwości, na moim skromnym podwóreczku,
staram się razem z przyjaciółmi naprawiać maleńki fragment Świata.
Nie robię tego dla "gloria" ani "alleluja", a dla nadania SENSU memu życiu.

jan urbanik


No Janie i znow naduzycie. I to podwojne!:

1. Ty mozesz walczyc w internecie o prawa ukrainskosci do pogwalcenia prawa russkosci na Ukrainie, ja natomiast mam TAM JECHAC I na Barykadach to robic. Cos sprawiedliwosc i rownosc :)

2. A co russkojezyczni na Wschodzie i Krymie NIE walcza o swoje prawa przeciwko baderowskiej Zachodniej? Jest to opisane w Twoich wypowiedziach i sprawiedliwych mediach Polskich jako mieszanie sie Rosji. I jak ja smiem o tym wspomniec tu w necie (jazda na Ukraine!) a przy okazji i popdpowiedziec kawaleczki historii co ponac bardzo dobrze pamietajace ludzie z polskoscia nie chca pamietac....

aj aj ja. Niedobrze jest....
nie ma podpisu :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests