czego chca obywateli Ukrainy (i wiele innych ukrainskich spr

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Tue Jun 02, 2009 9:15 am

jan wrote:Jestem Polakiem i obywatelem Polski.
Jestem emocjonalnie związany z językiem, obyczajem, historią.
Cieszę się sukcesami Polski, boleję nad jej bylejakością,
ale jest ona - i w haniebnym, wstydliwym i w chwalebnym - MOJĄ OJCZYZNĄ i MOIM PAŃSTWEM.

Dla Ciebie Polska była przystanią, miejscem na drodze - dla mnie jest gniazdem i domem.
Nie wiem czy pamiętasz, mówiłem Ci kiedyś
- Zostań Polakiem!
Wyraziłeś obawę, że to się nie da, że chcesz być sobą. Raził Cię polski szowinizm.

jan urbanik


No Janie i tu przychodzimy do istoty sprawy. NIE chce żeby ja, mój Syn został Polakiem (a co to niby miało znaczyć :) ?. Chce zęby byliśmy normalnymi Obywatelami Polski (zapisano w prawie co to znaczy). Niech się cieszy z czego chce (z jej sukcesów, sukcesów Rosji, a może z sukcesów Manchester United :) ). To jest Jego własną sprawą... To samo uważam ma być z religia. Jak ktoś chce wierzyć i NIE zmusza (już nie mowie o mordach) znębic z tej okazji innych to super. Niech to będzie Pogaństwo, Marsianstwo,...

No i proszę :) już jest dla Mnie, dla Ciebie... Jestem człowiekiem 2 sortu :)? Dlaczego Ty się dziwisz ze J.K. może mówić ze "my tu, a ZOMO tam". Na początek trzeba się chyba nauczyć ze nie ma tak My i Oni... To by w Polsce dobrze zrobiło jak przestało się rżnąc nawzajem...


jan wrote:
Mnie też razi polski szowinizm, polska pycha i buta,
niezdolność do zorganizowanego współdziałania, życie na niby, fasadowość...

Moje siły poświęcam temu, by Polska była lepsza, piękniejsza.
Bym zamiast wstydu za Polskę mógł czuć dumę z jej sukcesów.

jan urbanik


Mnie tez raza KAŻDE PYCHY i SZOWINIZMY! I Chce żeby NIE TYLKO POLSKA ale i Rosja, Ukraina, Gruzja,.... (MIESZKANCE TYCH KRAJÓW) mieli lepiej.


jan wrote:
Konkluzja:
Ukrainę, państwowość ukraińską, chcą zbudować ludzie, którzy Ukrainę traktują tak, jak ja traktuję Polskę.

jan urbanik


No widzisz, Janie, i masz już STWIERDZENIE (jak mówią matematycy :) ). A ja śmiem twierdzić jest ono FAŁSZYWE. Mozę spróbujesz mnie go udowodnić? Juz nie mówiąc o tym ze nie wiem co to znaczy "którzy Ukrainę traktują tak, jak ja traktuję Polskę".

Ty tez Traktujesz Banderę za Bohatera? To wielkie Gratulacje ;). Dla matematyka jest to wskazówka ze masz problemy z definicjami "Kocham Polskę i lepiej dla Polski...".

jan wrote:
Dzieła ludzkie nie są doskonałe.
Pomarańczowej rewolucji nie zrobiły dolary, one tylko wspomogły UKRAIŃSKOŚĆ,
która trudno zmierzyć, zważyć, policzyć, ale która jest - tak jak POLSKOŚĆ, ŻYDOWSKOŚĆ.[/b]

jan urbanik


Nie znam co to jest UKRAIŃSKOŚĆ, POLSKOŚĆ, ŻYDOWSKOŚĆ i mam to GDZIEŚ :). Co ja mowie jakie straszne rzeczy! Rozumiem co to znaczy kochać, robić wszystko a nawet umrzeć za swoja Rodzinę, za swoje Państwo, ale nie wiem jak soe sie ma z UKRAIŃSKOŚCIĄ, POLSKOŚCIĄ, ŻYDOWSKOŚCIĄ!!!


jan wrote:
Wojny, rzezie, konflikty są - tak sądzę - nieodłącznym elementem ludzkich dziejów.
Z jakiej niby racji od dziś miałoby być inaczej?
Ludzkość nie stała się ani lepsza, ani mądrzejsza - chociaż ogromnie wzrosła
ilość zgromadzonej i doświadczenia.

jan urbanik


Ludzkość stalą się o wiele mądrzejsza...
nie ma podpisu :)

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Tue Jun 02, 2009 8:42 pm

jan wrote:Nie wiem czy pamiętasz, mówiłem Ci kiedyś
- Zostań Polakiem!
Wyraziłeś obawę, że to się nie da, że chcesz być sobą. Raził Cię polski szowinizm.

jan urbanik


Odpowiedz dla Ciebie znalazlem w dzisiejszej GW (ale możesz tego poszukać w pismach z tak szczytnymi nazwami jak np. GP :)

"Gdy kobiety weszły na salę (najpierw Róża Thun, a kilka minut później Joanna Senyszyn), omal nie doszło do linczu. - Zlot czarownic! Won stąd! Wychodzić! Jak nie wyjdziecie, to was wywieziemy! - krzyczeli wyborcy PiS-u, z reguły starsze osoby. - Wynocha! Nie-Polacy! - wymachiwali parasolami do Róży Thun."


One tez maja swoj wiek i tez szczerze chcą jak najlepiej dla "Polaków" ;). Może nawet więcej niż Ty, Janie ;)! Będziesz się licytował?


Ja Ci te chyba mówiłem ze partie z nazwami Liga Niemieckich Rodzin czy Liga Ruskich Rodzin w innych Państwach nie maja racji bytu a w Polsce NIKT nie miał żadnych oporów...
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Tue Jun 02, 2009 9:26 pm

//No Janie i tu przychodzimy do istoty sprawy. NIE chce żeby ja, mój Syn został Polakiem (a co to niby miało znaczyć :) ?. Chce zęby byliśmy normalnymi Obywatelami Polski (zapisano w prawie co to znaczy). Niech się cieszy z czego chce (z jej sukcesów, sukcesów Rosji, a może z sukcesów Manchester United :) ). To jest Jego własną sprawą... To samo uważam ma być z religia. Jak ktoś chce wierzyć i NIE zmusza (już nie mowie o mordach) znębic z tej okazji innych to super. Niech to będzie Pogaństwo, Marsianstwo,...

No i proszę :) już jest dla Mnie, dla Ciebie... Jestem człowiekiem 2 sortu :)? Dlaczego Ty się dziwisz ze J.K. może mówić ze "my tu, a ZOMO tam". Na początek trzeba się chyba nauczyć ze nie ma tak My i Oni... To by w Polsce dobrze zrobiło jak przestało się rżnąc nawzajem... //


Ludzkość nie mądrzeje. a jeśli nawet - to tylko na chwilę.
Mija pokolenie które miało wojenne doświadczenia - i parszywa wojna staje się wojenką,
kiedy to się biegało po ulicach albo lasach i strzelało sobie, albo na konikach "lanca w dłoń"...

Odczucia narodowe nie są moim pomysłem, mają one historyczne korzenie
i nie wykluczone, że w przyszłości zanikną. Póki co jednak...

Więzi narodowe być może zostaną zastąpione przez religijne, co wcale światu lepiej nie wróży.

Chciałbyś, by było inaczej?
Wielu by chciało, a każdy na swój strój.

Czyli:
jak było na początku - teraz, zawsze i na wieki wieków.

Nie podoba Ci się to? - No i co z tego?

jan urbanik

PS
"Ty się dziwisz" - piszesz.
Nie dziwię się. Przyjmuję do wiadomości, że Kaczor tak mówi.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Tue Jun 02, 2009 10:01 pm

jan wrote:Odczucia narodowe nie są moim pomysłem, mają one historyczne korzenie
i nie wykluczone, że w przyszłości zanikną. Póki co jednak...

Więzi narodowe być może zostaną zastąpione przez religijne, co wcale światu lepiej nie wróży.

Chciałbyś, by było inaczej?
Wielu by chciało, a każdy na swój strój.


Janie, a jednak nadal nie rozumiesz. Chcesz mieszkać w Narodowościowym Państwie. Nie ma sprawy. Podziękujemy Hitlerowi i Związku Radzieckiemu, a i Władzom Polskim :), ze w takim żyjesz i ciesz się :). Ale nie sugeruj, proszę, wszystkim co żyli i to już dawno :) w wielonarodowościowych państwach (i nie tylko na Wschodzie ale i na Zachodzie) ze są głupimi i żyli nie zgodnie z Jedynie słusznie Narodowościowym punktem widzenia a teraz muszą wrócić do korzeni :( kosztem krwi i ucisków niewiernych (ponac za kary historyczne). Nikt przecież nie zmusza Polskę zmienić się (i nie zmienia się!). Świat jedynie patrzy i się często dziwi.
nie ma podpisu :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests