W Rosji rosną emerytury

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

W Rosji rosną emerytury

Post by jan » Mon Nov 30, 2009 6:42 am

Znaczące podwyżki emerytur w Rosji - 35% - mimo kryzysu.
Rząd liczy, że emeryci przeznaczą swoje pieniądze głównie na zakup
rosyjskich towarów powszechnego użytku, będą nakręcać koniunkturę.

Myślę, że nieźle się obłowią koncerny farmaceutyczne, które opanowały rynek rosyjski.

jan urbanik

http://www.dni.ru/economy/2009/11/25/180124.html
Cytat:
По итогам 2009 года трудовые пенсии вырастут в среднем на 1628 рублей, или на 35%, а их средний размер составит 6280 рублей в месяц. При проведении переоценки с 1 января 2010 года трудовая пенсия по старости превысит 8000 рублей. В среднем прибавка составит 1100 рублей, а для ветеранов старше 70 лет - 1600-1700 рублей.

Fordor

Post by Fordor » Mon Nov 30, 2009 7:25 am

Po 1 stycznia 2010 średnia emerytura ma przewyższyć wartość 8000 rubli (równoważnik 756.80 zł).

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Post by Adam Zwoiński » Sun Sep 12, 2010 9:03 pm

Czyli tyle co nasza średnia emerytura za jakiś czas, jeśli do tego czasu nasz system emerytalny się nie rozleci, obecnie na naszych kontach emerytalnych nie ma żadnych prawie środków, wszytsko idzie na wypłaty bieżacych emerytur, ja nastawiam się na to, że będę na stare lata głodował, jak starczy na chleb i mleko bedzie dobrze, całkiem nieźle Rosjanie
Obecnie ZUS trwa bo dostaje dotacje z budżetu, same składki nie starczaja na wypłaty bieżących emerytur. Państwo nakazuje OFE lokować swoje aktywa w obligacje,ktore emituje po to aby móć z nich sfinansowac dopłatę do ZUS. Dlatego wlasnie dług publiczny staję się coraz większy. Dług publiczny to obecnie największy problem Polski
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Sun Sep 12, 2010 9:13 pm

Adamie,
zupełnie nie mamy czego zazdrościć Moskalom.
Oni byli na dnie, są, bardzo, bardzo wielu z nich, niewiele ponad dnem.

jan urbanik

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Mon Sep 13, 2010 7:45 pm

jan wrote:Adamie,
zupełnie nie mamy czego zazdrościć Moskalom.
Oni byli na dnie, są, bardzo, bardzo wielu z nich, niewiele ponad dnem.
jan urbanik


No nie ma co zadzrszczyc, Janie, masz racje. Jak rowniez i nie ma co np normalnemu nauczycielowi akademickiemu (co pracuje na jeden etat i wykonuja swoja prace porzadnie - sa tacy!) w Polsce.

Wyjasniam, rzad RP aby nie podwyzszac pensje NA wprowadzil ulgi dla tworcow :) wiec mamy takie marne zarobki, ale... koszty uzysania sa wysokie :). Wiec niby wychodzimy na swoje i starczy na zycie. Problem powstanie :) jak do dzwi zapuka emerytura. I tu poziom skladek sie przywita ;). A przy tym, jak wiadomo, system emerytalny i tak nie wytrzyma obciazenia wiec trzeba chyba juz teraz kupic kawalek zemi i kilka ksiazek jak hodowac ziemniaki do walsnego uzytku jak walsnie bylo w Rosji 20 lat temu. Problem jest w tym ze sil zabraknie... Jedyna nadzieja jest ze pozwola pracowac do smierci...
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Mon Sep 13, 2010 8:05 pm

Już sobie wyobrażam Observera, który poszedł na emeryturę i przestał rozwiązywać swoje równania!

Tylko bardzo głupie narody nie dbają o naukę. My może i jesteśmy głupi, ale chyba nie aż tak.
Złóżmy to na karb "przejściowych trudności", będzie nam optymistyczniej.

Myślę, że kartoszkę będziesz uprawiał tylko po to, by na chwilę równania mogły spocząć.

Cieszę się, że się znowu odezwałeś. Jestem we wrześniu na półurlopku,
myślę że w październiku wyrwę się z Biblioteki na tyle, by do niej zatęsknić.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests