Sytuacja sowieckich jeńców w II Rzeczpospolitej

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Wed May 26, 2010 10:04 pm

Mandi wrote:Zależy jakiej prawdy. Jak ktoś bezpodstawnie oskarża dla samego oskarżania i poprawienia sobie humoru i z sadystycznej chęci "narobienia smrodu" (jak ja dowalę tym xińskim to poczuję się lepiej) i np. mówi, że Polska to bagno a Poalcy to parszywy i głupi naród, ktory należy wykastrować i zagazować to jest to obrzydliwe a jak ktoś przedstawia hitoryczną prawdę na dodatek popartą faktami (np. Jedwabne) i/lub pokazuje elementy, które nie funkcjonują dobrze i przy tym zastanawia się jak to zmienić lub nawet przystępuje do działania to wtedy może mienić się patriotą.


Prawdy jak i fakty rozumiem bywaja oczywistymi :) lub tez sadystycznymi :).

Ale generalnie kierunek myślenia (jak patrzyć na przytoczone przykłady to jest dobry, jak na mój gust).

Postaram się to zapamiętać i jak takie inne prawdy o różnych tam innych Pani Mandzi nastrój będzie podpowiadał i powstanie chęć poczucia się lepiej od innych, to przytoczę owa wypowiedz ...
nie ma podpisu :)

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Post by Mandi » Mon May 31, 2010 7:35 pm

Observer wrote:Postaram się to zapamiętać i jak takie inne prawdy o różnych tam innych Pani Mandzi nastrój będzie podpowiadał i powstanie chęć poczucia się lepiej od innych, to przytoczę owa wypowiedz ...


Przepraszam, ale nie do końca rozumiem... Czy ja się tutaj kiedykolwiek "czułam lepiej od innych"? Na razie odnoszę odwrotne wrażenie...

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Tue Jun 01, 2010 10:23 pm

Mandi wrote:
Observer wrote:Postaram się to zapamiętać i jak takie inne prawdy o różnych tam innych Pani Mandzi nastrój będzie podpowiadał i powstanie chęć poczucia się lepiej od innych, to przytoczę owa wypowiedz ...


Przepraszam, ale nie do końca rozumiem... Czy ja się tutaj kiedykolwiek "czułam lepiej od innych"? Na razie odnoszę odwrotne wrażenie...


No ja tez przepraszam, ze nie wystarczająco jasno się wyraziłem. Mialem na myśli stawania w pozę ze wszyscy dookoła są be... a jedynie my są super. Patriotyzm do tego oczywiście upoważnia. A generalnie zawsze ma sens jak dookoła są tacy co "plują i maja zło-wredne zamierzenia" to po prostu tego nie czytać? Bojka raczej jest w takiej sytuacji bezproduktywna. Nie da się przekonać plującego a zaczynać z nim w tym samym stylu to żadna wygrana...
nie ma podpisu :)

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Post by Mandi » Thu Jun 03, 2010 5:56 pm

Observer wrote: A generalnie zawsze ma sens jak dookoła są tacy co "plują i maja zło-wredne zamierzenia" to po prostu tego nie czytać?


To w końcu ma sens czy nie? To zdanie zawiera dwie myśli.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Thu Jun 03, 2010 8:52 pm

Mandi wrote:
Observer wrote: A generalnie zawsze ma sens jak dookoła są tacy co "plują i maja zło-wredne zamierzenia" to po prostu tego nie czytać?


To w końcu ma sens czy nie? To zdanie zawiera dwie myśli.


Proszę sobie gdzieś użyć przecinka :). W tym miejscu gdzie Pani bardziej pasuje :).
nie ma podpisu :)

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Post by Mandi » Thu Jul 15, 2010 4:49 pm

Ciekawe jak sie leży w ruskiej trumnie? Podobno jest gorsza od naszej, chociaż ja bym powiedziała, że lepsza, bo szersza a może nawet i większa. A amerykańska jest bardziej "wypasiona" od polskiej?

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Post by Mandi » Sun Jul 25, 2010 12:49 pm

Naprawdę nie ma odważnych, aby podjąć ten temat? Nie bez kozery napisałam o tym tutaj. Może jak Pani Basia i Pan Observer wrócą z wakacji to się to rozkręci.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Sun Jul 25, 2010 3:19 pm

Byłem przekonany, że pytanie jest skierowane do nieboszczyków.
Nie bardzo wiem, czego by tu oczekiwać od Observera i Basi.

Nie wiem jakiej odwagi oczekujesz?
Chcesz by poeksperymentowali ze spaniem w trumnach?
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Post by Mandi » Tue Jul 27, 2010 5:56 pm

Tym tematem nawiązuje do wypowiedzi jednego z posłów PiS - Joachima Brudzińskiego, który zarzucał Tuskowi, że zostawił polskiego prezydenta w "ruskiej trumnie". A czym ruska trumna różni się od polskiej? Jest gorsza? Lepiej, żeby ciało spoczywało w ruskiej trumnie niż żadnej. Brudziński i reszta PiSu najwyrażniej mają się za nie wiadomo kogo i w ich mniemaniu nie są godni, aby ktokolwiek obcy udzielał im pomocy czy w ogóle ich dotykał.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests