Jest normalniej, naturalniej

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Post by Mandi » Thu Oct 14, 2010 4:21 pm

Ta polemika jest bez sensu, ponieważ 1)to Rosja nie chciała gazociągu przez Polskę a nie na odwrót 2) poglądy jakie Panowie przezentujecie skrajnie nacjonalistyczne i poniekąd niedorzeczne - nie po to ludzie walczyli na Ukrainie i zrzucili "ruskie jarzmo" by na nowo stać się ruską satelitą. Zresztą tak samo jest winnych krajach - ostatnio bodajże w Tadżykistanie. Poza tym skoro Ukraińcy zwrócili się ponownie w stronę "ciemiężcy" to chyba jednak nie są warci własnego państwa?! Poza tym jak brakuje argumentów to się wciąga Boga i jeździ po Nim jak po łysej kobyle - to przez Boga są złe drogi, to Bóg zabił Kaczyńskiego, to Bóg do spółki z ks. Popiełuszką i śp. Papieżem nie pozwala pracować dla Ojczyzny. Niewiem czy Panowie słyszeli, że jest też drugi byt - Szatan. To nie Bóg odpowiada za wszystko, ale ludzka głupota (bo człowiek może wybrać czy chce się udoskonalać czy zniszczyć i do tego nie trzeba być wierzącym) lub ewentualnie Szatan, bo on jest tym złym.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Sat Oct 16, 2010 6:47 pm

Observer nie chce mitu, chce prawdy...
Prawda nie nie jest atrakcyjna, atrakcyjny jest mit porywający do marzeń, do czynu.

Każda wspólnota opiera się na jakimś micie, nawet kiedy na interesie sie opiera,
to też podpiera się mitem.


Historia, proszę Mandi, to nie jest gra planszowa o ustalonych regułach,
to gra tak wielu różnych czynników, do tego wzajemnie się warunkujących:
należy się, nie należy się, chcieli, nie chcieli - wszystko to płynne, wszystko pozapętlane...

Rosja chciała budować rurę przez Polskę. Ja pamiętam jazgot sprzeciwu polskich durniów,
ty nie pamiętasz, to było dość dawno.
Był on znacznie intensywniejszy od tego, przeciw podwodnej rurze.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

User avatar
Adam Zwoiński
Członek Stowrzyszenia
Posts: 205
Joined: Tue Jun 15, 2010 4:01 pm

Post by Adam Zwoiński » Sun Oct 17, 2010 6:25 pm

Rosjanie i Niemcy do swojej rury podłączyć się nie pozwolą. Przecież dlatego omineli nią Polskę. Twierdzenie,że Polski Episkopat to Żydy i Masony jest nonsensem. Masoneria z zasady zwalcza Kościół. Natomiast wielce prawdopodobne, że Ci drudzy to jakiś ułamek z członków rządzących nami (pseudo)elit z Brukseli. Uważam, że należy poważnie zmniejszyć ilość członków Sejmu co najmniej o połowę , zaoszczędzilibyśmy sporą sumę pieniędzy, które można by przeznaczyć na sensowne cele postulowane przez Pana Jana wielokrotnie na tym forum. Senat też mozna by okroić do 50 członków. Polski nie stać na tak liczy parlament

Jedną z przyczyn obecnej sytuacji w kraju jest zbyt rozdęta administracja. Przykład Warszawy, Pani Waltz zamiast zmniejszyć- zgodnie z obietnicami swoją administrację ją zwiększyłą, to samo sie tyczy kancelarii Św. Pamięci Prezydenta Kaczyńskiego
Zbyt dużo środków idzie na urzędników, którzy przejadają publiczne pieniądze a dług publiczny rośnie. Dopóki ktoś nie utnie głowy tej biurokratycznej hydrze będziemy się staczać coraz głębiej
Z polskiej krwi zrodzony, polskie serce noszę. Wiara Katolicka i Duma Narodowa to moja siła

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests