Jest normalniej, naturalniej

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Jest normalniej, naturalniej

Post by jan » Sun Sep 19, 2010 9:38 pm

Jest normalniej, naturalniej, głupota ma krótkie nóżki, jak u kaczuszki.

Nie chcieliśmy drugiego rurociągu przez Polskę - poszła rura przez Bałtyk,
zdrowy rozsądek podpowiada, że warto się przestać dąsać i podpiąć się się do rury.
Honor nie pozwala.

Gruzja -
Rosja zabrała sobie dwie prowincje, których mieszkańcy woleli Rosję niż Gruzję,
Prezydent Lech Kaczyński pojechał zginąć na gruzińsko-ruskiej granicy za sprawę WIELKIEJ GRUZJI,
Bóg namyślił się, pozwolił mu zginąć po pewnym czasie w okolicy Katynia.
Nie słyszę by oderwane prowincje Gruzji rwały się ku Tbilisi.

Ukraina -
pomarańczowi przywódcy byli głupsi od przywódców naszych bratnich postsolidaruszych partii,
skompromitowali sie w oczach narodu.
Janukowycz otwarł się na Rosję - jest to szansą dla Ukrainy.
I wcale to nie znaczy, że Janukowycz nie może mieć dobrych stosunków z Unią.
[Czy ukraińscy pomarańczowi byli głupsi od naszych przywódców, głowy nie dam.
Sytuacja na Ukrainie była znacznie bardziej niż u nas skomplikowana.]

Sprawę tarczy antyrakietowej zostawię w spokoju.


Bardzo by mi się chciało, by moja Polska, zamiast puszyć się i nadymać, i stroić się w piórka lidera,
zajęła się sprawami wewnętrznymi: oświata, opieka zdrowotna, drogi, wymiar sprawiedliwości...
To jest szansa na budowę naszego znaczenia.


Świat jest - jaki jest, a nie taki, jaki - naszym zdaniem - być powinien.
Może się to zmieni, po koronacji Chrystysa na króla Polski.

Można by jeszcze pomyśleć, by np. Senat zaludnić świętymi i błogosławionymi,
byli by w utrzymaniu tańsi od żywych figurantów.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: Jest normalniej, naturalniej

Post by Observer » Mon Sep 20, 2010 8:54 pm

No ale jest o 20 lat za pozno. I drugi gazociag chyba nie byl sprawa zadnego ptactwa wodnego (ale wynikiem PRS), jak również Hura-Patriotyczne wsparcie pomarańczy [nawet Ty, Brutusie, chciałeś jedna polowe społeczeństwa Ukraińskiego i co całkiem nie mniejsza (i nie najgorsza, to tak od siebie dodam) sprzedać za hasła...].

Ciekawe masz rozwiązania :). Będę trzymał kciuki żeby zadziałały ;).
Ale Królestwo nie potrzebuje Senatu :). Episkopat już wystarczy ;).
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Mon Sep 20, 2010 9:19 pm

Senat w Polsce to taka rada królewska. Musi być.

Wiesz przecież, że polskie biskupstwo, znaczy episkopat,
to prawie nie nasi, a żydy i masony.

Rydzyk może robić za cały episkopat, nie słyszałem na razie, że to Żyd.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Mon Sep 20, 2010 9:36 pm

Nic nie chciałem sprzedać za hasła.

Pomarańczowi Ukraińcy zaimponowali mi,
okazało się, że jako naród przetrwali pańską Polskę oraz białą i czerwoną Rosję
i obronili własne, zbiegiem okoliczności powstałe, państwo.

Bractwo Cyryla i Metodego nie wisiało w próżni.

Ukraińcy pokazali, że są warci własnego państwa.
Białorusi nie byłoby na to stać - zostali zmoskaleni i zsowietyzowani.
A nie mieli swego Szewczenki.

Państwa chcieć, a umieć sobie państwo urządzić, to są bardzo różne sprawy.

Z uwagą i sympatią będę śledził losy Ukrainy i Białorusi. Rosji też.

A dla Polski, fragmentu kulturowo-politycznej Europy, pracuję najlepiej jak potrafię.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Tue Sep 21, 2010 8:16 am

Nie chcemy się tego komentować, Janie, bo polowa z tego co powiedziałeś to jest typowe następstwo PRS. Rozumiem ze niebiescy nie chcieli/nie chcą mieć własnego państwa :) a jedynie Banderowcy chcieli chcą... A rozumiem, państwo to jest OK jak jest jednonarodowościowo zasiedlone (wtedy dlaczego się oburzamy na Bandere?) jak jest nastawione przeciw Rosji i mówi nie po rosyjsku. (To jest tak samo jak z wybiorczym wspieraniem niepodległościowych ruchów :) jak przecież Rosji to Cacy niech zabijają, a jak nie to są separatystami i sprzedawczykami (zapominające swoje korzenie...). Jakoś nie pamiętam żeby II RP specjalnie traktowała Ukraińców, dawała wolność, uczyła języka i dawała równe uprawnienia...

Jak się okazuje Walijczycy oraz Szkoci przetrwali będąc w o wiele gorszych warunkach...

I najeźdźców było więcej i wysiedlano ogniem i mieczem i nawet język u jednych był całkowicie zabroniony (i zniknął) a u innych dopiero ostatnio pozwolono się uczyć na poziomie wyżej 4 klasy. Ale nie płaczą non stop, a jak profesor Zaremba (syn słynnego matematyka Polskiego :)) tez matematyk próbował przy każdej okazji poderwać profesorów Walijskich na walkę wyzwoleńcza z Anglikami :) to był unikany i uważany za trochę nie z tego światu gościem. No i naturalnie mieli wytłumaczenie: bo z Polski :). W tym miejscu się nie mylili :) bo PRS nie powstała dzisiaj, a nawet nie 20 lat temu...

Nie zawsze Polska PRS jest prawidłowym wymiarem dobra dla innych narodów...

Nowoczesny Świat znalazł bardziej uniwersalne mierniki...

No i proszę popatrzeć na UK (z uciskanymi Walijczykami, Szkotami i Irlandczykami już nie mówiąc o narodach z kolonii). Ale udzielili azylu o wiele znanym decydentom, oligarchom oraz prawie przestępcom (nie było sadu) rosyjskim chroniąc ich od władz rosyjskich. A i stosunki z Rosja maja tak sobie (najgorsze ze wszystkich Krajów zachodnich), ale w mediach nie leci non stop antyrosyjska propaganda, a wiadomości BOŻE ŚWIĘTY :) Russia Today (z Moskwy) jest pokazywana po angielsku na Freeview na równo!!! z BBC, SKY, CNN. A Rosjan jest przecież od cholery nawet jak wjazd jest utrudniony. Ale nikt nawet nie pomyśli ozywać ich pochodzenia jako miernika...

I historie maja nie mniej barwna niż Polska (ilość wojen i wrogów może nawet i większa). Ale nie ma delektowania się tym non stop w środkach masowego przekazu... Może po prostu nie zostanie wtedy czasu na reklamę ;) ? Może dlatego ze maja inny miernik jako PRS: "cost effectiveness"?

Ale proszę mi nie mówić ze nie maja dumy narodowej czy nie pamiętają swojej historii...
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Tue Sep 21, 2010 9:09 am

Z tego że mi zaimponowali pomarańczowi nie wynika całe zło i głupota tego świata.

Każdy NARÓD, każda KULTURA ubogaca ten świat, wnosi coś do ogólnoludzkiej skarbnicy.
O tym jestem przekonany.

Związek Radziecki z jego ideologia bolszewicką był złem dla Rosji i dla świata.
O tym też jestem przekonany.

W Związku Radzieckim było wielu normalnych ludzi, mądrych, szlachetnych, odważnych.
Dzięki temu nie był samym złem.
O tym też jestem przekonany.

Narodzinom przeważnie towarzyszy ból.
Narodzinom państwowości - bóle, błędy... - toż to ludzkie dzieło.
O tym też jestem przekonany.

Cudów nie oczekuję, w cuda nie wierzę[/b]
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Tue Sep 21, 2010 12:31 pm

jan wrote:Z tego że mi zaimponowali pomarańczowi nie wynika całe zło i głupota tego świata.

Każdy NARÓD, każda KULTURA ubogaca ten świat, wnosi coś do ogólnoludzkiej skarbnicy.
O tym jestem przekonany.

Związek Radziecki z jego ideologia bolszewicką był złem dla Rosji i dla świata.
O tym też jestem przekonany.

W Związku Radzieckim było wielu normalnych ludzi, mądrych, szlachetnych, odważnych.
Dzięki temu nie był samym złem.
O tym też jestem przekonany.


Co ma piernik do wiatraka? To znaczy: co wspólnego ma ruch niebieski z byłym Związkiem Radzieckim i ideologia bolszewicka? Chcesz mi powiedzieć ze niebiescy chcieli (chcą?) odtworzyć ZR a pomarańcze nie???


jan wrote:Narodzinom przeważnie towarzyszy ból.
Narodzinom państwowości - bóle, błędy... - toż to ludzkie dzieło.
O tym też jestem przekonany.

Cudów nie oczekuję, w cuda nie wierzę


Dlatego, jak mi się wydaje, ważniejsze jest żeby było MNIEJ bólu niż powstanie następnego (tak wartościowego...) państewka zniewalającego (czy wypędzającego - mordującego) cześć (a czasami nawet większa) swoich obywateli jedynie dlatego ze model tego państewka komuś bardziej się podoba czy odpowiada bo idzie w kierunku "sprawiedliwości historycznej"! Kultura nie zawsze potrzebuje własnego państwa... Mam przykłady mnożyć? Jak rowniez osobne pastwo nie zawsze prowadzi do rozkwitu kultury...
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Tue Sep 21, 2010 1:59 pm

Chcę powiedzieć tyle tylko ile napisałem.

Ukraińcy pomarańczowi zaimponowali mi tym,
że nie utonęli w sowieckim morzu.
Ukraina niebieska była rosyjska lub zrusyfikowana.

Mi zaimponowali pomarańćzowi, Tobie nie zaimponowali.

Dla Moskali rusyfikacja i prawosławizacja jest wartością,
dla mnie nie koniecznie.

Nie znaczy to wcale, że nie rozumiem Patriarchy Wsieja Rusi i władz Rosji,
szukających gorączkowo sposobów mobilizacji obywateli do modernizacji państwa.

Rosji i Ukrainie potrzebny jest nowy nośny mit, dalekosiężny cel i wartość.
Nam też.

Stare polskie mity zaputały sie gdzieś w okolicy Katynia, Krakowskiego Przedmieścia i kanałów warszawskich.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Tue Sep 21, 2010 5:52 pm

jan wrote:Ukraińcy pomarańczowi zaimponowali mi tym,
że nie utonęli w sowieckim morzu.
Ukraina niebieska była rosyjska lub zrusyfikowana.


A co Niebiescy utonęli w sowieckim morzu? Jedynie co można im zarzucić zgodnie z PRS ze są bliżej do Rosji ;) ? A dlaczego nie, jak... większości są Rosjanami :) [i zawsze nimi byli...] A co Ukraińcy maja wspólnego z Krymem? Może już lepiej Tatarów Krymskich sobie przypomnijmy, a nie Ukraińców? Maja prawo na swoje państwo wolne od Prawosławia :) a przy okazji od i Katolicyzmu? Co? Ale... to nie jest zgodne z PRS???

jan wrote:Mi zaimponowali pomarańćzowi, Tobie nie zaimponowali.

Dla Moskali rusyfikacja i prawosławizacja jest wartością,
dla mnie nie koniecznie.
Nie znaczy to wcale, że nie rozumiem Patriarchy Wsieja Rusi i władz Rosji,
szukających gorączkowo sposobów mobilizacji obywateli do modernizacji państwa.


A to numer. :). Ciekawy jestem co mówi historia Polska o "prawosławizacji" Ukrainy :)? A może coś się znajdzie o jej katolicyzacji :) jak pospierać w "normalnej" historii ;) ? Nawet Niezależna Cerkiew Kijowska co walczy teraz z Moskiewska za uznanie chyba jest prawosławną? Może oczywiście się mylę :). Proszę mnie poprawić głupiego :). Może w Polskiej historii jest napisane inaczej :) ?) i ze kościół na Ukrainie miał być Katolicki od początku, a Cyryl i Metody przybyli do Kijowa z Rzymu:). Ja już niczemu się nie zdziwię :) skoro Chrystus był Ukraińcem a Palestyna znajdowała się w Krymie a przy okazji Chrystus jest jeszcze i Królem Polski ;). Proszę mnie wybaczyć bo nie bylem odpowiednio uczony ;) w sowieckim lagru :). Ale chyba nawet w Rzymie w to nie specjalnie wierzyli :) bo jeszcze wymyślili cerkiew greko-katolicka :)....

Ale numer... Zadziwiłeś mnie, Janie, na całego :). PRS jednak działa !!! I zbiera swoje żniwa :) nawet w tej z myślącej części... Co już mówić o ptactwie...

Z rusyfikacja to tez bym polemizował. Nie chodzi tu nawet o rusyfikacje (bo na Wschodzie Ukrainy jej raczej nie było, tak samo jak na Krymie (jeśli myślisz o zamianie ukraińskiego na rosyjski). Ale normalne Kraje (nie pokręcone różnymi PRS) nie zmieniają Hiszpański, Portugalski, Francuzki czy Angielski na indiańskie, suahili, hindu i inne (czy nawet Walijski :) ) jedynie zabezpieczają dwujęzyczność dla swoich dzieci. Może w Polsce nie jest znany fakt, ze każdy dodatkowy język za darmo :) w głowie człowieka dobrze robi ;) i nie przeszkadza, a jak język darmowy jeszcze pozwala mieć normalne stosunki z ludźmi Krajów ościennych czy byłym Państwem Imperialnym lub pomaga w handlu, to całkiem to nie zaszkodzi (nawet chyba język wroga trzeba rozumieć co by było zgodne z PRS :) ). I tu mnie Janie, zadziwiłeś :)... Już nie mówiąc o tym, ze język Ukraiński miał swój najwyższy blow up :) w czasach socjalizmu sowieckiego (Boże Święty o czym ja mowie :). )

jan wrote:Rosji i Ukrainie potrzebny jest nowy nośny mit, dalekosiężny cel i wartość.
Nam też.

Stare polskie mity zaputały sie gdzieś w okolicy Katynia, Krakowskiego Przedmieścia i kanałów warszawskich.


Na mój skromny gust NIE potrzebujemy ŻADNYCH MITÓW. Tych mielimy pod wielkim dostatkiem... Potrzebujemy PRAWDY, tej bardzo gorzkiej, PRACY co jest odpowiednio opłacaną i PRAWA co jest przestrzegane i TYLE! Chyba do tego wzywasz? Nie do mitów??? Oraz elit dbających o społeczeństwo, a nie o siebie... Mity w tym nie pomogą...
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Tue Sep 21, 2010 7:38 pm

Jeśli naszą polemikę ktoś z Państwa uznaje za sensowną,
ma ktoś coś do dodania - proszę o głosy.

jan urbanik

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests