Rosja jest kobieca...

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Agata Sadowska
Forumowicz
Posts: 60
Joined: Sat Mar 28, 2009 12:22 pm

Rosja jest kobieca...

Post by Agata Sadowska » Sat Apr 16, 2011 1:55 pm

"Pewnego razu rosyjski pisarz Dymitr Mereżkowski powiedział swojemu polskiemu rozmówcy, że „Rosja jest kobieca, ale nigdy nie miała męża. Gwałcili ją tylko Tatarzy, carowie, bolszewicy. Jedynym mężem dla Rosji mogła być Polska. Ale Polska była za słaba”. Przytomna uwaga Mereżkowskiego zachowuje aktualność do dziś. Rosja nigdy nie przestała być gwałcona, po bolszewikach przyszli oligarchowie, zaś Polska już na zawsze pozostała za słaba na męża."
http://www.krytykapolityczna.pl/Krytyka ... uid-1.html
Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer?
Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: Rosja jest kobieca...

Post by Observer » Sat Apr 16, 2011 10:35 pm

wtaraja wrote:"Pewnego razu rosyjski pisarz Dymitr Mereżkowski powiedział swojemu polskiemu rozmówcy, że „Rosja jest kobieca, ale nigdy nie miała męża. Gwałcili ją tylko Tatarzy, carowie, bolszewicy. Jedynym mężem dla Rosji mogła być Polska. Ale Polska była za słaba”. Przytomna uwaga Mereżkowskiego zachowuje aktualność do dziś. Rosja nigdy nie przestała być gwałcona, po bolszewikach przyszli oligarchowie, zaś Polska już na zawsze pozostała za słaba na męża."
http://www.krytykapolityczna.pl/Krytyka ... uid-1.html


Piekna teoria... :) Jedynie ma wielki problem ze ma nijak z rzeczywistoscia: bylaby gwalcona jeszcze i przez Polske jakby (i kiedy) ta byla silna. No i ta gwalcona kobieta (Rosja) potrafila czasami gwalcic sama...
nie ma podpisu :)

Fordor

Post by Fordor » Sun Apr 17, 2011 4:04 pm

//potrafila czasami gwalcic sama...//
I o tym też mówi. O tym, o projekcie prezydenta D. Miedwiediewa "O uwiecznieniu pamięci ofiar reżimu totalitarnego i pojednaniu narodowym"... wspomina Marek Ostrowski w felietonie "Mówmy do lepszej Rosji" (Polityka 16/2011). Ciekawa, choć krótka wypowiedź mówiąca o dwoistej naturze Rosji - aparatczykowskiej, i tej otwartej na kontakty sąsiedzkie - odkrywającej prawdę historyczną, po to, by żyć bez poczucia wstydu przed dziećmi.
Last edited by Fordor on Sun Apr 17, 2011 6:01 pm, edited 1 time in total.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Sun Apr 17, 2011 5:14 pm

Fordor wrote:
... Ciekawa, choć krótka wypowiedź mówiąca o dwoistej naturze Rosji ...

...odkrywającej prawdę historyczną, po to, by żyć bez poczucia wstydu przed dziećmi...


Śmiem twierdzić ze Każdy Kraj ma taka naturę i że w każdym Kraju warto odkrywać prawdy historyczne żeby nie mieć poczucia wstydu przed dziećmi już nie mówiąc o tym żeby nie krzywdzić ich różnymi fobiami ...

Tekst Sierakowskiego jest niestety slaby, choć w porównaniu z innymi tekstami o Rosji w Polsce może bardziej zrównoważony i dlatego wyróżniający się? Odwołania na historyków, jak na mój gust, są nieprzekonywające (pod publikę).

Ale może patrząc na to jak na probe wyłamania się z ogólnego trendu (właśnie krzywdzącego tych ze własnych dzieci) nawet taki może mieć racje bytu.
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

A Polska ma jedną naturę

Post by jan » Sun Apr 17, 2011 5:14 pm

A Polska ma jedną tylko naturę?
Kaczą?
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: A Polska ma jedną naturę

Post by Observer » Sun Apr 17, 2011 5:17 pm

jan wrote:A Polska ma jedną tylko naturę?
Kaczą?


WWWOOOWWWWWWWWWW

Janie! Perfect timing :) jak mówią Anglicy. Co za zbieżność nawet czasowa!

Pozdrawiam :)
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Mon Apr 18, 2011 6:57 am

Zbieżność czasu i Twój post zauważyłem dopiero dziś.
Serdeczne pozdrowienia z okazji ciągle niemrawej - ale wiosny - dla Ciebie i Twoich!

Szukałem Cię na Fejsbuku, nie znalazłem.
Zapraszam do grona znajomych!
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests