Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają...

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Stefan odpowiada Observerowi

Post by jan » Sun May 15, 2011 4:15 am

Ян, отвечаю Observeru:

1Поем ли песни на русском языке?
И если ответ будет Да/Нет то разъяснить почему. Вот и было бы славненько...

Есть в нашем репертуаре одна песня на русском языке.
Почему не поем на русском (ответ из текста) Celem powstania zespolu jest pielegnowanie i rozwoj polskiej kutury - tu na Bialorusi


2На счет того что нелья у вас услышать полькие передачи ни по радио ни по телевизору то я думаю надо разьяснить читателю что вы ИМЕЕТЕ В ВИДУ что нельзя их увидеть/услышать в белорусском эфире?

Имею в виду то, что польские телевизионные каналы уже лет 8 как в Беларуси закрыты. Можно принимать только на спутниковые антены, что доступно не многим. Польские передачи по радио не смог отыскать, проверу еще раз, сообщу дополнительно.

Очень хотел бы услышать отзывы на основной вопрос текста: В чем смысл жизни пенсионера, в чем ее ценность???

Пожалуйста, пишите на польскей мове, я прекрасно понимаю.
С уважением
Stefan Dowgiel
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

В чем с&am

Post by jan » Sun May 15, 2011 4:24 am

//В чем смысл жизни пенсионера, в чем ее ценность??? //

Myślę, że sens życiu emeryta nadaje praca:

1.
Może robić to CO LUBI
albo
2.
Może robić to CO UWAŻA ZA WAŻNE.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: Stefan odpowiada Observerowi

Post by Observer » Sun May 15, 2011 8:40 am

jan wrote:
1Поем ли песни на русском языке?
И если ответ будет Да/Нет то разъяснить почему. Вот и было бы славненько...

Есть в нашем репертуаре одна песня на русском языке.
Почему не поем на русском (ответ из текста) Celem powstania zespolu jest pielegnowanie i rozwoj polskiej kutury - tu na Bialorusi




Czyli reasumujac:

1. piosenki(e) Rosyjska jednak w repertuarze JEST (czyli jest problem z definicja pojecia spiewamy: jak 1 piosenka to NIE spewamy (patrz wyrzej) jak juz kilka to TAK spiewamy!
Gratulacje!

2. No i widac (spiewane jednak piosenEK Bialoeuskich) ze cel zespolu to jest jedno, a co spiewaja to jest drugie.... Nie ma w tym zatem ZADNEJ polityki.

Po prostu ZAPOMNIANO (dlaczego pozostaje nadal tajemnica?) powiedziec o piosence Rosyjskiej...

Zostawiam ten maly problem na rozwazanie Autora (jak to zinterpretowac).
Ja swoja interpretacje juz podalem wczesniej i juz nie czekam na odpowiedz...

jan wrote:
2На счет того что нелья у вас услышать полькие передачи ни по радио ни по телевизору то я думаю надо разьяснить читателю что вы ИМЕЕТЕ В ВИДУ что нельзя их увидеть/услышать в белорусском эфире?

Имею в виду то, что польские телевизионные каналы уже лет 8 как в Беларуси закрыты. Можно принимать только на спутниковые антены, что доступно не многим. Польские передачи по радио не смог отыскать, проверу еще раз, сообщу дополнительно.



To jest dla mnie zaskoczenie (prawdziwe!). Moze jestem opozniony w rozwoju :) (czy w rozwoju techniki na Bialorusi :) ?):

Czyzby "Gluszenie" polskich (z POLSKI) kanalow w czasach socializmu bylo mniej skuteczne niz teraz?

Czyzby Polska NIE nadaje na blizajsze okolice?

Czyzby wszystkie radyjka na Bialorusi wykonane sa na Minskim przeciembiorstwie co selektywnie wycielo pewne kanaly radiowe?

To ze nie mozna zlapac kanalow z Polski w radio nie uwierze (moze warto kupic jakis tanie [b]chinskie radyjko?) W koncu nawet RM ma koncesje na gadanie na Wschod!

jesli jest internet to nadawanie jest tu:

http://www.polskieradio.pl/sluchaj/

Polskie radio nadaje w roznych jezykach:

http://www2.polskieradio.pl/zagranica/

Program 1 Polskiego Radia można odbierać na terenie Polski oraz w krajach sąsiadujących na falach długich (LW) na częstotliwości 225 kHz.

Portal Polskiego Radia umożliwia słuchanie audycji Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki, Polskiego Radia dla Zagranicy i Radia Parlament w internecie pod adresem /sluchaj/

I najwazniejsze:

No i nie wiem jaki to jest wydatek na zainstalowanie telewizji satelitarnej na Bialorusi (mam nadzieje ze to nie jest zabronione ustawowo).

Ale jednoczesnie zgodze sie z Panem Stefanem.

Siedzac w UK ogladam (po agielsku co prawda :) ) w otwartych kanalach co emitowane dla KAZDEGO: BBC 24, SKY-news, CNN New i [o Boze i zgrozo :) ] - RT News (RT= Russia Today dla tych co maja watpliwosci ;) ).

Podobnego "pluralizmu" w mediach zycze mieszkancom Bialorusi i :) Polski...

jan wrote:
Очень хотел бы услышать отзывы на основной вопрос текста: В чем смысл жизни пенсионера, в чем ее ценность???

Пожалуйста, пишите на польскей мове, я прекрасно понимаю.
С уважением
Stefan Dowgiel[/b]


Na poczatek trzeba miec mozliwosci przezycia na emereturze. Wyjasnie to moze inaczej.

1. Wlasnie zostawilem Janowi link o zyciu emerytow "ruskogoworyaszczih" w Uzbekistanie. Nie maja z czego przezyc... a i piosenki im sie raczej nie chce i nie ma gdzie spiewac...

2. Osobiscie po 20 latach pracy w ZSSR i 18 w Polsce NIE bede mial emerytury w zadnym z tych Panstw coby pozwolila mi godnie przezyc...

3. Wiec jak emerytura pozwala po prostu przezyc to ... patrz odpowiedz Jana ;). Jest jak zawsze ZNAKOMITA!

Powodzenia i PROSZE SIE CIESZYC ZYCIEM ale i pamietac, ze inni maja o WIELE GORZEJ...!

To pomaga widziec Swiat w odpowiedniej proporcji... To nie polityka to nadal realia zycia...
nie ma podpisu :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Sun May 15, 2011 9:50 am

Observerze,
wydaje mi się, że się czepiasz drobiazgów,
weź pod uwagę, że to towarzyskie forum, a nie uniwersytet ani konferencja naukowa.

W krajach ubogich życie "godne" jest z musu mniej wy-godne niż w krajach bogatych,
ale może być równie szczęśliwe.

Zwróć uwagę na tytuł wspomnianego przez Ciebie postu,
zaoszczędziłeś jedną literkę i teraz sugeruje on zupełnie inną tematykę.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Sun May 15, 2011 10:38 am

jan wrote:Observerze,
wydaje mi się, że się czepiasz drobiazgów,
weź pod uwagę, że to towarzyskie forum, a nie uniwersytet ani konferencja naukowa.



Jasne ze sie ciepiam. Bo popatrz prosze SWOJA wczesniejsza wypowiedz. Wynikalo
z niej ze twoje zrozumienie wypowiedzi Stefana nie przenikalo glebiej niz do stwierdzenia ze jednak NIE :) spiewaja po rosyjsku.... (DLACZEGO? Zadales sobie to pytanie?)

Czyli taki maly drobiazg sprowadzil sie do GROZNIEGO NIEPOROZUMIENIA :) z Twojej strony :). A odpowiedz Stefana na moje zapytanie tylko utwierdzili mnie w tym ze i On nie rozumie jak wazne czasami byc precyzjnym w takich tematach.

jan wrote:
W krajach ubogich życie "godne" jest z musu mniej wy-godne niż w krajach bogatych,
ale może być równie szczęśliwe.


W Krajach ubogich owszem, ale w krajach gdzie ubogim sie stalo w przeciagu kilkanastu lat w wyniku zdrady lub przestepstwa (wewnwtrznego czy zewnwtrznego - musze precyzowac?) to jest zupelna inna para kaloszy. I porownyjac Burudni do Uzbekistanu to moze i znajdzesz ze w Burundi jest o wiele wiecej szczesliwych ludzi... Bo... oni do takiego poziomu zycia sie przyzwyczaili od URODZENIA!

Rozumiem ze Ty (wspominajac indokrynacyjnie slowa o imperium) nie "zauwazyles" slow Dysydentky ze to Rosja (piany Jelcyn w banie na Bialowierzy precezyjnie mowiac...) odrzucili Uzbekow ale nie tylko ich (np. Nazarbajew tez byl wsciekly). Narody Tych Krajow NIE wypowiadaly sie za "niepodlegloscia"... Wiec Twoje uogilnienia tu sa troche NIE na miejscu...

Rozumiem ze Sadam i Kaddafi tez nie pojawili sie z niebios, tak samo jak "obroncy ludnosci cywilnej". Rozumiem ze to wszystko jest jedynie sprawa "tak mialo sie stac bo w tych okolicznosciach sie stalo..." Ale znane sa przypadki kiedy jednak PO SPRAWIE kilka tych co "poprawiali niedoskonaly porzadek", wscinali wojny (mordowali przy okazji ludzi) stawali przed sadami... Ja nie mowie ze mozna odkrecic sprawe (a Dysydentka jak zauwazyles mysle ze to jest jedyny ratunek, zeby Te tereny nie przeksztalcili w nowy Afganistan (bedzie sie nazywal Turskistan :) zeby Historii stalo sie za dosc...).

Wiec spiewajmy sobie, ciesz my sie zyciem i pamietajmy ze inni maja o wiele gorzej (anie musili miec gorzej niz my i mieli tak samo, bo doprowadzili do tego rozne [w tym calkiem nie wymuszone HISTORYCZNIE] okolicznosci.... i sam moglem byc na ich miejscu... (co wyklucza nam tu sprawe Burundi i innych wspomniane przez Jana Kraje...)

:)

No i zycze Stefanowi przyjemnego dzialkowania, spiewania, kupienia telewizji satelitarnej i.... zeby Lukaszenko trwal u wladzy przed te cale lata... Bo Nowa wladza moze :) (oczywiscie nie musi, ale... Jan powie pozniej ze tak mialo sie stac...) wymusic Pana Stefana rozmawiac JEDYNIE po Bialorusku (nie po Polsku i zabroni spiewania tych piosenek!!!) i na przyklad (moga byc i gorsze sprawy!) NIE uznac jego calkiem porzadnej emerytury zarobionej przeciez ciazka praca w trudnych warunkach klimatycznych ale... we wrogim i niedemokratycznym Panstwie Rosyjskim ;)...

Byla by to "uzbecka" (nie mylic tu z ubecka :) ) ironia nad czloiekiem co nie chce sie mieszac do POLITYKI....

Nie chce mi sie nawet wyobrazic rakiety natowskiej (polskiej ;) ? ) co moze trafic w Jego dom (czy kiedy bedzie na dzialce) w trakcie "obrony ludnosci cywilnej" czy "ustanowienia demokracjii" na Bialorusi ;)... Tez calkiem realistyczny scenariusz.

No ale... moze stac sie rowniez inaczej ;). Rakieta jednak trafi dyktatora Lukaszenke (zo zabronil 8 lat temu Polska TV) oraz sasiada Bialorusina co tez nie spiewa i nie mowi po polsku. Stefan natomiast znajdzie sie przypadkiem szczesliwie w "strefie polskiej" wprowadzenia demokracji, a wiec bedzie mial i Polskie radio z TV w domu, a nawet zostanie zatrudniony do pomocy w Urzedzie ;). (Spiewac juz nie bedzie zadnej potrzeby bo Kultura i Piosenki beda przywniesione w sposob bardziej bezposredni na tereny historycznie usprawiedliwione i beda bzmiec na okraglo, a wiec i potrzeby ich spiewania juz nie bedzie ;)... W takim razie zyczylbym zeby pozwolono Stefanowi powiekszyc repertuar Rosyjski ;).

A najwazniejsze zycze ZDROWIA! I mozliwosci skorzystania z bezplatnej sluzby opieki zdrowotnej!

No i koncze sie czepiac :). Mam nadzieje ze Stefan ma troche czasu na czytanie humorystycznych przypowiedni (wynikajacych jednak z paskudnej :) politycznej rzeczywistosci ;) ).
nie ma podpisu :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests