Ukraina, Polska, Rosja, KAPITAŁ

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Ukraina, Polska, Rosja, KAPITAŁ

Post by jan » Sun May 04, 2014 12:13 pm

Z Fejsbuka:
Bozia, gdy chce kogoś ukarać, odbiera mu rozum.
j.urb

W przedwojennej Polsce Ukraińcy i Białorusini na dużych obszarach stanowili większość, a mimo to byli tam obywatelami drugiej kategorii.
Ruch sprzeciwu wobec polonizacji i walki o samostijnost miał swój uniwersytet w Berezie Kartuskiej.
Ukraina i problem mniejszości były potężnym ciężarem na barkach II RP.

Postradziecka Ukraina, mocno zrusyfikowana i zsowietyzowana,
pod banderowskim sztandarem NIE JEST W STANIE UDŹWIGNĄĆ TEGO CIĘŻARU
- w moim przekonaniu - ciężaru WIĘKSZOŚCI.
W zachodniej Ukrainie sentymenty proradzieckie słyszałem równie często, jak nacjonalistyczne.

Robienie wojny na Ukrainie wyhoduje nowe nienawiści.
Polska polityka probanderowska jest wtykaniem palca między drzwi lub pomiędzy młot i kowadło.
Po co nam to?, no po co? - zapytuję się?


Marek Jendraszek
Choćby po to, by Ukraina weszła kiedyś do Unii, nawet okrojona. Pozdrawiam.

Jan Urbanik
Marku, a ja chciałbym widzieć w przyjaznych stosunkach w Unii Ukrainę i Rosję.
Widzę w tym polski interes, ale nie wiem czy jest jeszcze dostateczna ilość polskości w Polsce, by na tym skorzystać.
Odnoszę często wrażenie, że najwięcej polskości jest na ustach i na sztandarach, w sercach... strach mówić, więc nie powiem.

Marek Jendraszek
Myślę, że obecność Ukrainy w Unii jest możliwa. Rosja to potężny kraj, który ma swoje plany i nie podejrzewam,
by kiedykolwiek wstąpił w szeregi Unii. To byłby Raj, a w Raj na ziemi nie wierzę:)

Jan Urbanik
Ukrainie do Unii równie daleko, na dobrą sprawę w Unii nie widzę żadnej siły,
która chciałaby wziąć na swój garb zanarchizowaną, zdemoralizowaną i biedną Ukrainę.
Nieporządki na Ukrainie to, powiedzmy - amerykańska, gra na nosie Putinowi i Rosji.
Celem jest DESTABILIZACJA ROSJI I DOBRANIE SIĘ DO JEJ ZASOBÓW.
Ukraińcy są ofiarami tej gry.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Fordor

Re: Ukraina, Polska, Rosja, KAPITAŁ

Post by Fordor » Tue May 06, 2014 2:55 pm

Celem jest również destabilizacja Polski.
Już teraz goszczą u nas wojska amerykańskie, a światowe koncerny zbrojeniowe wietrzą niezłe zyski:
http://biznes.newsweek.pl/kto-zarobi-na ... 186,1.html

A Putin?
Został zaproszony na europejskie salony:
http://fakty.interia.pl/raport-zamieszk ... Id,1420704

Ykpon
Członek Stowrzyszenia
Posts: 182
Joined: Wed Jul 13, 2011 6:56 am

Re: Ukraina, Polska, Rosja, KAPITAŁ

Post by Ykpon » Tue May 06, 2014 7:10 pm

1. Ukraina w Unii? Chyba żarty jakieś. Zawsze będzie mieć problemy graniczne i wewnętrzne, bo Rosja jej nie odpuści. A to przekreśli szanse przystapienia do UE.
2. Rosja w Unii? A po co? I komu miałoby to być potrzebne? Na szczęście dla wszystkich Rosja jest tak zadufana, że nie bierze tego nawet pod uwagę. I dobrze, bo kiedy się obudzi, będzie już całkowicie pod chińskim butem, więc problem rozwiąże się sam.
Pozdrawiam
Ykpon

Maras
Członek Stowrzyszenia
Posts: 354
Joined: Thu Jul 05, 2012 9:02 am

Re: Ukraina, Polska, Rosja, KAPITAŁ

Post by Maras » Thu May 22, 2014 10:31 am

Tadeusz Jędrzejczyk absolutnie się zgadzam z jednym. Robienie wojny przez Putina na pewno Ukraińcom nie pomoże. Podobnie jak wielki głód w latach 30-tych, 70 lat komunizmu (mniej w zachodniej części) , II wojna światowa i jeszcze kilka trudnych chwil historii ... teraz kolejny zakręt. Panie Janie - mam jednak nadzieję, że mówiąc o polskiej polityce nie chce pan zasugerować, że powinniśmy popierać Putina i zachęcać Ukraińców do jak najszybszego podpisania nowej ugody perejsławskiej? Czy aby to jest droga dla Ukrainy do rozwiązania swoich problemów?
4 maja o 20:59 · Nie lubię · 2
Jan Urbanik Nie. Chciałbym zostawić sprawę Ukraińcom i zająć się porządkami we własnym kraju, nim się wyludni, a skorupy cywilizacji zaczną się rozsypywać.
Przymykanie polskich oczu na kult Bandery i Wołyń, wciskanie Putinowi odpowiedzialności za katastrofę smoleńską uważam za przejaw naszego bałwanizmu politycznego.
4 maja o 21:12 · Lubię to! · 3
Степан Довгель Z cala pewnoscia!
6 maja o 10:21 · Lubię to! · 1
Marek Jendraszek Doskonały pomysł , jeśli chodzi o zostawienie spraw Ukrainie. Żadne państwo nie powinno ingerować w wewnętrzne sprawy drugiego. Nie dotyczy to oczywiście Putina, który jest ponad prawem:)
11 maja o 11:56 · Lubię to! · 1

Janie, mam prośbę, byś na przyszłość kopiował wypowiedzi wszystkie z zachowaną chronologią, albo powstrzymał się z kopiowaniem moich wypowiedzi.
Pozdrawiam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests