Rozmawiałem o Putinie z kimś, kto go bardzo nie lubi

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Moje trzy grosze

Post by jan » Wed Feb 27, 2008 1:51 pm

Pozdrowienia dla Observera!

O domu co był zbudowany byle jak

Gdy do świadomości mieszkańców i budowniczych dotarło, że dom jest do kitu
i zaczęto go rekonstruować - dom padł.
Tak stała się jelcyniada.
Nie było zgodnej koncepcji przekonstruowania domu,
budowniczowie i mieszkańcy stosowali zasadę RADŹ SOBIE JAK POTRAFISZ.

Silni i bezwzględni wykorzystali anarchię, by się obłowić kosztem społeczeństwa.
Większość popadła w nędzę.


Putin próbuje skutecznie jakoś to wszystko pozbierać.
Używa sposobów jakie zna i jakie mogą być na posowieckim gruncie skuteczne.
Większość obywateli Rosji, która znowu bierze regularnie pensje i emerytury
jest mu za to wdzięczna.

Świat przyjmie Rosję tak, jak sobie Rosja na to zasłuży.
I nie wprowadzanie zasad zachodniej demokracji umocni Rosję w oczach świata,
a jej potencjał gospodarczy i militarny. Ekipa Putina to wie.

Wiązanie Rosji z demokracjami, wiązanie z Europą, jest szansą dla Rosji i Europy.
Jak to wszystko zrobić - NIE WIEM.

My nie wiemy jak wybudować autostrady, jak zrobić porządek w służbie zdrowia, w szkolnictwie i na kolei, Rosja - to nasze problemy do potęgi entej.

Observer przeżył sporo czasu w ZSRR, kilkanaście lat w Polsce, co najmniej kilka na Zachodzie.
Na moje czucie jego wiedza o przedmiocie tego wątku jest nie do podważenia przez kogokolwiek z nas, obserwatorów z daleka.

jan urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: Moje trzy grosze

Post by Observer » Thu Feb 28, 2008 7:55 am

jan wrote:Pozdrowienia dla Observera!

jan urbanik


Dzieki Janie i wszystkim ktorzy tu uczestniczyli w dyskusji. Rowniez tym co nie dyskutowali a jedynie wypowiadali sie w imie jedynie slusznego punktu widzenia na Rosje przy okazji rozmowy o Putinie.

Kazdy wyniosl z tego co chcial. Niezaangazowany czytenik tez wyrobi sobie zdanie.

Przepraszam za jezyk. Pisalem w pospiechu i ze zdenerwowania ale nie mam czasu i nie chce tego poprawiac. Niech zostanie jak jaest. przy okazji bedzie widac ze jednak nie douczono sie jezyka ...

Jeszcze na sam koniec chcialbym polecic kilka resursow internetowych rosyjskich:

http://www.inopressa.ru/
http://inosmi.ru/

z ktorych ktos kto zna jezyk Tolstoja moze wyczytac WSZYSTKO co sie okazuje w Swiecie i jest jakos zwiazane z Rosja ale nawet i n ie zwiazane... Nie lubiacy czy nawet kompletnie nie rozumiejacy po russku :) moze kliknac na znak firmowy gazety i czytac odpowiedni artykul w orginale (przy okazji mozna sprawdzic czy tlumaczy czasem nie sa z KGB :) dookola Niedzwiedzi i kagebisci :) i nie znieksztalcaja niektore jedynie sluszne media w przekazie dla Rosjan...

To jest na temat o braku informacji w Rosji.

Wiem, wiem :). Nie kazdy zaglada sobie w interneta :)! a wiec jest to zaden argument ;). Dla takich podaje inny resurs :)

http://www.smi.ru/

wiem wiem internetowy :) (juz slysze zaprzeczenia :) ). Ale spoko :). Tam sa omawiane media rosyjskie w TYM rowniez PRASSA dostepna w kioskach. Prosze sobie pospacerowac do najblizszego jak nie ma internetu :) za brakiem informacji i brakiem swobody slowa :)

natomiast to jest najlepsza antiputinovskaya gazeta (tez sprzedawana w kazdym kiosku!)

(tutejszym krytykom Putina do niej jeszcze 100 lat rostu... i w sprawie podania informacji i w sprawie znania sie na rzeczy i w welu innych sprawach :) )

http://novayagazeta.ru/

OK mam nadzieje ze czegos przy okazji o samej Rosji i jej Narodach ktos sie tez dowie...

pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Last edited by Observer on Thu Feb 28, 2008 8:01 am, edited 1 time in total.
nie ma podpisu :)

User avatar
kviat
Członek Stowrzyszenia
Posts: 273
Joined: Sat Feb 03, 2007 2:02 pm

Post by kviat » Thu Feb 28, 2008 12:35 pm

Observer wrote:Kviat: Kto chciał? Konkretnie proszę.
Zapewne wrogowie Rosji... tylu ich dookoła... tyle, że w wyobraźni samych Rosjan.


Wszyscy chcieli nu prawie :) ... (patrz osdtatni post Kviata :) ). Uszki to znow na gorze ;) ...

Zarzucasz mi brak logicznego myślenia, a sam masz z tym problemy.

Observer wrote:Kvia: Ale jakie to ma znaczenie, że Jelcyn był gorszy od Putina? To, że był gorszy oznacza tylko, że był gorszy i nic więcej. To nie oznacza, że Putin jest "dobry".

Zadnego dla tych co krzycza. Ogromne dla tych co sluchaja i NIE slyszeli NIC uprzednio...

Patrz punkt wyżej.
Observer wrote:Moze dla niektorych to nic nie znaczy ale dla ludzi myslacych i normalnie wykrztalconych podwojne standardy nie sa do wytrzymania...

Dyskusja z Tobą polega na tym, że jak kończą Ci się argumenty to:
1. sugerujesz brak logicznego myślenia
2. sugerujesz brak myślenia w ogóle
3. sugerujesz, że ktoś jest nienormalnie wykształcony
Za to Ty wręcz przeciwnie. Cała reszta to debile.

Skoro tak lubisz to się dostosuję.
Observer wrote:Kviat (o Szewarnadze): Komu nie przeszkadzało? Konkretnie proszę.
Przeszkadzało tak samo jak przeszkadza teraz.

Wszystkim w tym Kviatowi bo nie slyszalem jego glosnego sprzeciwu wobec :) ... Moze zle slyszalem ???

Źle słyszałeś. Ogłaszałem mój sprzeciw w TVN24, BBC, CNN, FoxNews i na urodzinach koleżanki mojej żony.
Dziwne, że nie słyszałeś :roll:

Observer wrote:No to proszę: kolejne z KILKU źródeł:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7264033.stm

kolejne zrodlo z bbc :) ja moge podac inne? (oczyiwscie moje bedzie klamliwe prawda ;) )

Za to moje kłamią na pewno. Ręce opadają...
Observer wrote:Co pokazuje odwrtotnosc? I bardzo dobrze prosze myslec a nie zbierac jedynie kolejne zrodla podpierajace JEDYNIE SLUCHNY PUNKT widzenia :)...

Wzajemnie.

Observer wrote:Roznica jest w tym ze ja mowie patrz dwie strony i mysl a mnie mowia Imperializm i jedna strona jest jedynie sluszna. Kto slyszy i mysli wie o co walczymy (a jeszcze tu gadamy o wolnosci i swobodzie slowa ;) )...

Różnica jest taka, że fakty do Ciebie nie docierają.

Observer wrote:Putin robi SWOJE. i budowania demokracji (za wszelka cene) NIE jest to swoje.

A niech sobie robi co chce.
Observer wrote: Ale zrobil dla przyslej demokracji w Rosji bardzo duzo (przede wszystkim zachowal ludzi ktorzy czy ich potomkowie beda zyli przy demokracji

Nie odróżniasz faktów od życzeń.
Putin robi wszystko żeby w Rosji demokracji nie było. Łudzisz się, że jest inaczej.
Observer wrote: takiej jak sie Kviatowi zamarzy (nie takiej jak Kviat buduje w Iraku czy Kosowo...)

Nie dość tego to jeszcze kłamiesz. Nigdy nie byłem w Iraku ani w Kosowie.
Observer wrote:Kviat: Szczególnie ze strony sąsiadów :-) Nie żartuj :-)
"Znowu mityczne zagrożenie i szukanie utajonego przeciwnika. Trzeba skończyć z tym amokiem." (znowu cyt. Fordor)

Wlasnie trzeba z nim skonczyc :). najlepiej wyniszczyc tych Rosjan :). Tolstoja sobie zostawimy ;)...

Podejrzewałem, że nie zrozumiesz.
Observer wrote:1. Wybory NIE sa ucztiwe. Putin NIE jest Demokratem. Nie byduje Demokracji (ale przysluguje sie jej puzniejszemu zbudowaniu.

Nadal sam sobie przeczysz.
Observer wrote: Wiem ze to jest skomplikowany ciag logiczny...

Tak, rzeczywiście skomplikowany. Logiczny inaczej.
Observer wrote: prosze mi wybaczyc ale myslenie nie bioli. mam nadzieje nie tylko u mnie...

Wybaczam.
Observer wrote:ZGADZAM sie. Uwazam nawet :) ze Putin jest idiotem ze to robi. I tak wygra dowolne (co potwierdzaja wanet najbardziej nawiedzone madia :) )

Zdążyłem już zauważyć, że wszystkie media, które podają fakty są w/g Ciebie nawiedzone.
Observer wrote: juz nie mowiac o tych co Kviat tu przywoluje!

Oczywiście, że te, na które ja się powołuję są szczególnie nawiedzone.
Tylko Twoje są rzetelne i jedynie słuszne.

Observer wrote:2-3 smieje sie. prosze mi wybaczyc... Bo nie umiem sie powstrzymac.

Wybaczam.
Observer wrote: Czy Kviat sobie czyta gazety rosyjskie?

Nie.
Observer wrote: jest ich wiecej niz w Polsce :).

Rzeczywiście - argument nie do obalenia :lol:

Observer wrote:Internet Rosyjskij jest morzem ktore nie moze byc porownywalne z wielu innymi nawet agnielsko jezycznym...

Chińczycy z internetem sobie radzą, a Rosjanie nie dają rady?
Observer wrote: Wiem robotnicy tego nie czytaja i gazet nie kupuje i nie chca tego sluchac ... Ale ... sluchacze Radia maryja tez...

Argument rzeczywiście powalający. Słuchacze Radia Maryja też nie? Aż nie mogę uwierzyć.
Observer wrote:Reasumujac:
4 pozostaje zgadywac.
Albo zrozumieć, że szukasz nie tam gdzie trzeba.

Observer wrote:a) Putin jest DEMOKRATEM - NIE
b) Putin buduje demokracje? - NIE

Odpowiedziałeś sam sobie.
Observer wrote:e) to co zrobil PUTIN jest pozytywne? OOO a to pytanie. Dla 99% Rosjan - TAK

Zgadzam się z Tobą całkowicie.
Niektórzy lubią być niewolnikami inni nie.
Dla tych co lubią, działania Putina są w 100% pozytywne.

Observer wrote:
kviat wrote:Rozwalenie imperium miało dobre strony: ukrócenie ciągot mocarstwowych Rosji i w ten sposób zwiększenie bezpieczeństwa reszty świata. To po pierwsze.
Po drugie, demokracja nie interesowała (i chyba nadal nie interesuje) samych Rosjan. Jestem pewien, że zachód nie miałby nic przeciwko żeby w Rosji była demokracja.

OOO I TU CZYTAJACY a zobaczy!!!!

1. Rozwalenie imperium miało dobre strony: ukrócenie ciągot mocarstwowych Rosji

(mit numer 1)

Dal Ciebie mit. Dla reszty świata to fakt. Ale już zrozumiałem, że faktów nie bierzesz pod uwagę.
Observer wrote:2. i w ten sposób zwiększenie bezpieczeństwa reszty świata.

dziwie sie dlaczego nie marcian (ale w Kosciole i w szkole mowiono ze Rosjanie zagrazaja jedynie Swaitowi a nie Wszechswiatowi :) ?

Czytaj ze zrozumieniem to nie będziesz się dziwił.
Jak skończysz z Marsjanami to dołóż jeszcze innych mieszkańców galaktyki.

Observer wrote:3. Po drugie, demokracja nie interesowała (i chyba nadal nie interesuje) samych Rosjan.

Ja tam o sacharowie a Kviat mnie o swoim (lepiej wie) i wiem dlaczego :) ...

Ja też wiem dlaczego.
Observer wrote:4. Jestem pewien, że zachód nie miałby nic przeciwko żeby w Rosji [IRAKU, KOSOVO na Marsie] była demokracja.

Znowu dopisujesz coś czego nie napisałem.
Nic dziwnego, że musisz się uciekać do tekstów "myślenie nie boli" itp. Czytasz to co chcesz, żeby było napisane, a nie to co ktoś napisał faktycznie.
Observer wrote:Moze i sie zgodze tylko ZACHOD nie chcial nigdy pomyslec co w tym celu trzeba bylo by zrobic (czy przynajmniej NIE) robic.

A niby dlaczego zachód miałby cokolwiek robić jeżeli Rosjanie sami tego nie chcą?
Dopóki znowu nie ogarnie Rosji szaleństwo mocarstwowości, zachód NIE MA OBOWIĄZKU robić cokolwiek.
Observer wrote:a wiec STRACIL AUTORYTET I PRAWO MORALNE DO OSADOW!!!!

Kto tu stracił autorytet? :lol:
Observer wrote:Ja chcialem i chce BARDZIEJ NIZ ZACHOD KVIAT i kazdy inny zeby w Rosji byla prawdziwa demokracja. Niestety NIE udalo sie po raz N-ty...

Dziwna ta prawidłowość, nieprawdaż?
Ale kto rozumie przyczyny tego, że się nie udaje ten wie dlaczego to dzieje się po raz n-ty.
I stanie się kolejny raz, dopóki będą rządzić tacy jak Putin.
Observer wrote:Jednostronych Krytykanow Rosjanie NIE potrzebuja.

Skoro nie potrzebują, to znaczy, że jest im tak dobrze.
W takim razie ta dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Observer wrote: I najwazniejsze
mnie tak uczono: wszystko trzeba pokazywac na SWOIM PRZYKLADZIE. Nie gadamiem od rzeczy... Moze bylem zle wyuczony? Bo w Rosji (bylym Zwiazku radzieckim :) ?) Wiec juz przepraszam bardzo ze wogule zabieram tu slowo. przed wszuyskkto znajacymi i oceniajacymi. Ale Nie dziwcie sie wiec ze NIE chca was sluchac ....

A mnie uczono, że w trakcie dyskusji nie należy obrażać dyskutantów.

Jeżeli masz zamiar dalej tak ciągnąć w tym tonie, to nie przepraszaj za swoją edukację. Nie trzeba.
Last edited by kviat on Thu Feb 28, 2008 12:40 pm, edited 1 time in total.
Na co czekasz [you]?
FFANTASTYCZNA KSIĘGARNIA

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Thu Feb 28, 2008 1:06 pm

kviat wrote:Jeżeli masz zamiar dalej tak ciągnąć w tym tonie, to nie przepraszaj za swoją edukację. Nie trzeba.


W tym na 1000% masz racje. Musze przeprosic i zniknac chyba bo za szybko sie denerwuje...

Wiem o Prof. Mazurze ale szlak mnie trafia... i wtedy zapominam jego imie...

a to tez nie swiadczy o normalnosci...

Ale zbulwersowalo mnie to pouczanie z pozycji wyzszosci...

ale i tak pozostaniemy przy swoim. Kazdy ma rozne doswiadczenia...

Pozdrawiam wszystkich
Last edited by Observer on Thu Feb 28, 2008 1:09 pm, edited 1 time in total.
nie ma podpisu :)

User avatar
kviat
Członek Stowrzyszenia
Posts: 273
Joined: Sat Feb 03, 2007 2:02 pm

Re: Moje trzy grosze

Post by kviat » Thu Feb 28, 2008 1:17 pm

jan wrote:Świat przyjmie Rosję tak, jak sobie Rosja na to zasłuży.
I nie wprowadzanie zasad zachodniej demokracji umocni Rosję w oczach świata,
a jej potencjał gospodarczy i militarny. Ekipa Putina to wie.

Jak zbudują jeszcze z tysiąc głowic nuklearnych to ich tak umocni w ochach świata, że aż... aż strach. I do tego opasać się murem. Te wstrętne standardy zachodnie polegną na zasiekach.

jan wrote:Wiązanie Rosji z demokracjami, wiązanie z Europą, jest szansą dla Rosji i Europy.
Jak to wszystko zrobić - NIE WIEM.

Inni wiedzieli. Jeszcze kilka państw takich jak Rosja nadal tkwi w niewiedzy.
jan wrote:My nie wiemy jak wybudować autostrady, jak zrobić porządek w służbie zdrowia, w szkolnictwie i na kolei, Rosja - to nasze problemy do potęgi entej.

Jakoś to nam nie przeszkadzało otworzyć się na resztę świata.

jan wrote:Observer przeżył sporo czasu w ZSRR, kilkanaście lat w Polsce, co najmniej kilka na Zachodzie.

I dzięki temu zdobył monopol na logiczne myślenie?
jan wrote:Na moje czucie jego wiedza o przedmiocie tego wątku jest nie do podważenia przez kogokolwiek z nas, obserwatorów z daleka.

Jeżeli wiedzą nazywamy obrażanie dyskutantów to zgoda.
Na moje czucie nie docenia swojej wiedzy skoro musi używać takich argumentów.
Na co czekasz [you]?
FFANTASTYCZNA KSIĘGARNIA

Basia
Członek Stowrzyszenia
Posts: 174
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:00 pm

Post by Basia » Thu Feb 28, 2008 1:42 pm

Kviacie.
Według mnie próbować dyskutować o kraju bez znajomości jego źródeł informacyjnych jest nieco dziwne i zdradza spojrzenie powierzchowne. Czytanie gazet rosyjskich nie jest grzechem, a nawet potrafi powiększyć wiedzę o kraju i tym, co się w nim dzieje i rozwinąć zdolność do spojrzenia na sprawę z różnych stron.

Również odrzucenie argumentacji (albo próby argumentowania) przeciwnika jak i przejście na osobowości nie wydaje mi się ważkim argumentem.

Kilka takich państw jak ROsja...Cóż, więc nie jesteśmy w lodowatej samotności wśród "reszty świata". To już potrafi cieszyć.
Last edited by Basia on Thu Feb 28, 2008 1:43 pm, edited 1 time in total.
Proszę cię, duszo moja, bądźże mi szaloną...

Fordor

Post by Fordor » Thu Feb 28, 2008 3:27 pm

Zmiana postu Pana Observera wysłanego wczoraj o g. 14:07 i dokonana dzisiaj przeze mnie o g. 8.18 polegała na tym, że zostały wycofane słowa: (Fordor to Pani ) . Mam nadzieję, że nie wzięto mi tego za złe.

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Thu Feb 28, 2008 5:25 pm

Fordor wrote:Zmiana postu Pana Observera wysłanego wczoraj o g. 14:07 i dokonana dzisiaj przeze mnie o g. 8.18 polegała na tym, że zostały wycofane słowa: (Fordor to Pani ) . Mam nadzieję, że nie wzięto mi tego za złe.


Przepraszam Pania, ale nie wiedzialem kto sie kryje za Nickem... Observer jest rodem meskim na pewno. A jakby byl inaczej jakby sie nazywal :) ?
Last edited by Observer on Thu Feb 28, 2008 5:26 pm, edited 1 time in total.
nie ma podpisu :)

User avatar
kviat
Członek Stowrzyszenia
Posts: 273
Joined: Sat Feb 03, 2007 2:02 pm

Post by kviat » Thu Feb 28, 2008 9:06 pm

Basia wrote:Kviacie.
Według mnie próbować dyskutować o kraju bez znajomości jego źródeł informacyjnych jest nieco dziwne i zdradza spojrzenie powierzchowne.

Ależ ja wcale nie dyskutuję o Rosji :-) Nie śmiałbym, byłem raz w Kaliningradzie przez kilka dni i to ładnych parę lat temu.
Jan postawił tezę, że w Polsce brakuje przywódcy na miarę Putina - i tylko do tego się odnoszę. Nic mi do tego jakiego mają przywódcę Rosjanie.
Ja takiego nie chcę i już, bo widzę co wyprawia w Rosji :-)

Basia wrote: Czytanie gazet rosyjskich nie jest grzechem, a nawet potrafi powiększyć wiedzę o kraju i tym, co się w nim dzieje i rozwinąć zdolność do spojrzenia na sprawę z różnych stron.

Masz 100% racji. Podobno ma się tyle żyć ile się zna języków :-) Niestety, bardzo słabo znam rosyjski (tyle co ze szkoły i rozumiem "piąte przez dziesiąte").
Moja odpowiedź do Observera to była trochę ironiczna. Po prostu, nie spodobało mi się twierdzenie, że inne źródła informacji są nierzetelne czy zwyczajnie propagandowe. Część i owszem, ale dziwnym zbiegiem okoliczności, nierzetelne są te, które podają fakty niezgodne z tezami Observera.
Sugestia, że nie potrafię odróżnić faktów od propagandy jest poniżej poziomu, do którego jestem przyzwyczajony.

Basia wrote:Również odrzucenie argumentacji (albo próby argumentowania) przeciwnika jak i przejście na osobowości nie wydaje mi się ważkim argumentem.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem zwrot "przejście na osobowości". Ale domyślam się co masz na myśli :-)
Nie ja zacząłem :-) dostosowałem się do poziomu :-)

Basia wrote:Kilka takich państw jak ROsja...Cóż, więc nie jesteśmy w lodowatej samotności wśród "reszty świata". To już potrafi cieszyć.

Niestety, kilka jeszcze zostało. Na pocieszenie: Rosja nie jest w czołówce ;-)
No dobra. Przyznaję się bez bicia, że za mocno uogólniłem.
Nie chodziło mi o Rosję jako wszystkich obywateli tylko ekipę rządzącą, na którą (w tej chwili) Rosjanie nawet nie mają wpływu.

Jakimś zbiegiem okoliczności, wczoraj na TVP2 o godz.23:30 był film dokumentalny z 2007 właśnie o Putinie (tak, wiem :-) propagandowy bo robiony przez Brytyjczyków). Niestety nie widziałem całego (może będzie powtórka?), jakieś ostatnie 20 minut. Ale i tak to co widziałem jest optymistyczne: nie wszyscy Rosjanie dają się nabrać na Putina.
Last edited by kviat on Thu Feb 28, 2008 9:09 pm, edited 1 time in total.
Na co czekasz [you]?
FFANTASTYCZNA KSIĘGARNIA

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests