Rozmawiałem o Putinie z kimś, kto go bardzo nie lubi

Relacje.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Post by Observer » Wed Feb 20, 2008 11:41 am

kviat wrote:
Observer wrote:(...) A my bedziemy z lisciem oliwnym :)instalowali przeciwko Rosji rozmaite tarczy i jednoczesnie kryczali ze Niedzwiedz na nas rakiety samochynnie wycelowywuje... no i caly czas o tym samym...

I w tym cały problem, że instalowanie tarczy PRZECIWKO Rosjanom to wymysł samych Rosjan. Cokolwiek by ktoś nie robił wszystko jest PRZECIWKO Rojsanom.

Jak Rosjanie zmienią swój sposób myślenia to w nikogo swoich rakiet nakierowywać nie będą musieli.


Szanowny Kviacie. W czym problem? z Rosjanami. Przeciez nacelowanie rakiet to jest gest dobrosasiedstwa i dobrej woli :) ze strony Rosji :). O czy my tu mowimy :) ? ... Znow rozmawiamy z niedorozwinietymi?
Last edited by Observer on Wed Feb 20, 2008 12:37 pm, edited 1 time in total.
nie ma podpisu :)

Observer
Członek Stowrzyszenia
Posts: 509
Joined: Thu May 03, 2007 8:09 pm

Re: Witaj Observerze Walijski

Post by Observer » Wed Feb 20, 2008 11:44 am

jan wrote:A może napiszesz coś o wschodnich studentach na zachodniej uczelni?

Pozdrowienia!

jan urbanik


Generalnie - idzie wszechstronna lapanka studentow ze wschodu, ktorzy sie sprawuja jak pokazuje rzeczywistosc naukowo niczym nie gorzej ;) od najbardziej demokratycznych ;). I im totalitarniej :) tym wieksza chec lapania (czytaj Chiny, Vietnam ;) )
Last edited by Observer on Wed Feb 20, 2008 12:36 pm, edited 1 time in total.
nie ma podpisu :)

bartlomiej.skrzypek
Forumowicz
Posts: 36
Joined: Mon Feb 05, 2007 10:01 pm

Post by bartlomiej.skrzypek » Wed Feb 20, 2008 8:31 pm

Witam serdecznie !

Choć nie lubię pisać posty i na to nie mam czasu, po długiej przerwie zdecydowałem się na ten krok! Zaciekawiła mnie ta "walka" o Putina.

Po pierwsze nasze Stowarzyszenie jest apolityczne. Każdy członek Stowarzyszenia i sympatyk może wypowiadać się na forum. Może prowokować, wygłaszać swoje poglady nie zaleznie od narodowości, rasy, wyznania czy orientacji politycznej czy seksualnej. Stowarzyszenie powinno skupiać ludzi, powinno być tolerancyjne wobec innych ludzi. Na forum można dyskutować o wszystkim w granicach prawa. I dla mnie to jest podstawą demokracji. Wiele osób tu o tym zapomniało.

Nie można na forum chwalić zbrodniarzy wojennych m.in. Hitlera itp. A Putin nie jest zbrodniarzem wojennym.

Mi prywatnie nie podoba mi się że Jan chwali Putina jako wzorcowego przywódcę. Jedno należy mu rację przyznać brakuje nam wyrazistego przywódcy, reformatora. Który będzie walczył o dobro kraju a nie tylko o dobro swoje.

U nas (ja takich nie widzę) takich osób nie ma.

Rosja jest pieknym i różnorodnym krajem. Zaznaczam że interesuję się wieloma krajami nie tylko Rosją. Rosja jest wielkim krajem o różnorodnej kulturze, obyczajach czy też narodowości. Trudno więc rządzić takim krajem.
Rosja za czasów Jelcyna (informacje z prasy) zbiedniała, ludzie nie dostawali pieniędzy za pracę, dużo głodowało. Za czasów Putina większość obywateli poczuła poprawę warunków ekonomicznych.
Dlatego też go chwalą. Wiem co to bieda bo przez pewnien okres doświadczyłem biedę na własnej skórze. Nie liczy się wtedy wolność obywatelska liczy się przede wszystkim co dasz jeść na następny dzień, w co się ubierzesz. itp. Zbawicielem jest ten kto to zapenwni. Zobaczcie potrzeby wg Maslowa.

Polska mądrym krajem demokratycznym. Takim mądrym że do władzy doszedł Lepper ?
Własnie przez biedę doszedł do władzy. Podstawą budowy demokracji jest zapewnienie społoczeństwu dogodnych warunków zycia codziennego, potem przychodzi polityka.

A Polska i Rosja. W Moskwie będą wyburzać budynki , mieszkańcy będą dostawać 20 m powierzchni na osobę. W Gdańsku prezydent Lisicki proponuje 10 m. Artykuł ten trzymam w domu.

KGB - potępiam ,ale nie chcę takich jak Macierewicz, który ujawnia wszystkich agentów. Zajrzyjcie też do literarury jak działają zachodnie służby. Co Discovery mówi o 11 września.?

A teraz wracając do Trójmiasta. Widziałem w Dzienniku artykuł " dla nas kamienice dla was ulice" Kamienice - wspólnot mieszkaniowych, ulice i podwórka - miasta.
Te słowa słyszalem w ustach babci jak wspominała czasy przedwojenne: kamienice dla nas, ulice dla was (dla Polaków).

User avatar
kviat
Członek Stowrzyszenia
Posts: 273
Joined: Sat Feb 03, 2007 2:02 pm

Post by kviat » Wed Feb 20, 2008 8:37 pm

Observer wrote:Szanowny Kviacie. W czym problem? z Rosjanami. Przeciez nacelowanie rakiet to jest gest dobrosasiedstwa i dobrej woli :) ze strony Rosji :). O czy my tu mowimy :) ? ... Znow rozmawiamy z niedorozwinietymi?

Wiesz... z liter drukowanych ciężko się domyślić w jakim kontekście jest wypowiedź. Albo inaczej, "co autor miał na myśli". Szklaną kulę oddałem do czyszczenia.
Tym razem optymistycznie założę, że żartujesz, a nie ironizujesz i wtedy faktycznie nie ma o czym mówić .
I co się czepiasz tych niedorozwiniętych? Już drugi raz...
Na co czekasz [you]?
FFANTASTYCZNA KSIĘGARNIA

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Wed Feb 20, 2008 8:38 pm

Bartku, 100 lat!
Bardzo się cieszę, że wreszcie się odezwałeś.

I z własnym, oryginalnym punktem widzenia!

Pozdrowienia!

jan urbanik

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Wed Feb 20, 2008 9:01 pm

Z Observerem przegadałem wiele godzin, na żywo i przez Internet.

Bardzo się różnimy w ocenie faktów i zdarzeń, rośliśmy w zupełnie różnych klimatach,
mamy zupełnie inne doświadczenia.

Mimo to zachowujemy przyjaźń i wzajemną życzliwość.

Kiedy sytuacja się zaostrzała, padało z mojej lub Observera strony: "Profesor Marian Mazur się kłania!" Znaczy to: Nie podsycaj konfliktu, gaś konflikt!
(Marian Mazur: "Cybernetyka i charakter")

Nasze stosunki nie zostały opatentowane.

jan urbanik

User avatar
kviat
Członek Stowrzyszenia
Posts: 273
Joined: Sat Feb 03, 2007 2:02 pm

Post by kviat » Wed Feb 20, 2008 9:09 pm

bartlomiej.skrzypek wrote:Nie można na forum chwalić zbrodniarzy wojennych m.in. Hitlera itp. A Putin nie jest zbrodniarzem wojennym.

Bo problem z Putinem w tym wątku rozwinął się niejako przy okazji.

Całe sedno tkwi w tej tezie: "brak nam ekipy na miarę kagiebowskiej rosyjskiej, która metodami adekwatnymi dla polskiej gleby przywrócą godność Polsce" - to mnie dobiło. Nie mogłem uwierzyć, że coś takiego czytam. I to jeszcze autorstwa samego prezesa jakby nie było Przyjaznego Pomorza.

Ja osobiście nie tęsknię za takimi metodami i nazywam takie metody po imieniu: zbrodnicze.
Jeżeli ktoś uważa, że jest inaczej - nie ma sprawy, w końcu mamy wolność słowa i demokrację. Ale ja nie muszę brać w tym udziału.

bartlomiej.skrzypek wrote:Jedno należy mu rację przyznać brakuje nam wyrazistego przywódcy, reformatora. Który będzie walczył o dobro kraju a nie tylko o dobro swoje.
U nas (ja takich nie widzę) takich osób nie ma.

I tu się w pełni zgadzam. Tylko czemu Putin jest stawiany jako wzorzec dla nas? Dlaczego "nasz" przywódca ma być podobny do Putina? Nie ma lepszych kandydatur?

bartlomiej.skrzypek wrote:Rosja jest pieknym i różnorodnym krajem. Zaznaczam że interesuję się wieloma krajami nie tylko Rosją. Rosja jest wielkim krajem o różnorodnej kulturze, obyczajach czy też narodowości. Trudno więc rządzić takim krajem.
Rosja za czasów Jelcyna (informacje z prasy) zbiedniała, ludzie nie dostawali pieniędzy za pracę, dużo głodowało. Za czasów Putina większość obywateli poczuła poprawę warunków ekonomicznych.

Ja nie mam nic przeciwko temu żeby Putin w Rosji sobie rządził. Dla mnie w Rosji może rządzić ktokolwiek, car czy ktośtam. Jeżeli się to Rosjanom podoba - to w czym problem? Ich sprawa.

bartlomiej.skrzypek wrote:Dlatego też go chwalą. Wiem co to bieda bo przez pewnien okres doświadczyłem biedę na własnej skórze. Nie liczy się wtedy wolność obywatelska liczy się przede wszystkim co dasz jeść na następny dzień, w co się ubierzesz. itp. Zbawicielem jest ten kto to zapenwni.

No właśnie.
My ten etap mamy za sobą. Teraz wolność obywatelska ma dla nas (dla mnie) znaczenie większe znaczenie. Dlatego uważam, że nazywanie Putina wielkim człowiekiem i twierdzenie, że brak nam przywódcy na miarę Putina to przesada. To tak jakby z własnej woli wyrzekać się swobód obywatelskich.

bartlomiej.skrzypek wrote:Polska mądrym krajem demokratycznym. Takim mądrym że do władzy doszedł Lepper ? Własnie przez biedę doszedł do władzy.

Poacy już tacy biedni nie są. Populiści dochodzą do władzy dlatego, że szybciej się bogacimy niż zdobywamy "wiedzę demokratyczną" i obywatelską. Demokrację mamy na papierze od dopiero (prawie) 20 lat, a nie każdy jeszcze potrafi z niej korzystać.
Na co czekasz [you]?
FFANTASTYCZNA KSIĘGARNIA

User avatar
kviat
Członek Stowrzyszenia
Posts: 273
Joined: Sat Feb 03, 2007 2:02 pm

Post by kviat » Thu Feb 21, 2008 8:59 am

I kilka słów o Putinie z ust Rosjanina:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 46853.html

Prof. Jakow Giliński prawnik, autor ponad 350 prac naukowych, kieruje Katedrą Prawa Karnego Państwowego Uniwersytetu im. Hercena w Sankt Petersburgu, ekspert Instytutu Socjologii Rosyjskiej Akademii Nauk, wykłada w petersburskim Instytucie Akademii Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego
Na co czekasz [you]?
FFANTASTYCZNA KSIĘGARNIA

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Thu Feb 21, 2008 11:07 am

Kiedy pracowałem tylko na półtora etatu
starałem się parę razy w tygodniu oglądać RTR.

Jak na dłoni widać tam ogrom patologii dławiących Rosję i Rosjan.
Moja wiedzę o Rosji zawarłem w słowach:

//Rosja ma wielkich polityków i ogromne problemy do rozwiązania,
Problemy Rosji przy jej ogromie i stopniu zdegenerowania
(w sensie biologicznym i moralnym) narodu wymagają olbrzymiej pracy.

Polskie problemy mają znacznie mniejszą skalę, ale Bozia skąpi nam polityków
godnych nawet naszej mniejszej miary. //

Ten naród, o takiej moralności, sam musi się "w aniołów przemienić".
Nie stanie się tu żaden cud.

W Ekipie Putin-Miedwiediew widzę dla Rosji szanse, po czasach jelcynowskich
(koniecznych, o nic nie obwiniam Jelcyna) żadna demokratyczna demagogia nie ma szans.

Bartek wspomniał coś o hierarchii potrzeb Masłowa. Słusznie wspomniał.


Media nie mogą bębnić nieustannie o patologiach, głupawych przepychankach głupawych politycząt.

Społeczeństwo musi widzieć nadzieję; im więcej nadziei - tym większa szansa na cud.

Cudu Polsce, cudu Rosji i wszystkim w okolicy!

jan urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Fordor

Post by Fordor » Thu Feb 21, 2008 5:51 pm

Kviat napisał:
"...Całe sedno tkwi w tej tezie: "brak nam ekipy na miarę kagiebowskiej rosyjskiej, która metodami adekwatnymi dla polskiej gleby przywrócą godność Polsce" - to mnie dobiło. Nie mogłem uwierzyć, że coś takiego czytam. I to jeszcze autorstwa samego prezesa jakby nie było Przyjaznego Pomorza..."
Nie rozumiem tej tezy, ale może chodziło o to, że najtrudniej w każdym państwie rządzi się tzw. elementem czyli bandytami. To jest ten czynnik najwiekszego ryzyka, który w ryzach potrafią utrzymać jedynie skuteczne służby specjalne. W Rosji Putinowi to się nie udało, o czym świadczy dzisiejszy wywiad z prof. Jakowem Gilinskim zamieszczony w GW. Wynika z niego, że życie tam opiera sie na chorych i depresyjnych zasadach. Świadczy o tym np. płacenie haraczu począwszy od drobnego sklepikarza. To zabije każdą inicjatywę i prowadzi do ogólnej degrengolady.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests