Maszyna Do pisania Wierszy

Twórczość indywidualna oraz recenzje tekstów.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Ykpon
Członek Stowrzyszenia
Posts: 182
Joined: Wed Jul 13, 2011 6:56 am

Maszyna Do pisania Wierszy

Post by Ykpon » Fri Jun 08, 2012 1:43 pm

Sukmana wstydu
=============
Nogi toczone
Niczym przepiórka
Kura pazurem pisała wkoło
Chyba w oddali piorun uderzył?
Może już jutro...
Choć stryjny rojne
Więc ręka w rękę!
Miłość to nie jest jednak puch marny

Odwet landryny
=============
Biodra pszeniczne
Cicho w tym parku
Mniemasz, że proso wzejdzie niebawem?
Czyżby uciekły wszystkie suhaki?
Komu zależy...
Chociaż to jędrne
Razem na wieki!
Miłość na lepsze nas jednak zmienia

Kocia miękkością idąc...
====================
Uda nadziei
Zawsze już, zawsze!
Czy już na pewno mam to odkładać?
Który to, który już cień nadziei?
Cacka jarmarczne...
Jak zawsze bujne
Z losem strach igrać!
Miłość z kolein nas wyprowadzi

Rozmaryn uwiądł
==============
Rzęsy weluru
Dlaczego wówczas?
Lgnie zwinny jaszczur do ciepłej kory
Po cóż, ach po cóż to wszystko teraz?
Stoicki spokój...
Czerwienią groźne
Pęta odrzućmy!
Miłość gdy zechce wnet się objawi

Pewna powtarzalność budowy powyższych wierszy (?) wynika stąd, że wszystkie zostały wygenerowane przez mały program mojego autorstwa. Program o szumnej nazwie "Maszyna do pisania wierszy" służy, jak nawet nie trzeba się domyślać, do tworzenia krótkich białych wierszy, skoncentrowanych na tematyce łagodnej erotyki, bo miłość zawsze dobrze się sprzedaje. Przy zupełnie niewielkiej bazie danych program jest w stanie wygenerować ponad miliard takich tworów. A gdyby pokusić się o powiekszenie jej np. trzy- czy pięciokrotne - wówczas prawdopodobieństwo tego, że jeden 'wiersz' będzie się znacząco różnić od drugiego znacznie wzrośnie. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie są to arcydzieła, ale przecież nie zamierzałem stworzyć czegoś na miarę Elektrorybałta z bajki S. Lema, tylko małego rzemieślnika, do tworzenia "zapchajdziur" w gazetach lokalnych.
Pozdrawiam
Ykpon

Fordor

Re: Maszyna Do pisania Wierszy

Post by Fordor » Sat Jun 09, 2012 6:43 pm

Taki wynalazek godzien jest centralnych:)
Już sobie wyobrażam wiadomości pisane dzięki takiemu urządzeniu dostosowanemu do nowej roli - powiem szczerze, że nie mam kłopotu. Dobieramy tematykę na podstawie tabloidów (popularna i chwytliwa) - zawężamy dzięki temu krąg widzenia, i do roboty.
Czegoś takiego nawet Orwell nie przewidział:)
A swoją drogą Lem by się cieszył..............
Może post utoruje drogę dylematowi, co jest prozą poetycką a co poezją?????????????????????

Ykpon
Członek Stowrzyszenia
Posts: 182
Joined: Wed Jul 13, 2011 6:56 am

Re: Maszyna Do pisania Wierszy

Post by Ykpon » Sun Jun 10, 2012 7:17 am

Poezją jest to wszystko, co się za poezję wciąż uważa w kręgach opiniotwórczych. Dzięki takiej definicji może być nią dokładnie wszystko - przez co czasem niewyrobiony czytelnik może mieć nieodparte wrażenie, że robi się go w konia - bo on (czytelnik, a nie koń), w swej prostocie, raczej oczekiwałby w poezji kunsztownych rymów, od których zdecydowana większość twórców odeszła. Ze względów technicznych oczywistym jest, że stworzyć rym jest trudniej, niz pisać wiersze białe, więc nawet się nie dziwię tym poetom, którzy rymy zarzucili. Czysta ekonomika czasu.

Niejako z rozpędu dodaję jeszcze jeden 'wierszyk' (jak już wspominałem, wygenerowanie kolejnych dzieisiątek, czy setek, to, mając ten program, tylko kwestia chwili):

Czas kościsty
===========
Dłonie zachłanne
Zwarta ta żądza
Nie ma na brzegu żadnego światła
Po co rozjarzył się w chaszczach głuszec?
Tandetne cuda...
Jakie to próżne...
Plwajmy na ciosy!
Miłość ku nowym wiedzie nas cieśniom

Pozdrawiam
Ykpon

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests