Stanisław Lem ciągle na czasie

Twórczość indywidualna oraz recenzje tekstów.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Fordor

Stanisław Lem ciągle na czasie

Post by Fordor » Wed Oct 15, 2008 2:50 pm

“Gazeta Wyborcza” przygotowuje do druku dzieła Stanisława Lema. Atrakcją tej serii ma być odnaleziona po 50 latach książka pt. “Korzenie” przedstawiająca świetlaną przyszłość komunizmu i geniuszu Stalina. "Korzenie" zostały odkryte w maszynopisie niedokończonego kryminału pisanego w latach 50-tych pt. “Sknocony kryminał”. Oba tytuły znajdą się w XVI (ostatnim) tomie "Gazetowej" edycji ''Dzieł'' Stanisława Lema, która ukaże się w sprzedaży.

User avatar
Nemesys
Forumowicz
Posts: 30
Joined: Sat Aug 02, 2008 1:39 pm

Post by Nemesys » Thu Oct 16, 2008 6:57 pm

Bardzo chwalebne, że pan Lem "wraca do życia".

Szkoda tylko,że tak tabloidowa, obłudna i nierzetelna gazeta zajmuje się wydaniem dzieł najgenialszego pisarza s-f i wielkiego filozofa. Pewnie wydając te całe "Korzenie" (o których, na marginesie, nic nie słyszałam) chcą zrobić wielką sensację.
Więc pojmuję to moim małym rozumkiem, że pod płaszczykiem dobrej woli chcą po prostu zarobić kasę na "obalaniu" autorytetu.

A nawet, jeżeli pięćdziesiąt lat temu Lem tak zachwalał komunizm, to co z tego? Wtedy ludzie inaczej na to patrzeli, a poza tym Lem był wtedy bardzo młodym człowiekiem i sądzę, że Jego poglądy dopiero się kształtowały.
Nie cierpię tych impertynenckich imbecyli z Gazety Wyborczej. Chciałabym, żeby moje przeczucia nie były prawdą.

Ale co będzie, to się zobaczy.
"Kto czyta książki, żyje podwójnie" - U. Eco

Fordor

Post by Fordor » Thu Oct 16, 2008 7:49 pm

Od razu prostuję. "Korzenie" Lema to utwór satyryczny - prześmiewczy dramat traktujący o jedynie słusznych czasach. Więcej nie jestem w stanie napisać, bo przeczytałam jedynie drobny fragmencik. O okolicznościach znalezienia "Korzeni" można przeczytać pod linkiem:
http://www.wprost.pl/ar/141252/Odnalezi ... enie-Lema/
Może warto stworzyć fan-club St. Lema?

Dodatkowa informacja. Wydawanie serii książek Stanisława Lema jest kontynuowane, więcej:
http://www.agora.pl/agora_pl/1,66905,6406986.html
Last edited by Fordor on Mon Aug 17, 2009 9:48 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Nemesys
Forumowicz
Posts: 30
Joined: Sat Aug 02, 2008 1:39 pm

Post by Nemesys » Fri Oct 17, 2008 2:32 pm

A, to wyjątkowo zwracam honor i dziękuję za sprostowanie.

Co do "fanklubu" to muszę przyznać, że sama nazwa kojarzy mi się źle, ale jestem wielką afirmatorką Stanisława Lema i ogólnie s-f i jeżeli na tym Forum sa podobni maniacy, to może warto byłoby coś wykombinować.
"Kto czyta książki, żyje podwójnie" - U. Eco

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests