Niedzielna wycieczka - 17 października

Kącik internetowy.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Fordor

Niedzielna wycieczka - 17 października

Post by Fordor » Wed Oct 13, 2010 7:50 am

Zapraszamy dzieci do wspólnej wędrówki w najbliższą niedzielę - 17 października 2010 r. Pani Magda (ta od Nocek, a niebawem Wieczorku Bibliotecznego) zabierze Was na pieszą wędrówkę szlakiem: Górki Zachodnie - Stogi - Westerplatte. Trzeba mieć kondycję!
Na trasie zobaczymy obiekty tzw. Baterii Wydmowej oraz pozostałości 25 Baterii Artylerii Stałej zbudowanej na początku lat 50-tych XX wieku. Zakończymy wycieczkę na Westerplatte. Tutaj, oprócz obejrzenia znanych obiektów, dowiemy się, gdzie i dlaczego została posadzona brzoza 1 września br.
Spotykamy się 17.10.2010 o g. 9.00 przed Biblioteką Społeczną przy ul. Hożej 14.

Uwaga!!! Do przejścia jest ok. 18 km - to dystans dla wytrwałych i zaprawionych w marszach. Czy jesteś nim???

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Re: Niedzielna wycieczka - 17 października

Post by Mandi » Thu Oct 14, 2010 3:16 pm

Fordor wrote:Uwaga!!! Do przejścia jest ok. 18 km - to dystans dla wytrwałych i zaprawionych w marszach. Czy jesteś nim???


Nie za dużo jak na pierwszy raz?! Można dostać zakwasów. Nawet dla dorosłego pokonanie tylu kilometrów stanowi wyzwanie.

norbert
Forumowicz
Posts: 28
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:26 am

Re: Niedzielna wycieczka - 17 października

Post by norbert » Thu Oct 14, 2010 4:42 pm

Można dostać zakwasów
.

Ojj tam, od zakwasów jeszcze nic nikomu się nie stało. A jaka satysfakcja z przejścia takiego dystansu :)
--
Norbert
Krakus w Gdańsku, informatyk, poranny wizytator plaży.

Mandi
Członek Stowrzyszenia
Posts: 219
Joined: Thu Apr 29, 2010 3:02 pm

Re: Niedzielna wycieczka - 17 października

Post by Mandi » Thu Oct 14, 2010 5:39 pm

norbert wrote:Ojj tam, od zakwasów jeszcze nic nikomu się nie stało. A jaka satysfakcja z przejścia takiego dystansu :)


Ale żeby dzieci tak "katować"? Na dodatek wcale nie takie duże (większość bywalców Biblioteki to nadal jednak podstawówkowicze).

norbert
Forumowicz
Posts: 28
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:26 am

Re: Niedzielna wycieczka - 17 października

Post by norbert » Thu Oct 14, 2010 6:04 pm

Ale żeby dzieci tak "katować"? Na dodatek wcale nie takie duże (większość bywalców Biblioteki to nadal jednak podstawówkowicze)


Wbrew powszechnej opinii krążącej wśród dorosłych dzieci są bardziej podróżnikami niż nam się wydaje. A ich ciekawość świata w połączeniu z miło spędzonym czasem z kolegami i koleżankami przez sekundę nie pozwolą im pomyśleć o zmęczeniu. A na koniec będą prosić o jeszcze :)
--
Norbert
Krakus w Gdańsku, informatyk, poranny wizytator plaży.

Magdalena
Forumowicz
Posts: 8
Joined: Thu Jul 08, 2010 7:46 pm

Post by Magdalena » Thu Oct 14, 2010 7:41 pm

Kilometrów jest sporo, dlatego zaproszenie nie jest skierowane do wszystkich dzieci. Rodzice dostali informację o planowanym przebiegu trasy i jej długości wraz z prośbą o rzetelną ocenę możliwości swojej pociechy.
Z doświadczenia wiem, że dzieciaki na wycieczkach dają sobie radę i to, wstyd się przyznać, od czasu do czasu lepiej niż my.
Jednak nie namawiam nikogo, to musi być dobrze przemyślana decyzja tak dziecka jak i rodziców.
Trasa jest długa, ale blisko nas. Specjalnie czekaliśmy, aż turyści się wybiorą w nasze strony, by wcześniejszy powrót z wędrówki był możliwy, choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.
Wędrowanie, nawet jeśli następnego dnia są zakwasy, daje wiele radości.
Chciałabym, aby nasze dzieci miały możliwość wyruszenia na szlak, a czy ruszą to już zupełnie inna sprawa.
Ja chodzę i gdy tylko będzie taka możliwość będę zapraszała dzieciaki, może któreś kiedyś skorzysta i to polubi :)
Trzymajcie za nas kciuki :)

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Fri Oct 15, 2010 5:52 am

Jestem "ręcamy i ngamy" za stanowiskiem Magdaleny i Norberta.
Kto się nie poci ten nie żyje.

Warto jeszcze zaproponować dzieciom zdobywanie odznaki tutystyki pieszej - OTP.

POZDROWIENIA Z JURY KRAKOWSKO CZĘSTOCHOWSKIEJ.

jan urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Magdalena
Forumowicz
Posts: 8
Joined: Thu Jul 08, 2010 7:46 pm

Post by Magdalena » Sun Oct 17, 2010 4:28 pm

Doszliśmy! :lol: Na szlak wyruszyliśmy grupą 19 osobową z tylko i aż jedym dzielnym młodym turystą, dziesięcioletnim KAMILEM! Brawa dla Niego i gratulacje wielkie. Trasa ogółem wyniosła 20 km. Kamil przeszedł ją bez problemów i z uśmiechem, szkoda tylko, że nie miał towarzystwa w swoim wieku.
Na trasie Górki Zachodnie - Centrum Żeglarstwa - Stogi - baza kontenerowa - Westerplatte zobaczyliśmy obiekty tzw. Baterii Wydmowej jako pozostałości systemu obronnego z początku XX wieku oraz pozostałości 25 Baterii Artylerii Stałej zbudowanej na początku lat 50 XX wieku. W Centrum Żeglarstwa mieliśmy okazję zobaczyć sale, w których trenują największe sławy żeglarstwa oraz rozwinąć zawrotną prędkość motorówką na Zatoce Gdańskiej. Generalnie było super i mamy nadzieję (ja i Pani Agata, która czytała Wam w sobotę książeczki) na kolejne tak udane wyprawy. :-D

Magdalena
Forumowicz
Posts: 8
Joined: Thu Jul 08, 2010 7:46 pm

Post by Magdalena » Mon Oct 18, 2010 4:16 am

Kilka zdjęć z naszej wycieczki
Attachments
20101017-umocnienia-TDu-90.jpg
Koniec trasy - brzoza na Westerplatte
20101017-umocnienia-TDu-66.jpg
20101017-umocnienia-TDu-73.jpg
20101017-umocnienia-TDu-75.jpg
Kamil zdobywa bunkry
20101017-umocnienia-TDu-23.jpg
Na motorówce z Narodowego Centrum Żeglarstwa
20101017-umocnienia-TDu-01.jpg
Początek trasy - Górki Zachodnie

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests