Nominacje do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2010 rok

Dyskusja - Artnet.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Nominacje do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2010 rok

Post by jan » Fri Apr 08, 2011 7:57 pm

Nominacje do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2010 rok

http://www.wrotapomorza.pl/pl/kultura/a ... _nominacje

Piszą tam:

Pomorskie nadzieje
Już po raz trzeci zostanie przyznane osobne wyróżnienie – Pomorska Nadzieja Artystyczna – dla młodego twórcy rokującego wielkie nadzieje na przyszłość. Za rok 2010 nagrodę mają szansę otrzymać:
Anna Brochocka, która w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku opracowała wystawę „Die blume ist verwelckt” prezentującą protestanckie funeralia na Pomorzu od początku XVII do połowy XX wieku,
Tamara Niekludow za nadzwyczajne zdolności muzyczne, perfekcję techniczną, a także dojrzałość emocjonalną widoczną w projekcie „Fryderyk Chopin – geniusz muzyczny” oraz recitalach fortepianowych z cyklu „Chopin nad wodami Motławy” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,
Paweł Zagańczyk za wirtuozerię i sprawność techniczną lidera zespołu Zagan Acoustic, za kolejną – trzecią – edycję Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku oraz cykl koncertów „Akordeon-Kameleon” z Orkiestrą Kameralną Progress pod dyrekcją Szymona Morusa.

=====================================

Dziwne, co najmniej dwa z tych nazwisk jest nam znane,
ba - wiemy nawet, kto się pod nimi kryje!

Zupełny zbieg okoliczności:
Do MISTRZA AKORDEONU należał XII,
a do DAMY FORTEPIANU - XIII PIĄTEK MUZYCZNY w Bibliotece Społecznej.

Gratulujemy nominacji,
dumni jesteśmy, że mogliśmy Was gościć, Kochani.


Paweł Zagańczyk grał u nas raz z zespołem, raz dał solowy popis.
Tamara Niekludow grała u nas czterokrotnie:
dwa recitale fortepianowe, raz ilustrowała wieczór szopenowski, a raz grała w szachy.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

wklejki

Post by jan » Sun Apr 10, 2011 2:26 pm

1.
11/04/2011 Monday, 4:00 PM
Radio Gdansk, Concert Studio
Piano recital
Gdansk Music Festival 2011

Tamara Niekludow piano
Laureate of J.Waldorff Prize at 44. Polish Piano Festival in Slupsk;

2.
http://cjg.gazeta.pl/CJG_Trojmiasto/1,1 ... .html?as=2
Poniedziałek (11 kwietnia), godz. 16, Studio Koncertowe Radia Gdańsk.
Wystąpi: Tamara Niekludow - laureatka Estrady Młodych i Nagrody im. J. Waldorffa
44. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Wstęp wolny.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Post by jan » Fri Apr 29, 2011 8:35 am

Byliśmy na wręczeniu gryfów,
przeżyliśmy emocje: kto? kto?

Tak się składa, poznaliśmy dwójkę nominatów...

Tamara Niekludow za nadzwyczajne zdolności muzyczne, perfekcję techniczną, a także dojrzałość emocjonalną widoczną w projekcie „Fryderyk Chopin – geniusz muzyczny” oraz recitalach fortepianowych z cyklu „Chopin nad wodami Motławy” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,
Paweł Zagańczyk za wirtuozerię i sprawność techniczną lidera zespołu Zagan Acoustic, za kolejną – trzecią – edycję Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku oraz cykl koncertów „Akordeon-Kameleon” z Orkiestrą Kameralną Progress pod dyrekcją Szymona Morusa.


Nagrodę mogła otrzymać tylko jedna osoba.
Padło na Pawła Zagańczyka, absolwenta Akademii Muzycznej, nauczyciela w Akademii.

Tamara, najmłodsza z grona (21 lat), studentka trzeciego roku AM - i JUŻ FANTASTYCZNA, musi trochę poczekać. Sama nominacja dla, bądź co bądź - małolaty, to ogromny sukces.

Pani Tamaro,
kiedy tylko będziesz miała nastrój, czas lub potrzebę, by się ograć - nasze pianino i nasza publika czeka na Ciebie.

Panie Pawle

kiedy tylko będziesz miał nastrój, czas lub potrzebę, by się ograć - nasze pianino i nasza publika czeka na Ciebie.
I na Twoich studentów.

Serdecznie gratuluję NOMINACJI obojgu z Państwa, Panu Pawłowi gratulujemy GRYFA.

Jak pisałem, wczoraj byliśmy - miodu nie podano, wino piliśmy, zrobiliśmy parę zdjęć,
które "wolnym czasem" zamieścimy na naszym fejsbucznym koncie (w naszym fejsbucznym kącie: http://www.facebook.com/media/set/fbx/? ... 4503&saved ).
Last edited by jan on Fri Apr 29, 2011 5:22 pm, edited 1 time in total.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Fordor

Post by Fordor » Sat Apr 30, 2011 4:59 pm

Rewelacyjny był również profesor Jerzy Salwarowski (ur. w Krakowie), dyrektor artystyczny Filharmonii Częstochowskiej, który podczas uroczystości dyrygował Orkiestrą Symfoniczną PFB. Orkiestra była czuła na każdy Jego gest, owładnął ją w mistrzowski sposób, podobnie jak i publiczność. Kiedy miał być wykonany ostatni utwór - "La Valse" Maurice'a Ravela z 1920 r., niechcący ktoś spowodował hałas, mistrz przerwał grę, poczekał, aż ktoś odkaszlnie, zapadła cisza niby makiem zasiał, dopiero wówczas zabrzmiała muzyka. To był prawdziwy cud.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests