"Agnieszki i Jeremiego listy miłosne"

Dyskusja - Artnet.

Moderatorzy: Fordor, jan, Moderatorzy

Fordor
Członek Stowrzyszenia
Posty: 1360
Rejestracja: 2007-03-06, 08:51

"Agnieszki i Jeremiego listy miłosne"

Postautor: Fordor » 2013-02-23, 07:42

Spektakl muzyczno-literacki "Agnieszki i Jeremiego listy miłosne" został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. I słusznie. Dobra polszczyzna królowała 21 lutego 2013 w Bibliotece Społecznej.
Listy miłosne Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory przeczytane świetnie przez artystów: Józefa Sałasińskiego (twórca scenariusza, elementy dekoracyjne), Lidię Małyszek (dodatkowy wocal), Bogdana Gorczycę (wprowadzenie, pomysły inscenizacyjne) wciągnęły widzów w perypetie związku znanych autorów tekstów piosenek. Udanym pomysłem było zaproszenie do udziału w spektaklu Andrzeja Beratza, który swoim śpiewem, grą na keyboardzie oraz dobrym nagłośnieniem ubarwił słuchowisko.
Nie zawiodła publiczność, która z uwagą wysłuchała blisko półtoragodzinne czytanie uzupełniane przerywnikami muzycznymi Beratza (m.in. piosenki „Biały welon”, „W żółtych płomieniach liści”). Były one dobrym stymulatorem nostalgicznego nastroju.
Czekamy na ciąg dalszy, a swoją drogą, może warto pomyśleć o nagraniach audio korespondencji polskich artystów – byłby to niezły sposób na popularyzowanie polskiej kultury, która jest częstokroć po stokroć tego warta!

Dorota Kaczmarek
Załączniki
Józef Sałasiński.jpg
zaimprowizowana scena.jpg
Lidia Małyszek.jpg
Andrzej Beratz.jpg

Wróć do „Artnet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość