Koncert 10 VII 2015 - gitary i pianino

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
rosae
Forumowicz
Posts: 22
Joined: Thu Jul 03, 2014 12:42 pm

Koncert 10 VII 2015 - gitary i pianino

Post by rosae » Sat Jul 18, 2015 10:48 am

Koncert gitarowy 10 VII 2015

„Koncert wakacyjny, a jak wakacyjny to na luzie...” - stwierdziła z uśmiechem Zuzanna Wężyk, rozpoczynając w ten sposób kolejny koncert Biblioteki Społecznej. I rzeczywiście zaczęła grać trochę nietypowo. Towarzyszył jej kolega Robert Stancel.
Usłyszeliśmy najpierw pieśni religijne zagrane na gitarach z radością i wyśpiewane żarliwie, szczerze, z entuzjazmem. Dźwięczny głos studentki z Salzburga wydobywał się z głębi jej jestestwa, chwaląc Stwórcę. Wspomniane pieśni to „Ty, światłość dnia” oraz piosenka Mieczysława Szcześniaka „Jesteś blisko mnie”. Warto zacytować fragmenty każdej z nich:
1. „Jestem tym, by wielbić,
by oddawać chwałę,
jestem tym, by wyznać
> To mój Bóg – dobry, łaskawy, wspaniały.<”
2. „Jesteś blisko mnie, ja tęsknię za źródłem Twym,
Twoja miłość jak ciepły deszcz,
Twoja miłość jak morze gwiazd za dnia,
kocham kroki Twe i wiem, jak pukasz do drzwi.”
W dalszej części koncertu Zuzanna Wężyk zaprezentowała utwory muzyki klasycznej. Zaczęła od Bacha... Wykonała „Preludium” tonem dość jednostajnym, miarowym. Przedstawiła też muzykę latynoamerykańską. Zaprezentowała również m. in. Etiudę zatytułowaną „Ballada zakochanej dziewicy” Leo Brouwera- zagrała ją w pełnym skupieniu, a każdy dźwięk muskał zmysł słuchu raz delikatnie, raz intensywnie. Ukazała także niezwykłość w „Czarnym Dekameronie” afrykańskiej melodii, odzwierciedliła afrykańskie rytmy.
Gość i towarzysz Zuzi Wężyk - Robert Stancel zagrał na pianinie „Walc” Fryderyka Chopina. Otrzymał jako amator nie mniejsze brawa niż młoda artystka. Oboje opowiedzieli trochę o sobie, studiach i swoich zainteresowaniach.

Jola Jastrzębska

wyrykis27
Forumowicz
Posts: 1
Joined: Fri Jul 10, 2015 12:37 pm

Re: Koncert 10 VII 2015 - gitary i pianino

Post by wyrykis27 » Thu Jul 23, 2015 7:38 am

był ktoś na koncercie? mogę prosić o relację?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests