morderca sensów

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

morderca sensów

Post by jan » Tue Jan 29, 2013 4:54 pm

Demokracja poza procedurami zmiany władzy - to morderca sensów wszystkiego najlepszego.
Organizacja powinna być sprawna w realizacji swych celów.

Od tygodnia wiszą w sieci dwa powyższe wiersze

dziś, w dniu 3 lutego dopisuję:

Są one wynikiem moich pierwszych doświadczeń w Gdańskiej Radzie Organizacji Pozarządowych, w skrócie - GROP-u.
Uczestniczyłem w trzech i pół spotkaniach plenarnych oraz jednej imprezie integracyjnej,
w trakcie której zakazaliśmy sobie (na zebraniu, demokratycznie!) używania mikrofonów i rozprowadzania ulotek.
Staram się dojrzeć SENS ISTNIENIA TEJ DEMOKRATYCZNEJ STRUKTURY i jak na razie nie bardzo ten sens widzę.
Potrzebę działań integracyjnych, budowę platformy współpracy widzę, ale to piętnastoosobowe cielsko o tej formule
funkcji o których pisałem wyżej, spełnić nie może. Jak zrobić, żeby było sensowniej i sprawniej - nie wiem,
ale na pewno pierwszym krokiem w stronę usensowienia działań jest przyjęcie propozycji Piotra Mazurka,
że POSTAWI STRONĘ INTERNETOWĄ, która oprócz publikowania korespondencji i protokołów posiedzeń GROP-u,
da miejsce na forum, gdzie można będzie wymieniać poglądy, prezentować odrębne stanowiska.
Wcześniejsza moja propozycja, że udostępnię miejsce na tym forum, została w ciszy uznana za tak idiotyczną, że nikt jej nie dosłyszał.
Stworzenie platformy informacyjnej i wymiany myśli nie udało się w poprzednich kadencjach,
moja chamska uwaga, że może przeszkodą była zazdrość-zawiść, przyjęta została z milczącym niesmakiem.

"Zły to ptak, co własne kala gniazdo" - może i zły, ale nie chcę marnować resztki mego życia na działania, których sensu nie czuję.
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

PREZYDENT
Forumowicz
Posts: 2
Joined: Sun Feb 03, 2013 7:17 pm

Re: morderca sensów

Post by PREZYDENT » Mon Feb 04, 2013 8:18 am

WITAM PANIE JANIE

Ostrzegałem Pana , aby nie robić sobie nadziei na jakiekolwiek sukcesy w GROP, bo tam nie ma żadnej DEMOKRACJI!!!
Według mnie jest kwiatek do kożucha dla władz Gdańska , aby była przykrywka w charakterze czynnika społecznego dla decyzji finansowych t.j. przyznawanie kasy danej organizacji.Oczywiście trzeba pamiętać , że ten kto daje to ma prawo wymagać!!!
W tym ciele zawsze są poplecznicy WŁADZY UM i oni tam grają pierwsze skrzypce!!
Jeżeli stanie się pan im przeszkodą do REALIZACJI JEDYNIE SŁUSZNYCH PROGRAMÓW I CELÓW to z panem ...pojadą i pan będzie miał kłopoty!!

WSZEDŁEŚ MIĘDZY WRONY TO KRACZ JAK I ONE!!

wwww,fundacja-slawpol.eu
PREZYDENT
SLAWOMIR ZIEMBIŃSKI

jan
Administrator
Posts: 5500
Joined: Wed Feb 07, 2007 10:05 pm

Re: morderca sensów

Post by jan » Mon Feb 04, 2013 10:25 am

Tekst PREZYDENTA pojawił się w trzech miejscach.
Jeden z nich wykasowałem, odpowiedź moja tu:
viewtopic.php?f=17&t=3409

Sławku, bardzo proszę o umiarkowanie, jeden tekst starczy.
Z należnym szacunkiem - j.urbanik
jan urbanik

Moje poglądy nie są jedynie słuszne, są za to moje jedyne.
Nie zależą one od koniunktury, a od stanu mojej świadomości.
Nie piszę wszystkiego, co wiem - piszę to, co uznaję za stosowne.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests