1 % dla medialnych organizacji

Główny temat.

Moderators: Anonymous, jan, Moderatorzy

Post Reply
Fordor

1 % dla medialnych organizacji

Post by Fordor » Wed Apr 22, 2015 2:54 pm

… a być może nie dla tych, których nie stać na opłacenie kosztownej kampanii reklamowej lub które nie mają na to czasu i/lub możliwości. Taką smutną konstatację można wysnuć po przeczytaniu artykułu „Jeden procent, dziesięć zmartwień” Juliusza Ćwielucha (Polityka nr 16/2015).
http://archiwum.polityka.pl/art/jeden-p ... 46290.html

Artykuł ukazuje się w gorącym czasie debaty nad zmianami zapisów ustawy o pożytku publicznym po 11 latach jej obowiązywania, daje szansę na wychwycenie i zaakcentowanie nieprawidłowości.
Jedną z nich jest brak znajomości opp wśród darczyńców. Odpisu dokonuje się pod wpływem impulsu, bez analizy i sprawdzania, na co pieniądze zostaną wydane. Owczy pęd lub bezpłatne programy do rozliczania podatków z naniesionymi KRS-ami również zacieśniają liczbę organizacji, które mogłyby otrzymywać społeczne pieniądze. Osobną kwestią jest proporcja między kwotą wydatkowaną na działania społeczne a na kampanię reklamową. I to taką kasę, o której my możemy jedynie śnić. Dużą szkodę robią też agresywne kampanie, które niszczą ideę i misję stowarzyszeń. Gorący temat i warto do niego wracać. A przy okazji prośba, pamiętajcie również o takich, jak my.
Działania widoczne są na stronie Facebookowej i Stowarzyszenia.
Nasz KRS to 0000174908.
Z góry dziękujemy :)

Fordor

Re: 1 % dla medialnych organizacji

Post by Fordor » Wed Jul 22, 2015 11:44 am


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest